Informace o nákupu
loadingbar

Solomon Kane a jeho Ďáblův hrad

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Mezi hrdiny bez bázně a hany, kteří se zrodili ve fantazii amerického spisovatele Roberta Ervina Howarda, vyčnívá vedle barbara Conana, puritánský válečník Solomon Kane. Jeho dobrodružství se odehrávají v reálném šestnáctém století, které autor obdařil řadou nadpřirozených postav, duchů démonů a čarodějů. R. E. Howard o Solomonu Kaneovi napsal devět povídek, tři básně a v pozůstalosti se našly čtyři fragmenty dalších dobrodružství. Jeden z nich využil scenárista Scott Allie jako základ pro napsání scénáře knihy Solomon Kane: Ďáblův hrad.

Ed Brubaker (scénárista a kreslíř) - „Díky výtvarnému a literárnímu stylu, které tak skvěle zachycují jeho pulpový původ, je Solomon Kane jediný puritán, jehož fanouškem jsem se stal. Snažte se nepropást jeho temné příběhy, litovali byste."

V Comics Centru máme Solomona Kanea rádi

Solomon 01Příběhy Robina Ervina Howarda patří k našim oblíbeným a jeho hrdina Conan nás oslovil jako jeden z prvních fantasy hrdinů vůbec. V paperbackových vydáních jsme hltali i další příběhy, mezi kterými ty se Solomonem Kanem vyčnívaly svou temnější atmosférou.
Právě podle fragmentu povídky od R. E. Howarda The Castle of the Devil, vznikl scénář samotného komiksu. Scott Allie navázal na původní Howardův text, který končí příjezdem Kana k hradu, tedy asi desátou stranou komiksu. Povídka Ďáblův hrad byla již dříve jinými autory dopsána, ale měla zcela jinou zápletku. Alliemu se podařilo skvěle vystihnout atmosféru předlohy a napsal napínavý a velice čtivý příběh. Některé příběhy se odehrávají v hlubokých neprobádaných džunglích Afriky, Kane ale pronásleduje a nemilosrdně trestá zlo i v zemích Evropy. Vyznavač puritánské víry dodržuje zvláštní kodex cti a za všech okolností jde nekompromisně za cílem, který si vytyčil.

Kresba Maria Guevary pokračuje v tradici, kterou vydavatelství Dark Horse zahájilo v sérii Conan, tedy že do kresby tužkou kolorista rovnou vybarvuje bez předchozího vytažení obrysů tuší. Kresba je proto velice dynamická a působí živě a plasticky.
Pro české vydání byla zajímavá pasáž, kde baron von Stadler přivolává sílu vlka pomocí německého zaklínání. Několik čtenářů tím bylo zmateno a mysleli, že jsme tyto stránky zapomněli přeložit, nebo že se komiks tiskl ve více jazykových mutacích a oni dostali špatně svázaný výtisk. Naštěstí se toto nedorozumění vyjasnilo, ale raději teď vždycky tuto pasáž vysvětlujeme :)

Comics Bulletin - „Tento příběh meče a příšer patří k těm, po jehož přečtení budete toužit po dalších. Solomon Kane je skvělým přírůstkem do rodiny Howardovských příběhů, vydávaných nakladatelstvím Dark Horse."

Představujeme autora scénáře Scotta Allieho a výtvarníky Maria Guevaru a Davea Stewarta
Scott Allie ed66d70114
Scott Allie je americký komiksový scénárista. Vyrostl v Ipswich, Massachusetts. Scénář k tomuto příběhu napsal s využitím nedokončeného originálního Howardova textu. Příběh nakreslil výtvarník Mario Guevara s vybarvením od mnohonásobného držitele ceny Willa Eisnera Davea Stewarta. Ze stejného vydavatelství pochází i comicsové zpracování dalšího Howardova hrdiny, výše zmíněného Conana, které znají i čeští čtenáři. Kniha Solomon Kane: Ďáblův hrad vyšla u příležitosti premiéry filmu Solomon Kane, který vznikal na našem uzemí za vydatného přispění českých herců a filmařů.

