Informace o nákupu
loadingbar

Rozsekaný Conan by USA – část 1

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Conan 1Comics Centrum nám 23. ledna představilo svůj řádně naducaný ediční plán pro rok 2019, který bude ve znamení pravého, amerického Conana! Dohromady půjde o sedm knih, tento rok vyjdou první čtyři. Conan 0: Zrozen na bitevním poli a reedice prvního dílu Conan 1: Dcera pána mrazu se objeví společně na pultech už na konci února. Druhý díl Bůh v míse a třetí díl Věž slona v červnu. A my v následujícím článku rozčísneme, o co půjde.

Ve své podstatě, kromě osmi sešitů samostatných povídek, jde o do originálních booků rozsekaného Kolosálního Conana, kterého Comics Centrum vydalo v roce 2015 (The Colossal Conan, Dark Horse, 2013). Kolosální Conan byl po Kurva velký Sin City třetí knihou, kterou si fanoušci Comics Centra museli před vydáním předplatit. My u kolosálních knih vkládáme důvěru do Comics Centra, že kniha skutečně vyjde a Comics Centrum nám na oplátku přináší nevšední čtenářský zážitek a zároveň slib, že kolosální knihy nikdy nevyjdou v reedici. Po třech letech a deseti gigantický knihách konstatuji, že vloženou důvěru fanoušků Comics Centrum nezklamalo.

Conan 01Pro ty z vás, které Kolosální Conan minul, telegrafické shrnutí. Komiksového Conana v minulém století vydával zhruba 25 let Marvel. Na začátku milénia se Conan v nové a restartované sérii objevil u Dark Horse. A to je série, o  které se dnes bavíme. Scénář začal psát Kurt Busiek (autor skvělých Zázraků/Marvels), později se k němu připojil Timothy Truman a sérii kresebně nastartoval Cary Nord. Na zkoušku vydali u příležitosti Comic Conu v San Diegu 2003 první sešit, který i u nás se startem série vydalo Comics Centrum v roce 2006 jako součást edičního plánu. A jak to dopadlo? V USA obrovský zájem a Eisner Award v kategorii Best Single Issue or One-Shot a start nové série, která v roce 2008 skončila 50. sešitem. U nás v roce 2006 ani ťuk. Po první sérii Conan začal Dark Horse vydávat další série (Conan the Cimmerian, Conan: Road of Kings, Conan the Barbarian, Conan the Avenger a Conan the Slayer) a dohromady se Conan u Dark Horse dostal na sympatických 200 sešitů. Když budete chtít a nakupovat, věřím, že je nakonec budeme mít všechny v češtině.

Zůstaňte naladěni, pokračování již brzy.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda