Informace o nákupu
loadingbar

Březen, za kamny najdeme sebrané spisy Odkaz rodu Blacků

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

odkazFBBudeme se (opět) bát! Comics Centrum pro nás připravilo novou hororovou sérii Odkaz rodu Blacků, která zatím čítá čtyři sešity, ale dal bych ruku do ohně za to, že pokračování na sebe nedá dlouho čekat. Comics Centrum si s hororovými komiksy tyká od nepaměti. Série Baltimore, Bestie Burdenské a Vodní had jsou hororem šmrcnuty. Buffy, Duchové mrtvých, Temnými hvozdy nebo báječná šestidílná série Zámek a klíč, ke které má Odkaz rodu Blacků zatraceně blízko, jsou už čistokrevné horory.

O co jde? Jsme na jihu USA ve státě Georgia, v oblíbeném vidlákově. Stejně jako v Zámku a klíči je v našem světe přítomna magie, která je historicky pod kontrolou rodin. V prvních čtyřech sešitech, které jsou součástí knihy Odkaz rodu Blacků, se seznámíme se světem, charakterem magie a hlavními postavami, mezi kterými hraje prim despotický pan Black s magií krve a jeho rodina, a mimořádně nadaná čarodějka, která v prvním sešitu dostane parádně přes prdelku. Samo sebou nesmí chybět šerif, který není klasickým jižanským archetypem buranského idiota. Co nechybí, je uvážlivé tempo vyprávění, nezaměnitelná kresba, důraz na prokreslení charakterů a budování atmosféry

Odkaz 1 blokOdkaz rodu Blacků (Manor Black, Dark Horse, 2019), napsal americký autor Cullen Bunn (*1971, Severní Karolína, www.cullenbunn.com). Ano, to je ten pán, od kterého u Comics Centra vychází hororová série Pochmurný kraj (za pár dnů vyjde sedmý díl Smrákání). Mezi jeho další série patří The Sixth Gun (Oni Press, 2010–2016, 50 sešitů). Komu název evokuje Divoký západ, tak se trefil šestiraňákem do černého. Pokud si říkáte, jestli v tom bude alespoň troška hororu, tak jste dali střed. Cullen Bunn má horor prostě rád.

Nepřekvapivě má kresbu Odkazu na triku Tyler Crook (narozen neznámo kdy, ale je jisté, že žije v Oregonu, www.mrcrook.com), který tvoří s Cullenem Bunnem nerozlučnou dvojku. Potkali se v Oni Press, kde Crookovi vyšla jeho první komiksová kniha Petrohrad (2011). Bunnovi pomohl s pár sešity série The Sixth Gun, a potom přišla první velká společná práce – Pochmurný kraj. Crookova kresba je snadno identifikovatelná, na první pohled na mě působí jako ilustrace do dětských knih. Vzhledem k tématu je to brutální kontrast. Druhou neoddělitelnou složkou Crookova umění je coloring, se kterým si hraje jako málokdo. Mrkněte se na videa, jak mu to kreslí, doporučuji třetí část.

Formát a zpracování knihy budou klasicky á la Comics Centrum (Pochmurný kraj/Zámek a klíč). Počet stran 128, v bonusech můžete očekávat jako vždy skicář. Pevná vazba, skvělý papír, vyňuňaný tisk.

Děkuji za váš čas, a jako vždy, čtěte. Doporučení je tentokrát jednoduché. Prvním pánem na holení je Pochmurný kraj, a číslem dva je pochopitelně Zámek a klíč.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda