www.comicscentrum.cz
  JAK ČÍST UNIVERSUM
Když v roce 1994 kreslil Mike Mignola první sešit série Hellboy, patrně netušil, že začal tvořit největší komiksový vesmír vytvářený (či spoluvytvářený) jedním autorem. Počet knih Hellboy universa se totiž již blíží stovce. Mike na všechny dohlížel (pokud je přímo nepsal), a je v nich patrný jeho scenáristický i výtvarný rukopis (s výjimkou Neuvěřitelných příběhů).

Mignola si svůj vesmír od počátku zabydlel množstvím zajímavých a uvěřitelných postav. Vedle Hellboyových kolegů z Ú.P.V.O. Abea Sapiena a Liz Shermanové je to třeba už od knihy Hellboy 2: Probuzení ďábla sir Edward Grey, viktoriánský lovec čarodějnic, od dílu Hellboy 5: Červ dobyvatel maskovaný bojovník se zločinem Humr Johnson a mnoho dalších. Někteří z těchto hrdinů začínali pouze jako zmínka v dialogu nebo poznámka pod čarou, ale nakonec si v Mignolově hlavě vynutili vlastní příběhy.

Pro rozsáhlost Hellboyova vesmíru jsme připravili následující doporučené pořadí, v jakém knihy z Hellboy universa číst. Vycházíme z každoročně uveřejňované chronologie Marka Tweedala na stránkách mutiversitycomics.com, a přizpůsobujeme ji původním knihám, které vydáváme v Comics Centru. Tweedale bohužel začal své pořadí upravovat podle nových souborných vydání, která nerespektují vnitřní chronologii Hellboy universa.

V příbězích samotných se snažíme pomocí poznámek upozorňovat na odkazy z jiných knih.

Přejeme vám skvělou zábavu při odhalování skrytých zákoutí tohoto nádherného vesmíru, kde i ta nejkratší povídka nebo detail mohou sehrát důležitou roli.

Datum poslední revize: 11. 6. 2024
Hellboy 1: Sémě zkázy
První kniha o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědky vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany – rybího muže Abea Sapiena a pyrokinetičku Liz Shermanovou. Společně se postaví žabolidem z rodiny Cavendishů a prastarému bohu Ogdru Džahadovi.
INFO
Hellboy 2: Probuzení ďábla
Záhadná vražda a chybějící bedna v jednom newyorském panoptiku zavádějí Hellboye a jeho kolegy z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany na jistý rumunský hrad legendárního upířího šlechtice Vladimira Giuresca. Ten je ale plný nacistů snažících se opět přivést k životu Rasputina a s jeho pomocí způsobit konec světa.
INFO
Hellboy 3: Spoutaná rakev a další příběhy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Mrtvola
- Železné boty
- Baba Jaga
- Vánoce v podzemí
- Spoutaná rakev
- Vlci ze Svatého Augusta
- Bezmála kolos (navazuje na děj v dílu Hellboy 2: Probuzení ďábla a představuje novou postavu – homunkula Rogera)
INFO
Hellboy 4: Pravá ruka zkázy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Lívance
- Povaha bestie
- Král Vold
- Hlavy
- Sbohem, pane Tode
- Varkolak
- Pravá ruka zkázy
- Skříňka plná zla
INFO
Hellboy 7: Pražský upír a další příběhy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Penanggalan
- Hydra a lev
- Trollí čarodějka
- Pražský upír
- Experiment dr. Carpa
- Ghúl
- Makoma
INFO
Hellboy 10: Paskřivec a další příběhy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Paskřivec
- Ti, kteří se vydávají v lodích na moře
- V kapli Molochově
- Mateřské znaménko
INFO
Hellboy 11: Ďáblova nevěsta a další příběhy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Hellboy v Mexiku aneb Opilecký vokno
- Dvojprogram zla
- Spící mrtví
- Ďáblova nevěsta
- Whittierův odkaz
- Busteru Oakleyovi se splní přání
INFO
Hellboy: Kosti obrů
Ve Švédsku dojde k neuvěřitelnému nálezu a Ú.P.V.O. vysílá Hellboye s Abem Sapienem, aby se ujali vyšetřování. Na místě však oba agenty čeká divoké dobrodružství, při němž budou muset čelit mytickým bytostem ze severských legend a hrozbám, jež by mohly zničit nejen Zemi, ale i všech devět světů dle severské kosmologie.
