Informace o nákupu
loadingbar

GRANDVILLE: FORCE MAJEURE

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

grandville5 01GRANDIÓZNÍ FINÁLE O GENIÁLNÍM DETEKTIVOVI JE TU! aneb TALBOTŮV JEZEVEC PROTI VŠEM

V březnu vyjde v nakladatelství Comics Centrum závěrečný pátý díl série „Grandville“. Jeho podtitul „Force majeure“ naznačuje, že proti londýnskému detektivovi se tentokrát spikne takřka celý svět. Kniha od proslulého komiksového tvůrce Bryana Talbota vychází v rámci edice „Na přání“, její publikaci tak mají opět v rukou sami čtenáři.

V londýnských ulicích zuří neúprosná válka gangů a inspektor LeBrock se ocitá zcela osamocen na opačné straně zákona. Stal se totiž terčem ďábelského plánu, jehož cílem je zdiskreditovat nejen jeho samotného, ale také všechny jeho blízké. Mozkem celého komplotu není nikdo jiný než sám Tiberius Koenig, král zločinu a jeden z nejprohnanějších padouchů v celé historii detektivních příběhů.

grandville5 04V posledním díle série Grandville, předkládá mistrovský vypravěč a průkopník v oblasti grafických románů Bryan Talbot svým čtenářům nejen nebývale rafinovaný příběh o lásce, zradě, hrozbě a vytrvalosti, ale především akční detektivku plnou překvapivých zvratů. Pátý Grandville obsahuje kromě již tradiční směsi napětí a humoru také poctu klasické detektivce, jelikož se zde objevuje LeBrockův učitel Stamford Holmestřáb a konečně tak odhalíme jeho detektivní začátky. Kromě LeBrockových starých spojenců, seržanta Rodericka Krysmyše a temperamentní pařížské prostitutky Billie, která je toho času LeBrockovou snoubenkou, se na scéně objevuje další hráč. Do Londýna přijíždí Tasso, italský jezevec, který jako by LeBrockovi z oka vypadl, jen je o něco ošklivější a surovější. Ale je otázkou, zda stojí na straně dobra či zla. Začíná finální bitva, v níž LeBrock na první pohled nemá nejmenší šanci zvítězit. Podaří se mu přežít?

Václav Dort, šéf Comics Centra, o závěrečném dílu série prohlašuje: „Bryan Talbot se rozhodl zakončit svou antropomorfní steam-punkovou ságu vskutku ve velkém stylu. V rámci posledního dílu odhalí LeBrockovy začátky u policie a seznámí se s jeho mentorem, jehož postava je poctou jednomu z nejslavnějších detektivů všech dob. Především ale budou čtenáři svědky plnokrevné detektivky klasického střihu, která si uchovává napětí až takřka do posledního panelu“.

grandville5 10Oproti předchozím dílům nabídne finální kniha série čtenářům také větší rozsah. Zatímco první čtyři díly měly v průměru 104 stran, poslední svazek má celých 176 celobarevných stran, je tedy přibližně o tři čtvrtiny delší.

Kniha vyšla u britského nakladatelství Jonathan Cape na konci roku 2017, a jelikož se jednalo o napjatě očekávané finále celé řady, vložil nakladatel poslední třetinu knihy do neprůhledné fólie opatřené „antispoilerovou pečetí“, která brání zájemcům o knihu, aby se „omylem“ prolistovali k závěru příběhu už v obchodě – pečeť mohou sejmout až doma. Ani čeští čtenáři nebudou o tuto specialitu ochuzeni.

Nakladatelství Comics Centrum vydává Grandville 5: Force Majeure v edici Na přání, což v praxi znamená, že v termínu od 21. ledna do 10. února si ji na internetu mohou za zvýhodněnou cenu objednat sami čtenáři. Kniha vyjde 19. března v případě, že bude naplněn minimální počet 500 objednávek. Pro podrobnosti vizte webové stránky Comics Centra.

Bryan Talbot (nar. 24. 2. 1952) je britský komiksový výtvarník a scénárista. Komiksu se věnuje od konce 60. let. Je držitelem řady ocenění (Eisner Award, Eagle Award, Haxtur Award, atd.) a autorem mnoha úspěšných komiksů a komiksových sérií, např. Dobrodružství Luthera Arkwrighta (1978, česky 2005), The Sandman (společně s Neilem Gaimanem, 1991–1993), Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta (1999, česky 2006), Alice in Sunderland (2007), Dotter of Her Father‘ s Eyes (společně s Mary Talbotovou, 2012) a mnoha dalších.