Informace o nákupu
loadingbar

Kovbojové a čarodějky

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

aneb 
Výhonky prvních jarních

V druhé půlce března vydalo pražské nakladatelství Comics Centrum pokračování několika komiksových sérií. Svého druhého dílu se dočkal Odkaz rodů Blacků, příběhy čarodějky Bereniky z Pochmurného kraje a též Kovboj ze Šaolinu, tentokrát s podtitulem Libová sekačka.

Pochmurný odkaz 2Odkaz 2Kovboj 2
 

 

 

 

 

Kovboj ze Šaolinu po dlouhých šesti letech v podzemí plném krvelačných kostlivců vylézá na povrch, aby... se dal do boje s krvelačnými zombiesLibová sekačka, komiks Geofa Darrowa, jenž navazuje na Kovboje ze Šaolinu: Sakra trek, který vyšel v Česku loni, je dalším bizarním kouskem známého komiksového a filmového tvůrce. Kromě výjimečně propracované výtvarné stránky na něm zaujme extrémní textová střídmost a důraz na akci.

Pokoušet se popsat dílo Geofa Darrowa někomu, kdo ho nezná, je jako snažit se popsat vodopád někomu, kdo nikdy neviděl vodu. Nahoře to vypadá jako klídek, ale za přepadem začne pořádná jízda, která končí smrtící peckou na závěr.“

– Walter Simonson

Podtitulem Oheň v krvi láká druhý díl série Odkaz rodu Blacků od scenáristů Cullena Bunna Briana Hurtta s kresbou Tylera Crooka na další prolínání osudů čarodějů ovládajících síly ohnivého živlu a životadárné krve. Kromě dalších krůčků mladé čarodějky Ari příběh poodhalí kořeny dávné zášti mezi čarodějnými rody a okolnosti zničení starého sídla rodu Blackových.

Rovněž od Cullena Bunna a Tylera Crooka pochází druhý díl série Pochmurný kraj – Odkaz, která volně navazuje na původní Pochmurný kraj. Hlavní hrdinkou je však po odchodu Emy z Harrow County čarodějka Berenika, která tentokrát musí sestoupit až do tajuplné podzemní říše víl, aby zachránila svou přítelkyni. Brzy však zjistí, že zde nic není, jak se na první pohled zdá, a stačí jedna drobná chyba, aby byla narušena křehká rovnováha mezi světy vílběsů a lidí.

Všechny tři komiksové novinky vyšly 21. března v nakladatelství Comics Centrum a jednotlivé svazky jsou v e-shopu až do 3. dubna k dostání za zvýhodněnou cenu.