INFO
Hellboy: Neuvěřitelné příběhy
Sbírka povídek, ukazující Hellboyův svět pohledem slavných komiksových tvůrců. Hellboy bude na své pouti čelit obřím netopýrům, démonickým dětem a dalším stvůrám, jaké si jen dovedete představit. Kromě členů Ú.P.V.O. se tu setkáte s mytickým bojovníkem za spravedlnost Humrem Johnsonem, babou Jagou či Kostějem Nesmrtelným.
INFO
Hellboy 5: Červ dobyvatel
Velké drama, které za doprovodu Poeových veršů začne před druhou světovou válkou poslední akcí Humra Johnsona, a jeho děj bude dokončen o jednašedesát let později.
Na trosky rakouského hradu Hunte se má v nejbližších hodinách zřítit kosmická loď z tajného nacistického programu. Když raketa několikrát změní kurs, je jasné, že ji někdo, nebo něco, řídí. Vedení Úřadu paranormálního výzkumu a obrany posílá na místo plánovaného dopadu své nejtvrdší agenty – Hellboye a nově přijatého homunkula Rogera.
INFO
Hellboy 6: Podivná místa
Přestože se Hellboy rozhodl opustit svůj rodný Úřad, paranormální jevy ho stále obklopují. V podstatě se tomu dvoumetrový rudý tvor s ocasem a upilovanými rohy těžko může divit.
Při svém putování po Africe se Hellboy setkává se šamanem Mohlomim, který mu prozradí, že jeho životní pouť se ocitla na křižovatce, a že ať si vybere kteroukoliv z cest, zavede ho na podivná místa.
Knihu tvoří dva navazující příběhy: Třetí přání a Ostrov.
INFO
Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
Hellboy padne do rukou námořního kapitána, jenž má v úmyslu prodat ho do cirkusu. Na palubě však cestuje také tajuplná žena s úmyslem vypátrat pradávného plaza, který již od počátku věků brázdí hlubiny oceánu.
INFO
Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky
Sbírka obsahující následující povídky:
- Dutozem
- Vrah v mý hlavě
- Abe Sapien versus věda
- Bubny mrtvých
INFO
Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek a další povídky
Sbírka obsahující následující povídky:
- Duše Benátek
- Temné vody
- Až uslyšíš hvízdání
- Něco je pod mojí postelí
- Všední den v Úřadu
INFO
Ú.P.V.O. 17: Lidská bytost
Raná dobrodružství nejpodivnějších hrdinů Mikea Mignoly!
Abe Sapien, Roger, Liz Shermanová a Johann Kraus v příbězích plných čarodějek a nemrtvých zrůd, jež vyprávějí o jejich začátcích v Úřadu paranormálního výzkumu a obrany! Abe se potýká s vinou za to, že přežil, zatímco Johann Kraus naopak nečekaně umírá a Liz kvůli malé nepozornosti vyvraždí celou svou rodinu. Roger se vydává na svou první výpravu a po jeho boku nestane nikdo jiný než sám Hellboy!
INFO
Ú.P.V.O. 3: Žabí mor
Při přestřelce v jisté tajné laboratoři unikne obří spóra a vypukne žabí mor. Agenti Úřadu paranormálního výzkumu a obrany mají plné ruce práce, aby zastavili šílence, který se snaží dokončit plány na zničení světa, započaté mnichem Rasputinem v knize Hellboy 1: Sémě zkázy.
INFO
Ú.P.V.O. 4: Smrt
Novým velitelem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se stává mrtvý vojenský kapitán Benjamin Daimio a celý úřad se stěhuje do nového ústředí – obrovského, po dlouhou dobu uzavřeného, výzkumného zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty.
INFO
Ú.P.V.O. 5: Černý plamen
S postupujícím žabím morem, zachvacujícím srdce Ameriky, postihuje Úřad paranormálního výzkumu a obrany jedna tragédie za druhou. Zatímco nacismem posedlý ředitel firmy Zinco přivádí k životu zloducha z dávné minulosti Úřadu, aby se stal zvěstovatelem konce lidstva, Liz Shermanovou začínají pronásledovat záhadné sny.
INFO
Ú.P.V.O. 12: Žabí válka
Na úsvitu žabího moru Ú.P.V.O. spojuje své síly s armádou a společně se pouštějí do pátrání a ničení žabích hnízd, roztroušených po celých Státech. Ocitají se tak na nejrůznějších, mnohdy bizarních místech, odstavenou lodí počínaje a prapodivným církevním shromážděním konče, nemluvě o místě, kde Hellboy na žabí netvory narazil poprvé – v troskách kdysi honosného sídla Cavendish Hall.

