Informace o nákupu
loadingbar

Drobná změna v našem edičním plánu

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

paliceDrobnou změnu v našem edičním plánu vám oznámíme trochu zeširoka, ať víte o co jde.

Dr. Hvězda se objevuje ve světě Černé palice prakticky od samého začátku, konkrétně od čtvrtého sešitu. Pomáhal Lucy Webrové s pátráním po jejím otci a patřil k známým superhrdinům Zlaté éry. Jeho popularita byla tak velká, že získal, stejně jako Sherlock Frankenstein vlastní minisérii (spin-off) který doplňuje svět Spiral City. Ten jsme plánovali vydat v září.

V březnu letošního roku byl ale oznámen crossover mezi postavami z Černé palice od Dark Horse a superhdiny z Justice League od vydavatelství DC Comics.

Nikdo, patrně ani sám Lemire, netušil, k čemu se upisuje. V DC totiž vybrali jako padoucha pro tuto minisérii kosmickou hvězdici jménem Starro. U nás by problém nebyl, ale protože Dr. Hvězda je v originále Dr. Star došlo k jeho přejmenování. Navíc tento hrdina používá dres s černou hvězdou na prsou a její tvar také odpovídá Starrovi. V Dark Horse tedy došlo k přejmenování postavy na Dr. Andromeda a dojde dokonce k překreslení komiksu samotného.

Proto až do ledna roku 2020 nejsou práva na tento komiks k dispozici a my musíme místo plánovaného komiksu Dr. Hvězda a svět ztracených zítřků vydat třetí knihu Černé palice s pracovním názvem Věk zmaru: Kniha první.

Věříme, že vás tahle drobná změna nerozladila, ale spíše navnadila na další pokračování :-)