Informace o nákupu
loadingbar

Smršť metalové hudby a ocelových pěstí

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Sandovalův Doomboy v doprovodu Conana

doomboy 01Koncem června pokračovalo pražské nakladatelství Comics Centrum ve vydávání série Conan, a navrch si pro své čtenáře připravilo novinku: grafickou novelu Doomboy od oceňovaného mexického autora Tonyho Sandovala.

Tony Sandoval svou surrealistickou kresbufantaskní příběhy českým čtenářům představil už loňského roku, kdy Comics Centrum vydalo jeho Vodního hada. Tentokrát došlo na publikaci jeho proslulého počinu Doomboy z roku 2011.

Ústřední postavou příběhu je mladý metalový kytarista, který přijde kvůli tragické nehodě o přítelkyni, což ještě více prohloubí jeho izolovanost. Potají proto začne vysílat do éteru improvizované kytarové skladby, čímž ovšem způsobí v hudební komunitě hotové pozdvižení.

Stejně jako později ve Vodním hadovi, i v Doomboyovi se autor s oblibou pohybuje na hranici realitysnového světa, čemuž napomáhá i jeho osobitý kreslířský rukopis.

Kniha vyšla původně ve francouzštině a v angličtině v širokoúhlém formátu, avšak při druhém uvedení na francouzský trh byla převedena do formátu klasického. Některé kresby tak musely být oříznuty a další si vyžádaly autorovu úpravu. České vydání se vrací k původní podobě.

Conan9 01Šéfredaktor Comics Centra, Václav Dort, tento fakt komentuje: „Ačkoliv jde v našich končinách o ne úplně obvyklý formát, chtěli jsme respektovat původní Sandovalovu vizi, a nikoliv se ji snažit napasovat do specifických lokálních požadavků. Věřím, že to naši čtenáři ocení.“

Spolu Doomboyem vyjdou také dva příběhy o Conanovi, které jsou obsaženy v předloni vydaném Kolosálním Conanovi z Cimerie, avšak teď vycházejí dle plánu v klasickém formátu, každý samostatně. Jedná se o devátýdesátý díl série, s podtituly Společenstvo mečeStíny v měsíčním svitu.

Všechny tři komiksy vyšly 22. června a až do 7. července 2021 je možné je zakoupit na e-shopu nakladatelství za zvýhodněnou cenu.