Informace o nákupu
loadingbar

Letošní Festival Fantazie a na něm Comics Centrum i s Darebákem

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Na začátku školních prázdnin se každoročně koná v Chotěboři setkání fanoušků sci-fi, fantasy, her a komiksů - Festival Fantazie. V porovnání se San Diego Conem je ten chotěbořský sice trochu skromnější, ale nevadí. Nadšenci se po tisících scházejí, aby mohli celý týden sdílet nadšení, zajít na přednášky a setkávat se s podobně zaměřenými lidmi. Letošní rok se Festival Fantazie uskutečnil od 28. 6. do 7. 7. a tentokrát jsme na místě byli i my s našimi komiksy.

Chotebor 4

V kulturním domě Junior jsme měli malý prodejní stánek, kde jsme hezky připravili všechny komiksy, co máme a pak jsme se, co jen to šlo, setkávali s našimi fanoušky, prodávali komiksy a hlavně potkali hodně nových lidí, kterým se komiksy líbily. Opravdu příjemným překvapením pro nás bylo množství mladých čtenářů se zájmem o knihy všeobecně a o kvalitní komiksy obzvlášť. Jsme moc rádi, že mladá generace si nachází cestu ke komiksům a že se jim také líbí. Také nás překvapilo, že oproti stereotypnímu vnímání tvořily určitě polovinu návštěvníků ženy. A to ne ženy, které by doprovázely s nešťastným výrazem zarputilého scifistu, ale ženy, které se o dění na festivalu aktivně zajímaly a byly velmi informované. Se všemi jsme si rádi popovídali o komiksech a ukázali, co máme a co by se jim třeba mohlo líbit.

obrazek 1 obrazek 4

Ne každý pochopitelně znal naše komiksy, ale mnozí je již četli, nebo o nich slyšeli. Hodně času jste tak trávili v příjemných diskuzích se čtenáři – o knihách, o komiksech, o tom, co koho baví a jaké knihy se mu líbí a určitě i mnoho dalšího. Z těchto diskuzí jsme získali hodně podnětů a nových nápadů. Některé nás doslova nakoply a zcela jistě je někdy v budoucnu zrealizujeme, některé pak byly opravdu zajímavé a budeme nad nimi přemýšlet. Nakonec pak uvidíme, na co všechno bude prostor a co se povede realizovat.

V rámci večera fantazie proběhl navíc tak trochu křest bez křtu naší nové knihy Darebák, kterou se nám podařilo pro tuto příležitost zajistit v předstihu z tiskárny. Přinesli jsme tedy ukázat Darebáka, něco jsme o něm řekli a kluka nezbedného představili. Pár kusů se nám podařilo již pro tuto příležitost získat, takže prvních pár nadšenců už mělo možnost si na FF Darebáka v předstihu koupit.

obrazek 3

A to je od nás z Festivalu Fantazie vše. Děkujeme všem, kdo se za námi přišel podívat a komiksech povídat. Moc jste nás všichni potěšili. A budeme se těšit na další ročníky a všechny fanoušky fantazie, scifi a komiksu.

Děkujeme všem účastníkům a také pořadatelům,
Comics Centrum

logo CC invert festival-fantazie