Informace o nákupu
loadingbar

Jak měřit teplotu knize Hellboy: Pekelná knižnice

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

U knih je metoda měření teploty mezi stránkami ve srovnání s měřením u lidí výrazně odlišná a proto se tato metoda doporučuje pouze k orientačnímu měření teploty. Měření lze provádět digitálními teploměry.

mereniKniha by neměla být vlhká ani nijak znečistěná. Teplota by se neměla měřit bezprostředně po dočtení knihy. Samotnému měření by měl předcházet cca 30 minutový čtecí klid. V místnosti by měla být přiměřená okolní teplota. Studený nebo příliš teplý okolní vzduch měření zkresluje. Obecně platí, že střed knihy je vystaven vnějším teplotním vlivům méně než strany úvodní nebo závěrečné. Pokud nemáte digitální teploměr, doporučujeme měřit teplotu pouhým dotykem. Pokud se spálíte je to jasná známka přehřátí knihy. Myslete na to, že nejnižší teplota knih bývá obvykle kolem 4:00 hodin ráno a nejvyšší naopak kolem 18:00 hodin večer.

Instructions:
Měřící špička teploměru se umístí do nejhlubšího a nejteplejšího místa knihy, což je u Pekelné knižnice strana 308 a všechny strany se k sobě pevně přitisknou. Při měření je třeba s knihou v klidu sedět nebo ležet a nepohybovat se. Pohybem rozumíme i drobné pohyby rukou nebo prstů. Doba měření by měla trvat nejméně 5 minut. Naměřené údaje pravidelně zapisujeme a následně odesíláme do nakladatelství Comics Centrum.