Informace o nákupu
loadingbar

Druhý díl komiksu Zámek a klíč bude v prodeji už 4. prosince!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

ObalkaDlouho očekávaný druhý díl hororového komiksu Zámek a klíč právě vychází. Nový díl nese podtitul Hlavohrátky. Zámek a klíč vychází 4. prosince u nás, od 5. prosince bude dostání v knihkupectvích. K vydání komiksu je připraveno i překvapení v podobě unikátních klíčů, které hrají důležitou roli v prvním a druhém dílu komiksové série.

Tatínek Zámku a klíče je Joe Hill...

Tato série je dílem spisovatele Joe Hilla, což je pseudonym Josepha Hillstroma Kinga, syna známého spisovatele Stephena Kinga. Joe Hill nechtěl být hodnocen jako syn svého slavného otce a tak první sbírku povídek 20th Century Ghost (vyšla česky jako Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy) vydal pod tímto pseudonymem a své inkognito si dlouho střežil. Pravda vyšla najevo až po dvou dalších románech Černá krabice a Rohy, právě při tvorbě scénáře k sérii Zámek a klíč. Hillův talent je nesporný, v nápadech a představivosti se směle vyrovná svému otci a to potvrzuje právě v tomto komiksu, který vychází od roku 2008 a teď vychází v USA jeho poslední sešit. Při pročtení celé série je vidět, že celý děj byl od začátku přesně rozmyšlen a právě proto si komiks získal takovou přízeň čtenářů i komiksových odborníků. O tom svědčí i pravidelné nominace na ceny Eisner Awards a British Fantasy Award.

Za kresbu může Gabriel Rodriguez...

Kresba celé série je dílem chilského výtvarníka Gabriela Rodrigueze. Stala se jeho první velkou příležitostí, kterou beze zbytku využil. Jeho na první pohled dětská kresba se k příběhu o dětských hrdinech skvěle hodí a navíc vytváří perfektní kontrast se strašidelným dějem. Přestože celou dobu zachovává svůj výrazný styl v prvním sešitě čtvrtého dílu série je polovina stran nakreslena jako strip Billa Wattersona a v samostatném sešitě s názvem Grindhouse zase věrně napodobuje styl komiksů od vydavatelství EC Comics (americké vydavatelství komiksů pro dospělé, zlikvidované v padesátých letech při vzniku cenzury v komiksu v USA, tzv. Comics Code Authority. Ta zlikvidovala v USA komiks pro dospělé a otevřela naplno brány superhrdinským komiksům, určených převážně čtenářům do 12 let).

Původně to bylo se Zámkem a klíčem trochu jinak...

Po vydání prvních sešitů série se na internetu objevily plány autorů a vydavatelství na celou sérii. Celý příběh měl vyjít v šesti knihách a doprovázet ho mělo deset samostatných sešitů. Knihy měly mít následující stavbu: kniha první – předehra (úvod), kniha druhá a třetí – první dějství, kniha čtvrtá a pátá – druhé dějství, kniha šestá – finále. Kromě první a šesté knihy se měla každá další skládat ze čtyř klasických sešitů. Někde v průběhu vzniku knihy Hlavohrátky došlo k úpravě tohoto schématu a každá další kniha je složená ze šesti sešitů. Jak bude vypadat poslední díl zatím není známo, poslední sešit vychází v USA právě teď. Takže vlastně proto je kniha Hlavohrátky jiná než zbytek série. Tvoří jí čtyři sešitové díly, které jsou uvozené prologem Duchové minulosti a zakončené epilogem Moje armáda. Kniha tak obsahuje stejných šest sešitů, jako knihy ostatní, ale nejde o jediný příběh. Dokonce se spekuluje o tom, že prolog a epilog původně měly být ony samostatné sešity, které byly zařazeny do knihy později, aby se dostala na standardní délku. Přesto krásně doplňují příběh a kniha jako působí dojmem kompaktního celku.

Zámek a klíč v televizi? Snad v roce 2014...

V roce 2011 připravila televizní stanice FOX pilotní díl série na motivy komiksu. Scénář napsali tvůrci Ztracených Alex Kurtzman a Roberto Orci, produkci zajišťoval Steven Spielberg. Seriál byl velice dobře obsazen, bohužel studio se z finančních důvodů soustředilo na seriály Terra Nova a Falling Sky a Zámek a klíč zrušili. První díl byl dvakrát pouštěn na San Diego Comics Conu v roce 2011 a 2012 a od té doby ho nikdo neviděl. Televizi možná také vadila uzavřenost seriálu a nemožnost další série po skončení děje. V současné době se připravuje natáčení několika filmů na motivy série. Scénář by měl opět napsat Kurtzman a Orci, zbytek zatím není znám. První film by se měl natáčet v roce 2014, další budou snad následovat záhy.

Anotace...

Tři sourozenci Zámkovi přežili strašlivý vražedný útok ve vlastním domě, který stál život jejich otce. Ve chvíli, kdy si začínají znova dávat dohromady své životy, objeví malý Bóďa starý klíč s naprosto neuvěřitelnou schopností. Co myslíte, že by se stalo, kdybyste dokázali překonat vlastní strach, zvládnout jakoukoliv dovednost nebo naučit se jakémukoliv druhu umění tak jednoduše, jako kdybyste otočili klíčem v zámku? Možná by vás to stálo život, zvlášť kdyby se do toho vložil Kulišák, zapřisáhlý nepřítel rodiny Zámkových. Druhý díl série Zámku a klíče scenáristy Joe Hilla, doprovozený halucinogenními kresbami Gabriela Rodrigueze, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Trailer ke komiksu Zámek a klíč Hlavohrátky

youtube

Slevové akce (nevztahují se na LE):
- sleva 40% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra od 4. 12. 2013 do 11. 12. 2013
- sleva 30% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra od 12. 12. 2013

Ostatní prodej:
- v ostatních knihkupectvích od 5. 12. 2013

Podoba limitované edice:
- kniha Zámek a klíč 2: Hlavohrátky ve vázané vazbě
- klíč Zjevný z oceli v sametovém černém váčku
- klíč Lebeční z mědi v sametovém černém váčku
- speciální krabičku na limitovanou edici
- dvě unikátní zámkové záložky
- výtisk bude opatřen pořadovým číslem jednotlivých výtisků 1 až 100
- potvrzení pravosti limitované edice a klíčů na ručním papíře
- cena jedné knihy LE 1000,- Kč

Z  mek a kl      5296387b401a1