Povídky se odehrávají souběžně s dějem knihy Ú.P.V.O. 5: Černý plamen.
INFO
Ú.P.V.O. 6: Univerzální stroj
Po osudném boji s obludným bohem Katha-Hemem, odjíždí doktorka Kate Corriganová na francouzský venkov pátrat po starověkém textu, který by pomohl opět oživit Rogera.
Mezitím v sídle Úřadu paranormálního výzkumu a obrany vypráví kapitán Daimio o vlastní smrti, Johann Kraus se přiznává k bizarnímu milostnému trojúhelníku, jehož byl součástí na jedné ze svých seancí, Abe zase vzpomíná na Hellboye a společnou misi během jejich prvních dnů v Ú.P.V.O. a Liz odhaluje podivné okolnosti prvního projevu jejích pyrokinetických schopností, které vedly až ke smrti její vlastní rodiny.
INFO
Hellboy 8: Temnota vábí
Po událostech z knihy Podivná místa se Hellboy vrací zpět do našeho světa, ale nadpřirozené bytosti a jeho staří nepřátelé si ho tu opět nacházejí. Britské čarodějky, Igor Bromhead, Hekaté, Gruagach a baba Jaga, Kostěj Nesmrtelný a překrásná Vasilisa, ti všichni mají s Hellboyem své plány a nevyřízené účty.
INFO
Hellboy 9: Divoký hon
„Jak už jsem naznačil výše, Divoký hon je druhou knihou ze třídílného příběhu, ale myslím, že docela dobře obstojí i sám o sobě. Dozvíme se v něm o něco víc než v jiných knihách, co je Hellboy vlastně zač, proč tu je a co vlastně dělá. V porovnání s ostatními díly je v něm velkolepě pojatý příběh a také spousta dojemných okamžiků.“

Z předmluvy Mikea Mignoly ke knize Divoký hon.
INFO
Humr Johnson 1: Železný Prométheus
Po letech, kdy postava Humra Johnsona uchvacovala čtenáře pouze jako součást Hellboye a Ú.P.V.O., přichází konečně v samostatném příběhu, který je divokou jízdou plnou děsivých příšer, šílených vědců a hrozeb přicházejících z jiných světů.
INFO
Sledgehammer 44
Z amerického bojového letounu přímo doprostřed bitevní vřavy druhé světové války seskakuje muž v železném obleku a dopadá jako ocelová pěst na nacistickou armádu s její těžkou bojovou technikou i na jejího nejnebezpečnějšího zástupce zvaného Černý plamen.
INFO
Lovec čarodějnic 1: Ve službách andělů
Sir Edward Grey, vyšetřovatel Jejího Veličenstva ve věcech okultních, se při jednom ze svých prvních případů vydává napříč nejrůznějšími vrstvami viktoriánského Londýna až do jeho temného podsvětí, kde se pokouší rozplést nitky komplikovaného kriminálního případu, přičemž ho čeká střetnutí s rozsáhlým okultním spiknutím, ďábelskou nestvůrou a s jedním z nejnebezpečnějších tajných londýnských spolků: Bratrstvem slunečního boha Ra.
INFO
Lovec čarodějnic 2: Zatracen navěky
Viktoriánský okultní detektiv Edward Grey se ocitá daleko mimo civilizaci, až na samých hranicích amerického Divokého západu, kde bude muset čelit strašlivé čarodějnici, krvežíznivým zločincům a zombie kovbojům!
INFO
Lovec čarodějnic 3: Záhada ve Vodozemí
Sir Edward Grey je vyslán do malého průmyslového města, kde za záhadných okolností zahynul královský úředník. Pátrání se však brzy začne ubírat neobvyklým směrem: k legendami opředenému močálu za městem a též k neuvěřitelným tvorům, kteří v něm údajně žijí.
INFO
Ú.P.V.O. 7: Zahrada duší
Abe Sapien se vydává po zvláštní stopě vedoucí do indonéské džungle k tajné společnosti spojené s Abeovým minulým životem za americké občanské války. Zároveň se začínají stupňovat Liziny apokalyptické vize a Johann učiní šokující obje týkající se jednoho z jejich kolegů.
INFO
Ú.P.V.O. 8: Vražedné místo
Záhada Daimiova zázračného bolivijského vzkříšení znovu ožívá a začíná ohrožovat celý Úřad paranormálního výzkumu a obrany. Liz se mezitím pokouší vymanit ze svých nočních můr a Johann začne zanedbávat své povinnosti, aby si mohl užívat potěšení živoucího těla.
