Informace o nákupu
loadingbar

Barbarská knižnice dostane další přírůstek

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Conan obe cernaNa letní dovolenou jedině druhý Kolosální Conan!

Na konec června má pražské nakladatelství Comics Centrum naplánováno vydání druhého Kolosálního Conana, o jehož vydání opět rozhodují sami čtenáři. Jedná se o poslední komiksový počin zesnulého kultovního překladatele Jana Kantůrka.

 

V nové knize s názvem „Kolosální Conan z Cimerie“ se hlavní hrdina navrací domů, do své rodné Cimerie, aby znovu našel smysl života. Bohužel však zjistí, že intriky, jimiž tolik opovrhoval v „civilizovaném“ světě, jsou na denním pořádku i mezi jeho rodnými severskými kmeny. Proto opět cestuje do dalekých říší, kde zažije mnohá dobrodružství, ať už jako žoldák, vojevůdce, zloděj či uprchlík, nebo v neposlední řadě samozřejmě také jako milenec vznešených dam i prostých žen.

conan cimerie 03Na tvorbě svazku, obsahujícím příběhy na motivy původních povídek z pera Roberta E. Howarda, se podílela zvučná jména jako Timothy Truman, Tomás Giorello či José Villarrubia, a mihne se i několik vzácných hostů, například Joe Kubert, Richard Corben nebo Paul Lee. Třešničkou na dortu je autor obálky, proslulý ilustrátor žánru fantasy a science fiction, Frank Frazetta.

Kniha vyjde v klasickém CC formátu kolosálních knih v šité vazběmatným potahemzlatoražbou na titulu a na hřbetě. Svazek obsahuje na celkem 640 barevných stranách kromě 26 sešitů také rozsáhlou galerii bonusů.

Překladu se původně zhostil dnes již zesnulý Jan Kantůrek, který Conana pro české a slovenské čtenáře objevil. Bohužel však nestihl práci na knize dokončit, zbývající části se proto ujala Alexandra Niklíčková. Čeští čtenáři si tedy mohou Conana považovat dvojnásob, protože jde o Kantůrkův poslední (byť nedokončený) komiksový překlad. Navíc kniha v České republice představuje jedinou sérii, která splňuje podmínky stanovené společností Conan Properties, jež vlastní práva a dbá na dodržování kvalityautentičnosti příběhů.

Kniha navazuje na předcházející svazek, který vyšel u Comics Centra v roce 2015. Příběhy, které první „kolosálka“ obsahovala, zároveň letos nakladatelství vydává v menším formátu po jednotlivých knihách po cca sedmi sešitech. Dvě první, „Conan 00: Zrozen na bitevním poli“„Conan 01: Dcera pána mrazu“ vyšly již v únoru, do konce roku je v plánu vydání dalších dvou dílů.

conan cimerie 05Vydání druhého Kolosálního Conana je, stejně jako tomu bylo u toho minulého, podmíněno dostatečným množstvím uhrazených předobjednávek v e-shopu Comics Centra. Minimální množství objednávek činí 300 kusů, a zájemci se budou moci podílet na vydání kolosální knihy od 1. dubna do 19. května 2019. Cena u předobjednaných kusů činí 2 500 Kč a všichni předplatitelé budou uvedeni přímo v knize na speciální stránce.

Ohlasy na knihu:

„Deset bodů z deseti. Tim Truman dokázal ve svém scénáři rozehrát přesně ty ‚brakové‘ odstíny, které jsou u komiksu potřeba, a umně je smísil s pasážemi převzatými přímo z Howardovy předlohy. Výsledná komiksová verze je bezchybná.“

– Newsrama

„Truman, Giorello a Villarrubia společně vytvořili dílo, jež bude těšit fanoušky Howardova kultovního hrdiny celé nadcházející generace.“

– Comics Bulletin

„Conan je u Dark Horse opravdu v dobrých rukou. Robert E. Howard by byl pyšný, že o jeho nejslavnější postavu pečují lidé, kteří Conana zbožňují stejně tak, jako vyprávění příběhů o něm.“

– Comic Attack