Informace o nákupu
loadingbar

Fanoušek fanouškům o Kovboji ze Šaolinu

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Na našem Facebookovém profilu již mnoho let pořádáme akci „Fanoušci fanouškům“, která se vždy vztahuje k vydaným novinkám. Pokud netušíte o co se jedná, tady se dozvíte víc.

V této akci jsme tentokrát vybrali aka Vašek Komiksák, který si jako první z vás mohl přečíst vývěsní archy komiks Kovboj ze Šaolinu: Libová sekačka. Jeho text se nám líbil natolik, že jsme se ho rozhodli sdílet i tady na našich webových stránkách. Jak se mu tento komiks líbí, si můžete přečíst zde.

„Milý čtenáři, následující věty budou dost subjektivní, protože mám pocit, že se mi plní komiksový sen. Už od dob Drsné školy, jejíž přípravou CC strávilo opravdu enormní množství času, jsem prahnul po další knize Geofa Darrowa, a když už jsem si říkal, že Kovboj ze Šaolinu nikdy nevyjde, tak tu máme druhý díl. Ten důvod, proč jsou knihy Geofa Darrowa výjimečné, je celkem jednoduchý. Kresba, kresba a zase kresba! A jo, ještě jednou kresba! Jeho komiksy se nedají jen číst, ale spíš hodiny a hodiny prohlížet. Jeho maniakální smysl pro detail je jednoduše strhující. Obzvlášť, když si uvědomíte, že je vše kresleno pouze rukou a ne digitálně, tak musíte tohoto autora obdivovat. Hned na začátku chci poděkovat CC za to, že mě vybrali v soutěži „fanoušci fanouškům“, protože se přiznám, že na mě letošní rok ze všech možných edičních plánů od různých nakladatelství nejvíc zaujaly dvě knihy. Obě od CC. A to právě Kovboj ze Šaolinu, a pak třetí Luther.

image1image4

 

 

 

 

 

 Na začátku knihy je poměrně dlouhé shrnutí předchozího dílu, takže pokud ho nemáte a neznáte, dostanete se celkem rychle do obrazu, kdy a kde příběh knihy začíná. I když nevím, zda obsah knihy nazývat příběhem, protože hned po pár stránkách je celkem jasné, že to budou grafické orgie, které moje hlava stále nepobírá. Za nejvíc považuju přeříznutí zombie kočky motorovou pilou. Ano, ano, ano... tenhle komiks není filozofické dílo, leda byste Kovboje přirovnali k Sisyfovi, který na sebe nepohlíží jako na trestem stiženého hříšníka, ale jako na hrdinu, který nepřestává bojovat s osudem, i když ví, že ten boj je předem prohraný. U tohohle komiksu jsem strávil celý víkend a stále jsem přesvědčený, že jsem ještě hodně věcí přehlédl. Tohle je prostě akční jízda bez vydechnutí, bez hlubšího smyslu, bez keců a kompromisů, prostě nádherná kresba Geofa Darrowa. Už vidím ty remcaly, jak budou tvrdit, že to je jen bezduchá blbost. Těm můžu vzkázat: „Běžte se bodnout, já tohle prostě miluju a vydržím se na to dívat hodiny.“

Jestli jste ten typ, co chce jednou za čas vypnout a jen se kochat, tak Kovboj je prostě pro Vás, ale doporučuji si před tím otevřít pivo, namazat tatarák na topinku, sednout do křesla a užívat si tu řezničinu ve velkém formátu, který knize prostě sedí. Komiks mám v originále (angličtina) také v elektronické podobě a na rovinu, pokaždé jsem na svém iPadu musel každou stránku zoomovat. Díky většímu formátu už si pestrost komiksu jen užívám.

No trošku jsem si tady vylil srdíčko, ale co Ti, čtenáři, budu povídat. Je pro mě zázrak, že tohle dílo u nás vyšlo. “

Na závěr dodáme, že pro vás ostatní už je Kovboj ze Šaolinu: Libová sekačka v našem e-shopu za zvýhodněnou cenu.