Informace o nákupu
loadingbar

Pestrobarevné komiksové horory aneb Mignolův Rudý král a pochmurný netvor se žlutýma očima

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

baltimore6 pochmurnykraj5Březen je v Comics Centru ve znamení pokračujících hororových sérií. Již šestého dílu se dočkal Baltimore a na páté pokračování se mohou těšit fanoušci Pochmurného kraje.

Baltimore na konci minulého dílu přibral do svého společenství nemilosrdných upírobijců napraveného inkvizitora a společně vyrazili na další tažení, jehož cílem je najít a porazit vládce všech upírů, ukrutného Rudého krále.

Společenství se rozděluje, a zatímco jedna jeho část v čele baltimore6 04s lordem Baltimorem putuje do Petrohradu, zbytek se vydává do již takřka zničeného Kartága, aby tam odhalili uctívače Rudého krále a získali informace potřebné k jeho nalezení. Osud však opět nemilosrdně zamíchá kartami a Baltimore brzy zjistí, že o své blízké může přijít rychleji, než mrkne okem...

Na tvorbě šestého svazku komiksu s názvem Baltimore: Kult Rudého krále se podílela již osvědčená scenáristická dvojice Mike MignolaChristopher Golden, zatímco kresby se ujal rovněž již prověřený Peter Bergting a barvy obstaral Dave Stewart.

kraj5 04Série Pochmurný kraj nabírá ve svém pátém svazku s podtitulem Znjetvořec na obrátkách, a až dosud volné nitky příběhu se velmi zvolna, ale s konečnou platností začínají navzájem proplétat.

Ema je znovu konfrontována se svou minulostí a s rodinou, jejímuž kouzlu v minulém díle málem podlehla. Zároveň se dozvídá nové a zcela nečekané skutečnosti nejen o sobě, ale také o záhadném zvířeti, jež samo sebe nazývá Znjetvořec .

Scenárista série Cullen Bunn si tentokrát ke kresbě, vedle tradičního Tylera Crooka, přizval dvě komiksové umělkyně, a to Carlu Speedovou McNeilovouJenn Manleyovou Leeovou.

Obě knihy vyšly 24. března, a na internetových stránkách nakladatelství Comics Centra si je čtenáři mohou objednat s výraznou slevou do 6. dubna.