Informace o nákupu
loadingbar

Bryan Talbot v Síni slávy Willa Eisnera

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

TalbotFBBryan Talbot, britský komiksový výtvarník a scenárista, bude uveden do Síně slávy Willa Eisnera, což je nejvyšší ocenění v oboru. S jeho tvorbou jste se mohli setkat v grafickém románu Dobrodružství Luthera Arkwrighta, který u nás vyšel po náročné digitální rekonstrukci v roce 2005. Hned o rok později jsme vydali jeho pokračování v podobě druhého dílu Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta. V minulém roce pak vyšel dlouho očekávaný třetí a závěrečný díl arkwrightovské ságy s názvem Legenda o Lutheru Arkwrightovi.

Neméně je u nás známá i jeho série paropunkových vědecko-romantických thrillerů Grandville.

Možná si někteří z vás vzpomenou i na komiks Pohádka o zlobivé kryse, který se dotýká velmi citlivého tématu zneužívání dětí. Zmiňme například i Alice in Sunderland (2007) nebo Dotter of Her Fatherʹs Eyes (společně s Mary Talbotovou, 2012).

Naše pozvání do České republiky přijal už v roce 2006, aby zde představil Srdce Impéria, navazující na Dobrodružství Luthera Arkwrighta. V roce 2008 byl hostem festivalu KomiksFEST, kde pokřtil komiks Pohádka o zlobivé kryse. Další jeho návštěva byla až v roce 2019, kdy měl v Městské knihovně v Praze pro fanoušky přednášku zaměřenou na svou tvorbu, především pak na komiksovou sérii Grandville.

Bryanu Talbotovi posíláme velkou gratulaci, upřímné díky za jeho celoživotní tvorbu a přání pevného zdraví.

Zde odkaz na zajímavý článek.