Informace o nákupu
loadingbar

Cesta do pekel, cesta do zatracení s Maxem Allanem Collinsem

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

KomiCesta 01ks Cesta do pekel nás zaujal především svou neuvěřitelně propracovanou kresbou Richarda Pierse Raynera. Celá kresba navíc výborně doplňuje Collinsův scénář, který je napsaný na motivy skutečných událostí. Scénáristova zkušenost se psaním detektivních románů je zde výborně zúročená odkazy na reálné postavy např. Eliot Ness, Al Capone a další. Styl černobílé kresby nás také velmi zaujal a navíc jsme doufali, že tato kniha bude zajímavá pro ty čtenáře, kterým se líbí styl komiksu Sin City.

Nám se Cesta do pekel líbí moc a máme pro vás ještě posledních pár kusů pro ty, co ji ještě nečetli a měli by zájem.

Prohlédnout si komiks a koupit ho můžete zde.

Autor scénáře Max Allan Collins
maxallancollins
Spisovatel, hudebník a filmař Max Allan Collins získal za své historické thrillery dosud nevídaných jedenáct nominací na cenu Shamus organizace Private Eye Writers of America a dvakrát cenu vyhrál se svými romány ze série s Nathanem Hellerem - True Detective (Opravdový detektiv) a Stolen Away (Ukradeno). A protože byly jeho knihy nominovány na prestižní cenu Edgar společnosti Mystery Writers of America jak v kategorii próza, tak i literatura faktu, je Collins označován jako "renesanční muž detektivní literatury".

Jeho zájmy jdou však ještě mnohem dál, vždyť kromě pěti sérií thrillerů, několika filmových scénářů a scénářů k počítačovým hrám, nespočtu povídek a písňových textů se věnuje filmové kritice a v neposlední řadě píše také romány podle úspěšných filmových a televizních scénářů. Z těch známějších jmenujme alespoň bestseller deníku New York Times Zachraňte vojína Ryana podle slavného filmu s Tomem Hanksem, romány Maverick, Vodní svět, Ponorka U-571, Miluju trable anebo třeba knižní podoby dobrodružných filmů Mumie, Mumie se vrací a Král Škorpion.

V letech 1977 až 1993 psal Collins scénáře ke komiksu Dick Tracy a Batman, ten vycházel nejprve na pokračování v novinách a posléze byl vydán i knižně. Jeho úspěšný "kreslený román" Road to Perdition zfilmoval režisér Sam Mendes (př. Americká krása) s Tomem Hanksem a Paulem Newmanem v hlavních rolích. V českých kinech se film objevil také pod méně známým názvem Road to Perdition.

Max Allan Collins žije v Musticanu ve státu Iowa se svojí manželkou a dospívajícím synem Nathanem. Se svou ženou spisovatelkou Barbarou Collinsovou, s níž už napsal řadu povídek, nyní vydávají první společný román.

Richard Piers RaynerAutor kresby Richard Piers Rayner

Richard Piers Rayner se narodil v anglickém Middlesbroughu a už v útlém věku čtyř let začal číst americké komiksy. V roce 1988 vstoupil do světa profesionálního komiksu a od té doby kreslil nejrůznější série pro DC i Marvel Comics, kupříkladu Hellblazer, Swamp Thing, L.E.G.I.O.N., Dr. Fate a Dr. Who. Navíc často přispívá vydavatelství Paradox Press do série Big Book. Pro všechny jeho práce je typický důraz na detail – což je nejlépe vidět na Cestě do pekel. Práce na tomto jeho milovaném komiksu mu zabrala čtyři roky.

Obsah filmu Road to Perdition – Cesta do zatracení

Je rok 1931, doba velké hospodářské krize a nájemný vrah Michael Sullivan pracuje pro irský gang. Pak do jeho života vstoupí John Rooney, který mu zachrání život dřív, než si vůbec Sullivan uvědomí, že mu o něj šlo. Rooney se stane jeho velkým vzorem, stejným, jakým je on sám pro svého syna. Annie Sullivanová muže velmi miluje a na jeho práci se neptá. Je ráda, že se mají dobře, a je za to vděčná, i když občas ji přepadnou obavy a strach. Bojí se především o děti. Brzy ale dojde v životě Sullivanovy rodiny k tragédii: zavraždí Annie i jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání... Perdition je jméno města, do kterého směřují Michael Sullivan a jeho syn Michael Sullivan jr. Perdition má ale také jiný význam - zatracení, tedy eufemismus pro peklo. A Sullivan starší má brzy poznat, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel a nezbývá než se modlit, aby od takové cesty uchránil alespoň svého syna.

Na trailer k filmu s můžete podívat zde:

FireShot Screen Capture 296 - Cesta do pekel   Cesta do zatracení 2002 - trailer - YouTube - www youtube com watch ve8VbRGKD8IQ