Informace o nákupu
loadingbar

A přece se točí... Tedy bude se točit Zámek a klíč!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Když budeme všichni držet palce, tak to snad nakonec vyjde! Alex Kurtzman a Roberto Orci, scénáristé filmů Star Trek a Transformers, se pustí do filmové adaptace komiksu Zámek a klíč. Z díla Joea Hilla a Gabriela Rodrigueze by tak měl vzniknout seriál s pilotním dílem.

Zámek a klíč vypráví příběh tří sourozenců, kteří po příšerné vraždě svého otce zůstávají sami a stěhují se do rodinného sídla v Massachusetts. Brzy však přijdou na to, že dům není jen tak obyčejný. Objeví, že klíče mají magickou moc a dávají jim různé schopnosti. Po klíčích jdou ale i různá stvoření. Rodina tak musí držet pohromadě, aby mohla čelit takovému zlu...

Román v obrazech Zámek a klíč se objevil několikrát mezi bestsellery ve výběru New York Times, dokonce se umístil i na prvním místě. Stejně tak autoři díla za něj sbírají nominace na Eisnerovy komiksové ceny. Samotný Hill, syn Stephena Kinga a autor mnoha hororových románů jako například Heart-Shaped Box nebo aktuální NOS4A2, získal ocenění Eisner Award za nejlepšího scénáristu a jeho série dvakrát vyhrály British Fantasy Award za nejlepší komiks/grafický román.

V Hollywoodu chtěli natočit Zámek a klíč již před několika lety, ale v roce 2010 přípravy na nátáčení skončily. Více informací v článku na hollywoodreporter.com.

Zamek1 01