Informace o nákupu
loadingbar

Parchanti, to je explozivní příběh o zradě a pomstě

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

parchanti-vsadte-siParchanti (v originále The Losers) je minisérie která vycházela v letech 2003 – 2006 ve vydavatelství Vertigo. Scénáristou série byl Andy Diggle, britský komiksový scénárista, který svou spisovatelskou dráhu začal prací pro týdeník 2000 AD, odkud parchanti2 13ho vylákalo do USA vydavatelství DC Comics. Pro něj pracoval mimo Parchantů také na sériích Lady Constantine, Batman Confidential a Green Arrow: Year One. Pro vydavatelství Marvel převzal po Edu Brubakerovi postavu Daredevila a pro Marvel vytvořil i minisérii Shadowland.

Jock je pseudonym britského výtvarníka Marka Simpsona, který se proslavil pracemi pro 2000 AD a pro vydavatelství DC Comics, kde pracoval na Hellblazerovi, Green Arrowovi a Batmanovi. Pro vydavatelství Boom Comics nakreslil sérii Die Hard Year One, která rozvíjí postavu Johna McClanea, kterou v sérii filmů Smrtonosná past ztvárnil Bruce Willis.

Jeden sešit z druhé knihy nakreslil výtvarník Shawn Martinbrough. Tento výtvarník se živí pracemi pro prestižní magazíny a vytváří i reklamy. V komiksovém světě pracoval opět pro vydavatelství DC Comics, kde pracoval na sérii Batman: Detective Comics.

Parchanti to v Česku nemají lehké...

První i druhá kniha série vyšly v češtině v roce 2010 a nás zaujaly především svým důrazem na akčnost a realitu. Všechny akce, které jsou v komiksu zachycené, je možné po vojenském výcviku provést a autoři se snažili o maximální realističnost. Všechny zbraně, vozidla, letadla a zařízení, které Parchanti využívají, existují a mají stejné vlastnosti, jako v komiksu. Navíc 32 sešitem se příběh uzavře a již nikdy nepokračuje. Tato sevřenost a zjevně naplánovaný celý děj jsou pro nás při výběru důležité a díky tomu jsme Parchantům dali šanci na českém trhu. Pro české čtenáře byl tento komiks asi od začátku příliš akční, představení jednotlivých postav a jejich zázemí se dočkali až v druhé knize a nejspíš další aspekty. Druhá kniha pak při uvedení na trh naprosto zapadla.

Parchanti ve filmu

Výbušný příběh o členech elitní speciální jednotky, kterou vyslali do bolivijské džungle. Jejich mise měla být pátrací a ničivá, vojáci však brzy zjišťují, že se stali obětí ďábelského podrazu...

Explozivní příběh o zradě a pomstě zachycuje členy elitní speciální jednotky, kterou poslali do bolivijské džungle. Jejich mise měla být pátrací a ničivá. Jenže Clay, Jensen, Roque, Pooch a Cougar záhy zjišťují, že se stali obětí ďábelského podrazu, jenž zosnoval mocný nepřítel, známý pouze jako Max. Nyní jsou považováni za mrtvé a oni této skutečnosti hodlají využít ve svůj prospěch. Riskují vše, aby očistili svá jména a porazili Maxe. Připojí se k nim krásná tajemná agentka Aisha, která je velmi schopná a sleduje své vlastní cíle. Nyní musí Parchanti táhnout za jeden provaz, nehádat se navzájem a být pokud možno krok před nemilosrdným Maxem, který se snaží zatáhnout svět do high-tech globální války a profitovat z toho. (oficiální text distributora)

the losers

Film se nakonec do českých kin ani nedostal a skončil rovnou ve videopůjčovnách. Spekuluje se, že stejně jako v případě Jonaha Hexe, scénáristé zcela bezdůvodně zasahovali do výborně vystavěného příběhu a změnou motivů jednotlivých postav úplně rozbili perfektní atmosféru komiksu. Ze závěru filmu je patrné, že se uvažovalo o celé sérii, ale neúspěch jí zabil. Postavu Jensena hrál herec Chris Evans, který je ve filmových zpracováních komiksů téměř veteránem. V roce 2005 se objevil jako Johnny Storm ve filmu Fantastická čtyřka a v roce 2007 ve stejné roli v pokračování Fantastická čtyřka: Silver Surfer. Po Parchantech se objevil v adaptaci komiksu Scott Pilgrim proti zbytku světa a v roce 2011 ztvárnil prvního avengera Kapitána Americu. Ve stejné roli se objevil i v trháku Avengers a příští rok si zahraje stejnou postavu ve filmu Captain America: The Winter Soldier.

Další maličko známější tváří filmu byla Zoe Saldana, která se přes drobné role dostala do počítačového kostýmu Neytiri z velkofilmu Avatar a poté jako poručík Uhura svedla pana Spocka ve filmech Star Trek a Star Trek: Do temnoty.
allbanners
The Losers – All New Character Posters
Posted by geeksyndicate on March 30, 2010