INFO
Ú.P.V.O. 9: 1946
Píše se rok 1946. Válka právě skončila a v rozbořeném Berlíně se objevuje profesor Trevor Bruttenholm, aby spolu s právě vznikajícím Úřadem paranormálního výzkumu a obrany vyšetřil záhadu skrývající se za jedním z nejtemnějších plánů bývalého nacistického Okultistického úřadu, projektem s hrozivým názvem Vampir Sturm.
INFO
Ú.P.V.O. 13: 1947
Pouhý rok po katastrofálních událostech, které se odehrály roku 1946, vysílá profesor Bruttenholm, opatrovník malého Hellboye, do terénu nový tým agentů, jejichž úkolem je prověřit stopu spojující řadu brutálních masakrů s tajuplným upírem, jenž přísahal pomstu celému lidstvu.
INFO
Hellboy – Mladá léta: Utajená země
Hellboy s profesorem Bruttenholmem vyrážejí na archeologické naleziště v Jižní Americe, avšak poté, co jejich letadlo spadne do moře, ztroskotají na záchranném člunu na podivném ostrově, kde musí čelit netvorům pozemním, mořským i nebeským... Utajená země totiž skrývá mnohá tajemství, která čekají jen na to, aby je malý Hellboy odhalil!.
INFO
Hellboy – Mladá léta: Smrtihrad
Po návratu z utajené ostrovní země se Hellboy s profesorem a celým Ú.P.V.O. stěhuje z Nového Mexika s celým ústředím do Connecticutu. Hellboy nese tuto změnu velmi těžce. Je na vině jen stesk, anebo se mu začínají vracet vzpomínky na neuvěřitelné dobrodružství, jež prožil na ostrově? Zpráva o tom, že výpravu přežil, se dostává i k jeho záhadným nepřátelům, kteří při předchozím pokusu o jeho zabití selhali. Tentokrát však hodlají uspět.
INFO
Hellboy: Půlnoční cirkus
Malý Hellboy uteče v noci z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany a po cestě narazí na fantaskní cirkus, který možná přijel až ze samotných hlubin pekelných. A možná ne.
INFO
Ú.P.V.O. 15: 1948
V utažské poušti se po testu jaderné bomby začnou objevovat příšery vraždící civilisty. K případu je povolán profesor Bruttenholm, vychovatel malého Hellboye, a spolu s ním agent Anders, bojující s upířím prokletím. Veškeré stopy nasvědčují, že klíčem k pochopení, odkud se v našem světě monstra vzala, je záhadné pouštní sklo objevené na místě atomového výbuchu.
INFO
Ú.P.V.O. 16: Upír
Po katastrofálních událostech vylíčených v Ú.P.V.O. 15: 1948 se prokletý agent Simon Anders vydává na trestnou výpravu proti všem upírům světa!
Otevírá se další temná kapitola v historii Úřadu, která nás tentokrát zavede... do Českého Krumlova, kde mají, už od temného středověku, zlé síly svou základnu.
Součástí knihy je i bonusová povídka, původně vydaná v USA jako součást hellboyovského zimního speciálu z roku 2018.
INFO
Hellboy a Ú.P.V.O. 1: 1952
Mladý Hellboy vyráží na svou první misi. V zapadlé brazilské vísce kdosi vraždí nevinné venkovany. Profesor Bruttenholm vysílá na místo spolu s týmem agentů také nezkušeného nováčka Hellboye. Všechny stopy vedou do prastaré portugalské pevnosti, v jejíchž stínech se ukrývá cosi děsivého...
INFO
Hellboy a Ú.P.V.O. 2: 1953
Mike Migola zve na první Hellboyova dobrodružství v Anglii. V knize se rovněž poprvé představuje nový spoluscenárista série, Chris Roberson (iZombie). Výtvarného zpracování pěti úvodních povídek se ujali Ben Stenbeck (Baltimore, Frankenstein v podzemí) a Michael Walsh (Secret Avengers). Na závěr je zařazen temný příběh „Pozor, zlý pes!“, jehož kresbu obstaral držitel Eisnerovy ceny, Paolo Rivera (Daredevil).
INFO
Humr Johnson 2: Klepeto spravedlnosti
Když začne kmen přízračných Indiánů skalpovat policisty, dorazí na scénu Hellboyův vzor Humr Johnson se svými pomocníky, aby zúčtovali s těmito zlosyny i s jejich mafiánskými kamarádíčky.
