Informace o nákupu
loadingbar

Naši restaurovanou Drsnou školu chtějí v Dark Horse!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Dobré zprávy vespolek!

Při pátku přinášíme krásnou příjemnou zprávu, moc nás potěšila a chtěli bychom se o ní s vámi podělit. Restaurování Drsné školy a její převedení do digitální podoby nám sice trvalo dva a půl roku, piplali jsme se s ní jako s vlastní, ale nakonec se všechna ta práce vyplatila. Nejenže jsme mohli v Česku vydat restaurovanou knihu, která by jinak nejspíš těžko vyšla, ale navíc se nám práce za tu dobu natolik podařila, že digitální verzi od nás chtějí ve vydavatelství Dark Horse. Měli sice v plánu vydat jí už někdy koncem minulého roku, tedy dříve, což jsme původně plánovali také, ale prostě to chtělo čas.

NAŠÍ RESTAUROVANOU DRSNOU ŠKOLU CHTĚJÍ V DARK HORSE

Teď připravujeme data pro Dark Horse, aby mohla restaurovaná škola vyjít i v Americe. Jsme hrozně rádi, že se naše práce v Dark Horsu líbila a že to tedy nebyla práce zbytečná. Jednak jsme vydali krásný komiks, mohli jsme mu dopřát větší formát, který si zaslouží, pro sto kusů jsme nechali vytvořit speciální pouzdro ještě s dalšími bonusy v edici. A teď navíc vyjde naše práce v Americe, kde jsou za ni velice rádi a oceňují ji.

NAŠE DIGITÁLNĚ UPRAVENÁ DRSNÁ ŠKOLA VYJDE V AMERICE

Práce na Drsné škole nebyla jednoduchá, jak jsme už psali, tak vzniklo hodně chyb v komiksu původním analogovým zpracováním, také scanováním a zpracováním k tisku. Psali jsme také o tom, co bylo potřeba v obrazech vyčistit, upravit barvy, vrátit obrysy postav tam, kde mají být a mnoho dalších úprav. Úplně ve zkratce bylo potřeba obrazy vyčistit, vyladit a převést do digitální formy. To, že se nám to povedlo ukazuje i fakt, že se naše nová verze líbila v Dark Horse už při schvalování, kterým musí vždycky každý komisk projít, tak i následně, když nás požádali o data, aby sami mohli Drsnou školu v Americe vydat. Je to moc krásné ocenění práce, která zabrala tolik času. Je to téměř tak hezké ocenění, jako to vaše, když se vám Drsná škola líbí, kupujete ji a oceňujete naši snahu a celou Drsnou školu.

Děkujeme všem fanouškům za podporu, jsme moc rádi, že jste měli takovou radost z limitované edice a přejeme, ať se Drsná škola líbí v obou verzích. Stejně tak přejeme velký úspěch restaurované Drsné škole v Americe.

Díky všem a kdo ještě třeba náhodou Drsnou školu neviděl, může se podívat tady.

Děkujeme,
Comics Centrum

Drsna skola 03