Informace o nákupu
loadingbar

Jak vznikl komiks Goon a kdo by mohl hrát v Goon movie?

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Goon 1 03Goon se poprvé objevil na stránkách nultého čísla série Dreamwalker od vydavatelství Avatar Press v čtyřstránkové povídce. V té se svým parťákem Frankym vymítá démona z posedlého dítěte. Tento příběh byl poté přetištěn jako třetí 51pLHP8SBBL. SY346 příběh v prvním Goonovském sešitě.

Eric Powell nebyl s kvalitou vydávání svého komiksu u Avatar Pressu spokojen a po třech dílech se rozhodl od vydavatelství odejít a vydávat Goona sám. Ve svém vydavatelství Albatross Exploding Funny Books vydal další čtyři sešity (u nás vyšly jako Goon 1: Nic než utrpení). Pak Powella oslovili z Dark Horse a ten nabídku přijal. U nich také vychází Goon dodnes.

Série dosáhla řadového čísla 18. Poté Powell nakreslil speciální knihu Čínská čtvrť, kde objasnil události, na které se od prvního dílu odvolává. Poté série pokračovala až do čísla 33, které vyšlo v listopadu roku 2009. Následovala pauza až do června roku 2011. Tedy pauza v pravidelném vydávání Goona. Powell během té doby vytvořil speciál Krkavec o jedné výrazné goonovské postavě a pro Kyla Holtze napsal scénář k sérii Billy the Kid's Old Timey Oddities, která se dočkala už dvanácti sešitů a tří sebraných knih.
14729
V červnu 2012 se Powell ke Goonovi opět vrátil jako k pravidelné sérii a ta vychází dodnes. Spolu s Davidem Fincherem se jim podařilo vybrat od fanoušků peníze na přípravu zvukové stopy a storyboardu k připravovanému animovanému filmu Goon. A jestli se bude Goon v Hollywoodu líbit, můžeme se dočkat téhle parádní jízdy i na plátnech kin. No, kdo by to nechtěl :)

A jak by mohlo vypadat obsazení hraného filmu na goonovské motivy? Pojďme se podívat na dream cast filmu Goon:

Goon – Mickey Rourke

Mickey-Rourke goon-300x199
Goon je ošklivý, ošlehaný bitkami, tvrďák, ale má velké srdce. Rourke ukázal, že tohle všechno má taky už v Sin City, takže by se na tuhle roli skvěle hodil.

Franky – Woodie Harrelson

woodyharrelson-franky-300x219
Franky je trochu pomatený, ale je to nejlepší kamarád Goona. Po vystoupení v Zombielandu je Woody jasným adeptem na tuto roli.

Krkavec – Sam Elliot

Sam Elliott-Buzzard-300x126
Krkavec je prokletý. Byl proklet zombie kletbou, ale funguje trochu obráceně. Po dobu svého žití se musí živit právě masem mrtvých. Sam Elliot by mohl na plátno přenést něco z pořádného pistolníka.

Páter Monster – Christopher Walken

christopher-walken-zombie-preist-300x169
Hlavní zlosyn v celém Goonovi, Páter Monster nebo ten beze jména je hlavní a samolibé zlo. Walken tohle zmákne klidně levou zadní, i ve spánku.

Hieronymus Alloy – Paul Giamatti

Paul Giamatti-hieronyous-alloy-300x218
Šílený věděc a zločinec, který se nakonec stává hrdinou, když několikrát vlastně Goonovi pomůže. Giamatti by byl skvělý v roli vědce se zlatou hlavou.

Zdroj: http://www.8daysageek.com/2010/10/dream-cast-the-goon/