Informace o nákupu
loadingbar

Legendy Myší hlídky pestře doplňují Petersenův bájný svět

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

legendy1 01V květnu začíná u nakladatelství Comics Centrum vycházet spin-off úspěšné komiksové série Myší hlídka, ve které se představí zkušení i neznámí komiksoví tvůrci.

Zatímco fanoušci komiksu Myší hlídka netrpělivě čekají, až její autor, cenami ověnčený scénárista a výtvarník David Petersen, napíše její čtvrté pokračování, mají v mezičase možnost opět do myšího světa zavítat díky Legendám o Myší hlídce: Knize první.

Petersen se rozhodl dát příležitost svým kolegům v oboru a nechal je vytvořit vlastní příběhy odehrávající se v myším světě, které však s hlavní dějovou linií nikterak nesouvisejí.

legendy1 04Sám Petersen se tentokrát prezentuje pouze jako autor spojovacího příběhu, který nás zavede do hostince V Červnové uličce, kde hostinská Rudolfa pořádá soutěž ve vyprávění příběhů.

Výsledkem je sbírka povídek, která je pestrá jak z hlediska obsahového, tak i s ohledem na množství nejrůznějších výtvarných stylů. Mezi tvůrci, kteří se na příbězích podíleli, jsou kupříkladu Guy Davis, Gene Ha, Mark Smylie, Katie Cooková, Terry Moore, Alex Sheikman a mnozí další.

Série Legendy o Myší hlídce naváže vzápětí druhým dílem, který má u Comics Centra vyjít již tento podzim.

legendy1 06Ohlasy na sérii:

„Myší hlídka Davida Petersena je série, která si dovedla získat nejen fanoušky, ale i jiné komiksové tvůrce, takže nebylo velkým překvapením, když se tito tvůrci nadšeně chopili příležitosti odvyprávět v rámci Petersenova univerza své vlastní příběhy o myších válečnících.“

Greg McElhatton, Comic Book Resources

„Pokud jste fanoušek žánru fantasy a máte rádi příběhy o přátelství, oddanosti a dobrodružství, dejte téhle knize šanci.“

„Maddy Goodová, Fandomania