Informace o nákupu
loadingbar

Přednášky na Comics Centrum Day 2023

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

comicscentrumDAY FB STRANKA

11:00 – 11:30
HELLBOY VČERA, DNES A ZÍTRA

Hellboy universum je největší universum, které scenáristicky, nebo alespoň námětově vytvořil jediný člověk. Počet jeho knih se v zahraničí blíží stovce.
A i když se ne ve všech knihách universa objevuje Hellboy, je středobodem dění. Autor Mike Mignola jako pohádková sudička splétá vlákna osudů jednotlivých postav a směřuje vše k vyvrcholení, které si nezadá s řeckou tragédií.
O tom, jak je vše spojeno, co jste možná přehlédli a na co se můžete těšit v letech následujících, pojednává tato přednáška.
Přednášející: Martin Trojan


12:00 – 12:30
WALOME A JEHO STOPY V CC

Ne každý začínal na Čtyřlístku nebo na CRWI. Walome začal na Hellboyovi a Sin City. Produkce Comics Centra ho od té doby provází celým jeho (nejen) komiksovým životem. Dávat vám nějaké tipy by bylo nošení dříví do lesa, proto si pro vás připravil povídání o tom, jak jeho život ovlivnily některé konkrétní kusy vydané právě Comics Centrem.
Přednášející: Walome

13:00 – 13:30
TMNT – JAK UNDERGROUND DOBYL SVĚT

Od prvního čísla, kde se nám představila legendární čtveřice zmutovaných manhattanských teenagerů, uběhlo už téměř 40 let. Zajímá vás, jak se z komiksu, který dali dohromady dva kamarádi, stal celosvětový fenomén, jenž odchoval téměř dvě generace fanoušků? Společně se podíváme na to, jak se díky dvěma houževnatým chlapíkům zrodila nesmrtelná legenda.
Přednášející: David Brázdil alias Comics Boy CZ

 
14:00 – 14:30
POCHMURNÝ ODKAZ NA ZEMI – DÍLO CULLENA BUNNA A TYLERA CROOKA

Co nekalého se děje v Pochmurném kraji? Jaký je Odkaz rodu Blacků? A jak s tím souvisí Ú.P.V.O. Peklo na zemi a Lovec čarodějnic? Povídání o sériích Cullena Bunna a Tylera Crooka.
Přednášející: Vojtěch Rabyniuk

 
15:00 – 15:30
PTEJTE SE MĚ, NA CO CHCETE, JÁ VÁM NA CO CHCI, ODPOVÍM

Otázky na šéfredaktora Václava Dorta, které můžete pokládat už nyní prostřednictvím komentářů níže, nebo soukromých zpráv na profilu našeho nakladatelství.
Přednášející: Václav Dort

Časy přednášek jsou pouze přibližné.
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu akce.