Informace o nákupu
loadingbar

Byli jsme na Crweconu, jaké to bylo?

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Tradiční setkání komiksových nadšenců proběhlo i letos. Komiksová akce se konala v klubu Cross a my byli u toho. Účastnili jsme se vydavatelského diskuzního panelu a mohli si s diváky popovídat o novinkách, které chystáme. Zmínili jsme se také o tom, na čem aktuálně pracujeme, co nás trápí, a poděkovali všem, kteří nás podporují a mají komiksy rádi.

Co právě děláme?

Maketu limitované edice komiksu Ragemoor, který vyšel minulý měsíc a je teď horkou novinkou, si mohli prohlédnout návštěvníci jako úplně první. Teď jsou již hotové některé kusy limitky a první majitelé se mohou kochat svými vlastními knihami. Přejeme krásné počtení, nebo možná spíš hororové... Uvidíte sami...

Darebak Obalka smlAle pojďme dál k tomu, co se dělo na Crweconu. Pilně pracujeme na novém titulu Darebák (Bad Boy), který jsme také představili. Tedy zatím jsme přinesli ukázat náhled obálky, s jakou komiks vyjde a několik zvětšených stránek jako malou ochutnávku. Samotný Darebák vyjde ve formátu, v jakém vyšla Drsná škola. Takže platí jedno malé upozornění: než si darebného kluka pořídíte, tak si před čtením určitě procvičte ruce, ať vás velký formát neporazí. Další informace ohledně nového komiksu přineseme během příštího týdne, takže od teď už mlčíme.... Aby to taky bylo i trochu překvapení.

Super účast akci...

Podle nás byla účast skvělá a moc děkujeme za pozvání na diskuzní panel. Jsme rádi za dotazy, které jste nám dávali. Snažili jsme se odpovědět na všechny, tak se to snad povedlo. Chtěli jste vědět, jak to vypadá s našimi tituly a hlavně se sériemi, které jsme rozjeli.Hellboy2 obalka sml

Dobrou zprávou určitě je, že ještě letos chceme pokračovat v sérii Hellboy. Znovu připravíme druhý díl Probuzení Ďábla, vydání by mělo vyjít na srpen. Pak máme v plánu vydat nový díl Divoký hon. Nezapomeneme ani na další knihu Ú. P. V. O., která tentokrát nese podtitul Duše Benátek. Obě knihy jsou zatím v plánu, vyjít by měly během podzimu.Hellboy9 WildHunt

Přinesli jsme dobré zprávy, nevyhneme se ale jedné špatné. Ta se týká sérií Parchanti a Jonah Hex, ve kterých už nebudeme pokračovat. Není to proto, že by se nám nelíbily. Komiksy máme rádi, rádi je vydáváme a připravujeme v češtině, ale neprodávají se tak dobře, jak bychom chtěli. Série si na sebe musí vydělat a bohužel, když nejsou řady výdělečné, nemáme prostředky na to táhnout je dál. Proto tyto dvě série končí. Tolik ke špatným zprávám, pojďme se podívat na další dotazy, které jsme z publika dostali.Jen se ptejte, jsme tu pro vás...


locke-key-2-head-games-hc-w-logosJak je to vlastně se Zámkem a klíčem? Bude pokračování? Ano, bude. Co se týká Zámku a klíče, tak vydání dalšího dílu se trochu zadrhlo. Především u tohoto titulu se naplno projevily vzrůstající problémy knižního trhu v České republice. Z knižních distribucí nám chodí zkreslená čísla o komisních prodejích jednotlivých knih. Čísla se tak po třech a více letech rozcházela až o stovky prodaných kusů. V reálném čase jsme tak měli pocit, a z čísel to i vyšlo, že se Zámek a klíč neprodává dobře. Nebylo jasné, jak to bude vypadat dál a jestli budeme nebo nebudeme moct vydat další díl. Jak se teď ukázalo, prodával se Zámek a klíč dobře. Jsme rádi, protože komiks je to opravdu výborný a přáli jsme si další díly. Série tak bude pokračovat dalším dílem Hlavohrátky.

Zpráva ze zahraničí: V USA se trochu zdrželo vydání poslední knihy Zámku a klíče: Omega. V současné době je již vše v pořádku a byl překvapivě ohlášen další díl Alfa.

Ještě tu máme pár postřehů, kterým se mnozí divili...

Velká část obecenstva na letošním setkání se podivovala nad tím, že celá cesta vydavatel-distribuce-knihkupec-čtenář stojí až 50 procent ceny knihy. Ano, je to tak. Z naší zkušenosti víme, že distribuce si říkají až o polovinu hodnoty knihy za to, že si naše knihy vezmou do komisního prodeje.

Chtěli jsme proto přímo na místě v Crossu a i teď těmito řádky apelovat na všechny, aby podporovali své vydavatele a kupovali své oblíbené knihy přímo u nich. Je to nejjednodušší i nejlevnější cesta k zákazníkovi. I ten pak vydělá, protože může získat daleko výhodnější ceny.

Podpořte své vydavatele a nakupujte přímo u nich - to je to, co jsme chtěli celým zamyšlením nad distribučním kolečkem říct. Rozbijme společně ten začarovaný kruh a můžeme dosáhnout lepšího prostředí pro komiksy v Česku.

Na koho nesmíme zapomenout...

Conan TheGodInTheBowlVzpomněli jsme si také na Zdeňka „Tuneláře" Zachodila, duši brněnského Arrakisu a neúnavného propagátora Conana, který nás tak náhle v květnu tohoto roku opustil. Myslíme na něj, a co se jeho oblíbeného komiksu týká, rozhodně bychom chtěli pokračovat dál. Co byste řekli na další díl série Conan: Bůh v míse a další povídky? My říkáme ano.


Na závěr vám všem děkujeme!


V závěru našeho diskuzního panelu jsme poděkovali všem čtenářům, že kupují komiksy a umožňují nám tak už deset let dělat práci, která jim přináší radost a nás baví. Děkujeme i vám všem, kteří právě čtete tento článek a všem, co kupujete naše komiksy. Děkujeme vám!

A co všechno chystáme?
Darebak Obalka sml Hellboy2 obalka sml
Hellboy9 WildHunt locke-key-2-head-games-hc-w-logos
BPRD SoulOfVenice Conan TheGodInTheBowl