INFO
Humr Johnson 3: Znamení smrti
Hellboyův nejoblíbenější maskovaný mstitel přenáší boj za spravedlnost na vzducholoď plnou nacistů i do křivolakých uliček Čínské čtvrti, kde svádí boj s armádou opic.
INFO
Ú.P.V.O. 10: Výstraha
Tým Ú.P.V.O. je na stopě záhadnému muži, který se zjevuje ve snech Liz Shermanové, ale nakonec bude muset čelit starým známým nepřátelům – od žabích příšer až po poslední Hyperborejce, kteří přicházejí, aby zpustošili celý svět.
INFO
Ú.P.V.O. 11: Černá bohyně
Úřad konečně zjistil, kdo má na svědomí noční můry Liz Shermanové. Tu však unesl záhadný Memnan Sa, aby s pomocí jejích schopností získal posvátný oheň Černé bohyně. Mezitím začínají z podzemí proudit nelidští bojovníci, před nimiž Memnan Sa již dříve varoval, a tým Ú.P.V.O. čeká zásadní bitva, jež je současně začátkem apokalyptické války.
INFO
Ú.P.V.O. 14: Král strachu
Poslední díl trilogie Spálená země přináší vyvrcholení příběhu, který začal už v prvním sešitu série Hellboy. Ú. P. V. O. se odhodlal k totální likvidaci podzemní kolonie žabích netvorů. Jenže po smrti Memnana Saa čelí Liz Shermanová spolu s Abem Sapienem mocnému Králi strachu – jenž jim odhalí, že to budou právě agenti Úřadu, kdo nakonec dovede svět až k apokalypse.
INFO
Hellboy v Mexiku
Roku 1956 byl Hellboy vyslán do Mexika, aby tam vyšetřil sérii masových vražd. Na celých pět měsíců se tam však po něm slehla země. Později tvrdil, že si nepamatuje takřka nic z toho, co se s ním během této doby odehrálo. Kniha mapuje Hellboyovo pětiměsíční „opilecké okno“, v němž svou roli sehrají tequila, mexičtí zápasníci, aztécká mumie, čarodějové, duchové, ďábelští krocani, Frankensteinovo monstrum a ještě víc tequily.

Sbírka obsahující následující povídky:
- Hellboy v Mexiku
- Hellboy versus aztécká mumie
- Hellboy se žení
- Rakvář
- Dům oživlých mrtvol
INFO
Frankenstein v podzemí
Po zápasu s Hellboyem uniká Frankenstein z děsuplné mexické laboratoře, kde byl vězněn, a objevuje podivuhodný svět v podzemí, kde se mu podaří odhalit několik neuvěřitelných tajemství záhadné říše.
INFO
Abe Sapien 1: Dýka z Lipu
Na sklonku devatenáctého století bojoval viktoriánský okultní vyšetřovatel sir Edward Grey na ostrově Saint-Sébastien s mocným čarodějem a podařilo se mu jej porazit. Téměř o sto let později přijíždí na totéž místo služebně nejmladší agent Ú.P.V.O., Abe Sapien, aby vyzvedl čarodějovy ostatky. Avšak na temné síly, které se mu postaví do cesty, není Abe připraven.
INFO
Abe Sapien 2: S ďáblem nejsou žerty a další příběhy
Sbírka obsahující následující povídky:
- Posedlý
- Pohřbený slib
- S ďáblem nejsou žerty
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 1: Nový svět
Po zničující žabí válce je celý svět v troskách a Ú. P. V. O. může operovat pouze pod přísným dohledem Spojených národů. Kate se snaží zacelit pošramocené vztahy v týmu, zatímco Abe vyráží na vlastní pěst do kanadských lesů ve snaze zneškodnit netvora, jenž napadá obyvatele nedalekého městečka a plní jejich mrtvolami lesní závrtové jezero.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 2: Bohové a netvoři
Zatímco část týmu Ú. P. V. O. pátrá po záhadné dívce s jasnozřivými schopnostmi, další část se musí vypořádat se samozvaným knězem, jenž zfanatizoval prostoduché obyvatelstvo obytného kempu. Dokáže roztroušená hrstka agentů zvrátit průběh ne­úprosné války, anebo skutečně nastal konec světa?
