Informace o nákupu
loadingbar

Mignolaverse a jeho další přírůstky: viktoriánský detektiv na Divokém západě a tajemný agent ve válečných zákopech

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

lovec2 01Na konci května vydá pražské nakladatelství Comics Centrum další dva komiksy, které patří do hellboyovského universa. Kromě druhého dílu Lovce čarodějnic: Zatracen navěky spatří světlo světa také „jednohubka“ s názvem Sledgehammer 44.

Sir Edward Grey, neboli Lovec čarodějnic, okultní detektiv ve službách Jejího veličenstva anglické královny, se v příběhu s názvem Zatracen navěky ocitá v prostředí poněkud neobvyklém, a to na Divokém západě. Kulisy se možná mění, ale Greyův cíl zůstává tentýž: dopadnout a pokud možno zlikvidovat všechny temné a zákeřné síly. Při tomto úkolu mu tentokrát bude společníkem obstarožní kauboj a jeho poněkud slaboduchý společník.

Děj Sledgehammera 44 nás naproti tomu zavede přímo doprostřed bitevní vřavy druhé světové války. Hlavním hrdinou příběhu je vojín Patrick Redding, který se se svými kamarády stane součástí tajné bojové operace, při níž je nasazena speciální nová zbraň spojenců – vrilový oblek. Ne všechno se však povede podle plánu a nacisti skrývají nejedno eso v rukávu, obzvlášť když se na scéně objeví jeden z nejobávanějších německých agentů, Černý plamen.

sledgehammer 01Obě knihy spojují kromě faktu, že se odehrávají v témže universu, také osobnosti jejich tvůrců. Autory scénáře jsou v obou případech Mike Mignola spolu s Johnem Arcudim. Barev se, jako již tradičně, ujal ve svém oboru velmi uznávaný Dave Stewart.

Tvůrcem kresby Lovce čarodějnic je kultovní komiksový výtvarník John Severin (Two-Fisted Tales, Frontline Combat), jenž byl roku 2003 na výročním udílení Eisnerových cen uveden do Síně slávy. Zajímavým, ač nepříliš veselým faktem je také to, že to byl právě on, kdo měl původně kreslit i Sledgehammer 44. Ovšem v průběhu příprav od zakázky odstoupil a nedlouho poté zemřel.

Obě knihy vyšly v Comics Centru 28. května 2019 a čtenáři mají možnost si je objednat se slevou 40 % do 10. června 2019.