Informace o nákupu
loadingbar

Osamělí komiksoví lovci zla

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Vraní mstitel a upír s andělským jménem

vrana obe cernaNoci se prodlužují, a tak i komiksy, které si pro své příznivce přichystalo na prosincové období pražské nakladatelství Comics Centrum, jsou jaksepatří temné. Po devíti letech vychází nové, zrevidované, vydání kultovní Vrány, doprovázené prvním dílem série Angel, pevně zakotveným ve světě přemožitelky upírů Buffy.

Stěžejní dílo Jamese O`Barra Vrána spatřilo světlo světa roku 1989 poté, co jej autor dlouhých deset let tvořil jako jistou formu duševní terapie po tragické smrti své snoubenky. Temný příběh od samého počátku provázely nešťastné příhody, jež vyvrcholily roku 1993 při natáčení stejnojmenné filmové adaptace smrtelnou nehodou, při které byl omylem zastřelen představitel hlavní postavy, herec Brandon Lee.

V Čechách vydalo Comics Centrum Vránu poprvé v roce 2003 a v roce 2012 pak její čtvrté vydání v rozšířené verzi, se zrekonstruovanými a původně vynechanými pasážemi a novou předmluvou autora. A právě tato rozšířená verze se nyní dočkala nového vydání, pro které prošla rozsáhlou revizí překladu, byla doplněna českými zvukovými efekty (SFX), novým poznámkovým aparátem a byla poprvé na světě vytištěna ve velkém formátu.Angel 1 01

Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra, k novému vydání podotýká: „Máme velikou radost, že se nám pro naše nové vydání podařilo přímo od Jamese O`Barra získat několik dříve nepublikovaných ilustrací. Jednu z nich jsme použili na obálce, která je tak světovým unikátem. Ostatní tyto kresby jsme umístili na předsádky a do galerie uvnitř knihy.“

Jako další bonus jsou v publikaci umístěny QR kódy, díky kterým je možné se zaposlouchat do skladeb, jež autora při tvorbě Vrány inspirovaly a doprovázely.

Spolu s kultovní Vránou vyjde také první díl nové série Angel s podtitulem Lidskost, jež dějově navazuje na Buffy, přemožitelku upírů od BOOM! Studios, a prolíná se s ní. Buffy se v češtině dočkala prozatím dvou dílů (Střední je peklo a Kousnutí). V následujícím díle Pekelná brána, jehož vydání je naplánováno na rok 2022, se pak obě řady, Buffy i Angel, propojí v jediném příběhu.

Oba komiksy vyšly 16. 12. 2021 a až do 21. 12. 2021 je možné je zakoupit v e-shopu nakladatelství za zvýhodněnou cenu.