Informace o nákupu
loadingbar

Rozsekaný Conan by USA – část 2

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Conan cimerieSérie Conan u Dark Horse vychází z povídek Roberta E. Howarda (*1906, Texas, USA; †1936, Texas, USA), amerického spisovatele, který ač nenapsal mnoho knih (zastřelil se ve třiceti letech), vymyslel postavu Conana. A ten mu přinesl nesmrtelnost. Kurt Busiek zvolil chytrý koncept, jak Conanovy příběhy vyprávět. Aby se mohl zaměřit na povídky, které se odehrávají v odlišných obdobích Conanova života, a nemusel si lámat hlavu s kontinuitou, vymyslel si zastřešující příběh o mladém následníkovi trůnu, který léta po Conanově éře na nově dobytých územích nalezne zbytky jeho říše a především kroniky. A právě ty si mladý panovník nechává vyprávět v prvním díle Dcera pána mrazu na dobrou noc. Nultý díl Zrozen na bitevním poli se skládá z šesti retrospektivních čísel, které v průběhu rozjeté série vycházeli jako one-shoty (Conan #8, 15, 23, 32, 45, 46.) Název i obálka napoví, že jde o příběhy z Conanova dětství. Kresbu má na svědomí Greg Ruth, a za mě ke Conanovy sedí více, než Nordova kresba v prvním díle.

Kolosální Conan patřil k velmi dobře prodávaným knihám. Není tajemstvím, že této knihy bylo objednáno téměř 900 kusů. Na rozdíl od Kurva velký Sin City, které si může český čtenář koupit v boocích, u Conana měl smolíka. Mimo prvního dílu Conan 1: Dcera pána mrazu (Comics Centrum, pevná vazba, 2006, a Comics Centrum, brožovaná vazba, 2009) byl obsah kolosálky v češtině nedostupný. Chápete? Dobrých šest booků Conana pouze v kolosálce, která u nás už nikdy nevyjde! Kdybyste si dnes chtěli Kolosálního Conana koupit, tak za prvé musíte mít štěstí a za druhé si připravte +10 000 Kč. Recenzi na Kolosálního Conana jsem se před lety psal pro webu kulturio.cz; jestliže vás zajímá, co vás čeká a nemine, a více faktických informací, můžete se začíst.

Jestliže jste zaregistrovali letopočty, kdy Comics Centrum u nás s Conanem od Dark Horse začalo, tak se dá říci, že do vkusu čtenářů se trefují zhruba s desetiletým předstihem. I přes snahu Comics Centra v roce 2009, kdy vyšla Dcera pána mrazu v měkké vazbě za pár korun, se nestalo nic. A po vydání Kolosálního Conana? Po devíti letech? Naprosto opačná situace. Někteří fanoušci se dokonce snažili zlomit slib Comics Centra a dožadovali se reedice kolosálky. Ale v tomhle je Comics Centrum neoblomné, kolosálky znovu nevyjdou.

Comics Centrum naslouchá svým fanouškům, což neznamená, že udělá co jim na očích vidí, ale že jejich názor pečlivě zváží, a proto se tento rok z nedostupného Conana stane Conan dostupný. Sice ve standardní velikosti, tedy formát knih ve stylu Baltimore, Černá palice, Pochmurný kraj nebo Goon. To vše v překladu Honzy Kantůrka (budiž mu země lehká) a navíc se skicářem a poznámkami autorů a za milou cenu, když si Conana na konci února s tradiční slevou objednáte na webu Comics Centra. V samostatné knize vyjde časem také osm sešitů povídek, které Dark Horse do Kolosálního Conana přidal. Jediné co bude chybět, budou bonusy.

V perexu jsem psal, že tento rok bude ve znamení Conana. Čtyři booky rozsekaného Conana fanouška, který už Kolosálního Conana má, příliš nenadchnou. Dobrá. Na začátku dubna budeme mít opět možnost předplatit si první kolosální knihu tohoto roku a ano, půjde o Conana. Tentokrát o kompletní sérii Conan z Cimérie (Conan the Cimmerian, Dark Horse, 2008–2010). Kniha se bude jmenovat nepřekvapivě Kolosální Conan z Cimérie. Bomba, co? Těším se, jak malý brambůrek. Počítám, že to nebude dlouho trvat a venku bude další info článek, ve kterém si o sérii Conan z Cimérie přečteme.

Děkuji za váš čas a jako vždy, čtěte. Na začátek roku, kdy máme více času, vám vřele doporučuji epický Prsten Nibelungův.

Přečtěte si první část článku zde.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda

conan0 01

conan1 01

conan 2

conan 2

conan 2

conan 2

conan 2