Informace o nákupu
loadingbar

James Bond... Comics Centrum, protřepat a nemíchat – část 2

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

James Bond 07První Ellisův Bond se odehrává v současné Evropě, používá technologie blízké budoucnosti a přebírá po svém kolegovi na první pohled případ nehodný jeho kvalit. V Británii je nová levná droga pocházející z pevninské Evropy, která své uživatele velmi rychle zabíjí. Ale protože jde o Bonda, nečekejte scénář ve stylu Kriminálky Anděl. Staré moudro zní: aby hrdina mohl být dobrý, potřebuje mít pořádného protivníka. Žádné béčko, co si dřepí v kanále a chce se dostat k pár librám. A přesně takového protivníka Bond od Ellise dostal. K tomu si přihoďte typický britský humor a je jasné, že tohle nemůže dopadnou špatně.

Na kresbu si Ellis vyžádal Jasona Masterse. Popravdě, jeho jméno jsem viděl poprvé na obálce Bonda, takže jsem si ho trošku proklepl alespoň na dálku. Komiksy kreslí od roku 2010 převážně pro DC (Batman) ale zdá se, že jeho první pořádný komiksový počin je James Bond. A je dobrý. Jako fakt. Úvodní stránky v prvním sešitě, ve kterých nám je Bond představen, jsou neskutečně chytrá akční jízda. Netuším, do jaké míry do skladby panelů kecal Ellis, ale to co Masters nakreslil je boží. Právě tahle úvodní scéna mne přesvědčila, že komiks nebude stát jen na značce Bond, ale že to bude kvalitní čtivo. Sami uvidíte.

James Bond 09Druhý příběh (šest sešitů) Fantom (v originále Eidolon) opět napsal Ellis a nakreslil Masterson a je v něm představena ďábelská zločinecká organizace Přízrak (v originále SPECTRE). Zatím posledního příběhu Black Box se nově ujal scénárista Benjamin Percy a kreslíř Rapha Lobosco a tento měsíc vyšlo poslední šesté číslo.

České vydaní bude, jak bývá u Comics Centra zvykem, odlišné od originální americké verze. Když se podíváte na fotky kolem textu, tak vidíte jak vypadá US vydání. Co je patrné na první pohled, česká verze od Comics Centra bude mít odlišnou obálku. První sešit Jamese Bonda vyšel v USA s mnoha odlišnými obálkami a Comics Centrum vybralo jednu z vkusnějších variant. Druhou změnou je formát knihy a knihařina ve stejném stylu, jako tituly Zámek a klíč (matný přebal s parciálním lakem), tím se elegantně vyhne vzhledu originálu jako učebnice fyziky pro sedmou třídu.

Podtrženo a sečteno. James Bond 007: VARGR má na triku AAAčkový scénárista Warren Ellis, který má za sebou tuny komiksů, scénářů pro film a televizi i knih. Ať už máte rádi Flemmingovy knihy nebo filmy s Bondem, bude se Vám komiks líbit. A pokud Bonda extra nemusíte, pořád jde o skvělý špionážní thriller z naší současnosti. Nečekejte nesmrtelného a lehkovážného hejska, který v dešti kulek svádí vnadnou dámu. Tenhle Bond se bere vážně, přestože se britského humoru nevzdává.

První část článku zde.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda