Informace o nákupu
loadingbar

Hellboy se opíjí v Mexiku

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

palice1 01Smrtící žáby, záludný Číňan, ďábelský krocan a celé sudy tequily... Hellboy se opíjí v Mexiku, zatímco Ú.P.V.O. vězí až po uši v maléru!

V dubnu vyšly v nakladatelství Comics Centrum hned dva komiksy z Hellboy Universa. Jeden představuje příjemnou oddychovku, v tom druhém naopak nebude na odpočinek ani pomyšlení!

Prvním z novinek je Hellboy v Mexiku. Obsahem sbírky je několik povídek, v nichž se Hellboy setkává s roztodivnými postavami, ať už místních svérázných obyvatel, jako jsou třeba tři bratři zápasníci, anebo s figurkami z jiných, mnohem děsivějších světů.

Kromě toho zjistí, že není dobrý nápad dávat uprostřed bujaré noci sliby neznámým ženám... Ačkoliv to, co Hellboye původně do Mexika přivedlo, bylo hellboy mexiko d06vyšetřování série záhadných vražd, věci se poněkud zvrtnouchlapce z pekla čeká opilecký „ztracený víkend“, jenž však v Hellboyově případě bude trvat několik měsíců...

Na tvorbě jednotlivých příběhů se s Mikem Mignolou podíleli kromě již „zavedeného“ Davea Stewarta také Richard Corben, Mick McMahon či Fábio MoonGabriel Bá. Kromě povídky Hellboy v Mexiku, která byla součástí sbírky Hellboy: Ďáblova nevěsta a další příběhy, se jedná o příběhy v Česku dosud nepublikované.

Na rozdíl od Hellboye nemusí tým Ú.P.V.O. ani jezdit do Mexika, aby jim začalo být pořádně horko. V desáté části série s nepříliš optimistickým podtitulem Výstraha sledujeme následky pohromy, která se odehrála Ú.P.V.O. 8: Vražednéupvo10 d09 místo, ale ještě než se stihnou zacelit staré rány, na obzoru se objevuje nová hrozba.

Zatímco Liz Shermanová se vydává vstříc svému přízraku v podobě záhadného Číňana, zbytek týmu pátrá po zmizelém kapitánu Daimiovi. Nicméně vše musí jít stranou ve chvíli, kdy se ozve volání o pomoc z Německa. Objevují se staří nepřátelé, ale tentokrát si s sebou přivedli mocné posily. A každému je jasné, že Johannův rodný Mnichov rozhodně nebude jejich jediným cílem

Po minulém odbočení do roku 1946 se příběh vrací k hlavní dějové linii, a spolu s tím je zpět i osvědčený tým autorů. Scénář spolu s Mikem Mignolou obstaral John Arcudi, kresby se ujal Guy Davis a netřeba dodávat, že barvy komiksu dodal Dave Stewart.

Obě knihy vyšly 21. dubna, a na internetových stránkách nakladatelství Comics Centra si je čtenáři mohou objednat s výraznou slevou 40 % do 4. května.