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 3: Rusko
V uzavřeném uhelném dole kdesi uprostřed Ruska se děje cosi podivného. A jelikož Ú. P. V. O. je nově institucí s nadnárodní působností, vysílá k případu své agenty, doktorku Kate Corriganovou a Johanna Krause. Ti budou muset spojit síly s okultním oddělením ruské tajné služby, s jehož historickým předchůdcem měl tu čest už profesor Bruttenholm v Ú. P. V. O. 9: 1946. Společně se pak musí pokusit zastavit hrozbu, která by mohla zachvátit celou matičku Rus.
INFO
Hellboy 12: Bouře a běsy
Opět dochází ke krvavému střetu sil dobra a zla. Hellboy se v zájmu přežití lidstva smíří s babou Jagou, aby se mohl utkat s Krvavou královnou.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 4: Vlak plný příšer a Odložená smrt
Ektoplazmatický muž, agent Johann Kraus, vede speciální armádní jednotku do lesů severozápadní Kanady s cílem dohnat a zabít člověka, jehož viní ze ztráty svého posledního fungujícího těla. Mezitím agent Andrew Devon na jihozápadě Států uzavírá křehké spojenectví s dívkou Fenix, obdařenou prekognitivními schopnostmi, a společně se snaží o útěk před hordou netopýřích netvorů.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 5: Pickenský děs a další příběhy
Dvojice agentů Ú.P.V.O. se vydává do zapovězeného kraje, v němž záhadná mlha zakrývá krom jiného i tajné záměry izolovaného rodu upírů. V Chicagu probíhá prohlídka opuštěného skladiště, v němž se další tým agentů připlete k pradávnému rituálu, jenž přinese zásadní odhalení o dávné historii lidstva. Hellboy se po boku profesora O’Donnella vydává do tajné knihovny zesnulého okultisty.

Tři povídky z pera Mikea Mignoly a Scotta Allieho, jejichž výtvarnou stránku obstarali Jason Latour, Max Fiumara a stálý kreslíř série Ú.P.V.O. James Harren, zvou na výlet do nejtemnějších koutů celého světa.
INFO
Hellboy v pekle 1: Pád
Hellboy je po smrti a probouzí se v pekle – na místě svého zrození –, kde ho čekají prazvláštní setkání i zcela nové zážitky. Autorem scénáře i kresby minisérie je sám Hellboyův tvůrce, Mike Mignola.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 6: Pánův návrat
Krvavý masakr, vylíčený ve svazku Ú.P.V.O. Peklo na zemi 3: Rusko, přežil jeden z ruských vědců, jenž potají založil vlastní okultistický spolek s cílem zničit svět. Podaří se elitnímu týmu včas objevit jeho sídlo a překazit nacistům známým již ze svazku Hellboy: Sémě zkázy jejich snahu o znovuoživení Rasputina, anebo již tak netvory sužovaný lidský svět postihne ještě další pohroma?
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 7: Když peklo zamrzlo
Po katastrofálních událostech z Pánova návratu vede znovuoživlý ředitel tajného ruského oddělení okultních věd, spolu s agentkou Giaroc­covou, jednotku vojáků sněhovou bouří, aby se utkali s příšerami a démony z pekla. Johann mezitím vyráží na záchrannou misi do trosek Chicaga, aby našel pohřešovanou skupinu agentů. Netuší, že je tam čeká šířící se nákaza a armáda zmutovaných lidí.
INFO
Abe Sapien 3: Temní a děsiví a Nová lidská rasa
Abe prošel přeměnou a nyní je na útěku z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Na cestě ho čekají děsivé stvůry, zoufalí šílenci a též města, jež zachvátila absolutní zkáza. Blíží se konec lidstva a Abe je rozhodnut zjistit, jakou úlohu v něm má sehrát on sám.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 8: Jezero plné ohně
Zatímco ústředí Ú. P. V. O. plánuje výsadek do zcela odříznutého a neproniknutelného New Yorku, Liz Shermanová bojuje v Utahu o život. Záhadami opředená a okultními silami nadaná dívka Fenix mezitím u Saltonského moře čelí sektě uctívající netvory.
INFO
Ú.P.V.O. Peklo na zemi 9: Říše Černého plamene
Do zcela odříznutého New Yorku se vydávají dva týmy Ú.P.V.O. V jednom z nich vyráží též Liz Shermanová, která konečně nachází pevnou půdu pod nohama. Agenti se musí probojovat ulicemi plnými trosek a nevídaných monster, aby nalezli pevnost Černého plamene a zlikvidovali jeho armádu.
INFO