Informace o nákupu
loadingbar

Královny čarodějek, naříkající mrtví

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

a Hellboyovy hříchy mládí

vseYTV první polovině dubna pražské nakladatelství Comics Centrum vydalo dlouho očekávaná pokračování dvou dříve ukončených hororových sérií a příběh, který nechá fanoušky nahlédnout do Hellboyova mládí.

Všechny tři knihy v originále pocházejí z nakladatelství Dark Horse, které se velmi soustředí na kvalitu svých příběhů i jejich výtvarného zpracování. To je zárukou, že pokračování sérií Baltimore i Pochmurný kraj nebudou žádnou „nastavovanou kaší”, o příběhu z Hellboyova mládí nemluvě.

Čtenáře o tom přesvědčí hned první kniha Lady Baltimore s podtitulem Královny čarodějek a autoři příběhu Mike Mignola a Chris Golden i autorka kresby Bridgit Connellová. Příběh se odehrává po více než deseti letech od událostí závěrečného dílu série Baltimore, ve kterém Lord Baltimore poráží Rudého krále a vytouženě umírá. Evropu však zachvacují první boje druhé světové války a jeho vdově Sofii nezbývá než se ujmout odkazu zesnulého manžela a postavit se nacistům spřaženým s čarodějkami, upíry i dalším zlem. Pro českého čtenáře není bez zajímavosti, že se část knihy odehrává v Českém Krumlově. Tam se ostatně čtenáři podívají i koncem měsíce v pokračování série Ú.P.V.O. s podtitulem Upír.

Dalším dokladem toho, že v Dark Horse návazné série umějí, je první díl pokračování jižanské atmosferické série Pochmurný kraj – Odkaz s názvem Nářek mrtvýchTyler Crook se tentokrát přesunul z pozice výtvarníka na pozici scenáristy a společně s Cullenem Bunnemse postarali o příběh. Výtvarné stránky se ujala velmi talentovaná Naomi Franquizová. I toto pokračování se odehrává deset let od událostí závěrečného dílu původní série, ve kterém Ema porazila za strašlivou cenu čarodějku Hester, a opustila Harrow County. Starost o Pochmurný kraj, jeho obyvatele a své sousedy převzala její přítelkyně Berenika. Ve světě však zuří druhá světová válka a umírá mnoho mladých mužů. Když se krajem rozezní přízračný chorál, ohlašující návrat ztracených duší, musí Berenika rychle ochránit kraj před totální zkázou.

A třetím důkazem je příběh z Hellboyova mládí s názvem Utajená země. Scénář mají na svědomí Mike Mignola a Thomas Sniegoski. Pro výtvarné ztvárnění si tentokrát Mignola vybral Craiga Rousseaua. A byla to šťastná volba, malý Hellboy je v jeho podání opravdu k „sežrání”. Hellboy s profesorem Bruttenholmem vyrážejí na archeologické naleziště kdesi v Jižní Americe, avšak během plavby ztroskotají na podivném ostrově, kde jsou nuceni čelit netvorům pozemním, mořským i nebeským. Ostrov totiž skrývá mnohá tajemství, která čekají na to, aby je zvídavý malý Hellboy  odhalil.

Všechny tři komiksy vyšly 5. dubna v nakladatelství Comics Centrum a v e­‑shopu budou do 18. dubna k dostání za zvýhodněnou cenu.