Informace o nákupu
loadingbar

R.I.P.D. - asi něco jako Odpočívej v pokoji odbor

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Roy Pulsipher a Nick Walker jsou mrtví. To ale rozhodně neznamená, že nemohou dál bojovat proti zločinu a bezpráví. Roy i Nick se stali důstojníky R.I.P.D - Rest in Peace Department (Odpočívej v pokoji odboru) a přísahali přímo Všemohoucímu, že budou ochraňovat ty, co žijí před vším zlem. Mají za úkol udržovat nadpřirozené síly v rozumných mezích a nedovolit jim zasahovat do světa živých. Tedy něco jako starší Muži v černém. Kovbojové versus démoni na divokém Západě.

Čtyřdílná minisérie R.I.P.D. vyšla ve vydavatelství Dark Horse Comics v roce 2000. Série scénáristy Petera M. Lenkova a výtvarníka Lucase Marangona měla úspěch, uvažovalo se o filmovém zpracování, ale po nějaké době se na něj málem zapomnělo. Naštěstí jen málem, nyní již proběhly přípravy, hledání režiséra a herců a v současné době se natáčí filmová verze. Asi je dobře že to nějakou dobu trvalo, za dvanáct let se triky vylepšily a duchové a všechny ostatní příšery budou nejspíš vypadat docela reálně.

Studio uvolnilo několik fotografií z natáčení a Jeff Bridges vypadá jako Roy velice sympaticky. Filmové fanoušky asi vyděsí Ryan (Green Lantern) Reynolds, o kterém doktor Sheldon Cooper prohlásil, že by rád měl stroj na vymazávání paměti a vzpomínku na výše zmíněný film si odstranil. Ale pokud všechno půjde dobře, bude snad jako mrtvý policista skvělý.

Letos vznikl i nový comics R.I.P.D.: City of the Damned #1, opět podle námětu Petera Lenkova se scénářem Jeremyho Barlowa a kresbou Tonyho Parkera.

Jeff Bridges jako Roy Pulsipher

hr RIPD Set 1

Ukázka z R.I.P.D.: City of the Damned #1

RIPD 1 21229

RIPD 2 ripd2no1p1

RIPD 3 ripd2no1p2

RIPD 4 ripd2no1p3

RIPD 5 ripd2no1p4