Komiks přeložil Jan Kantůrek, děkujeme

Jan Kantůrek  se narodil 4. května 1948 ve Zlíně. Je to český překladatel převážně fantasy, science fiction, komiksů a westernů z angličtiny. Mezi jeho nejznámější překlady patří cyklus Zeměplocha od Terryho Pratchetta a knihy o barbaru Conanovi od R.E.Howarda i jeho pokračovatelů. Pro naše nakladatelství skvěle přeložil tituly Hellboy, Ú.P.V.O., Zámek a klíč, Conan, Grandville a Koralína. Solomona Kanea přeložil jakožto jeden z největších odborníků na Howarda v ČR.

Kurt Busiek (scénárista) - „Solomon Kane je jednou z Howardovských postav nejtíže převoditelných do comicsu, přesto Scott Allie a Mario Guevara odvedli úžasnou práci. Vytvořili napínavý příběh plný kouzel – Kane je v jejich podání důstojným pokračováním svého stvořitele."

O komiksu, o Solomonovi, o filmu

Knihu jsme vydali v červenci 2010 u příležitosti velmi očekávané premiéry filmu Solomon Kane v našich kinech. Téměř celý film byl natáčen v České republice, v jedné z rolí se objeví i ďábelský Marek Vašut.

Solomona Kanea vymyslel Robert Ervin Howard, slavný autor barbara Conana. Příběh Ďáblova hradu vznikl z nedokončené povídky z Howardovi pozůstalosti. Stejně jako v příbězích s Conanem je i v této knize strhující děj, temná atmosféra, magie, drsné souboje, prostě vše, co patří ke kvalitní fantasy meče a magie.

Mstou posedlý puritánský hrdina Roberta E. Howarda se v této knize utkává s nadpřirozenem v temném a strašlivém německém lese. Když Kane narazí na tělo mladého chlapce, pověšeného na zchátralé šibenici, vydá se za mužem, který je za to zodpovědný – za baronem von Stalerem, jehož se obávají vesničané na míle daleko. Ve zřícenině starého kláštera, na níž je postaven baronův hrad, se však ukrývá ještě něco mnohem děsivějšího, než je krutý baron nebo nadpřirozeně inteligentní vlk, který se toulá lesem. Říká se, že na onom místě zemřel před mnoha staletími kněz, který uctíval ďábla.

Solomon Kane se po bitce s loupežníky setkává s anglickým dobrodruhem Johnem Silentem. Spolu jedou navštívit barona von Stalera, vládce takzvaného Ďáblova hradu. Odkud se vzal na šibenici oběšený mladík? Jaká tajemství Silent skrývá? Co má společného baronova muslimská manželka a duch opata ze zrušeného opatství? Na všechny tyto otázky musí Kane najít odpovědi, aby dokázal přežít svůj pobyt v Ďáblově hradu...

solomon kane

Kapitán Solomon Kane (James Purefoy) je mimořádně výkonný zabiják v 16. století. Vyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech. Setkáváme se s ním ve chvíli, kdy si klestí krvavou cestu hordami protivníků v exotickém městě v severní Africe. Když se ale se svými kumpány rozhodne dobýt tajemný hrad, nabere jejich cesta nečekaný obrat. Jeho muži jsou jeden po druhém zlikvidováni démonickými příšerami, až zůstane sám Kane. Stojí tváří v tvář nohsledovi samotného Ďábla (Ian Whyte), který se vynořil z hlubin pekla, aby odčinil svoji beznadějně zkorumpovanou duši. Kaneovi se sice povede z jeho spárů uniknout, je mu ale více než jasné, že se zachrání pouze tehdy, když se zřekne násilí a zbytek života zasvětí klidu a míru. Brzy je ale vystaven těžké zkoušce. Poté, co se mu nepodaří zabránit brutálnímu pobití puritánské rodiny Crowthornových, se kterými se spřátelil, přísahá, že najde a osvobodí jejich uvězněnou dceru Meredith. I kdyby to znamenalo, že zaprodá duši a použije své vražedné schopnosti pro vyšší princip. Odhodlání zachránit Meredith a ochránit Anglii před zlými silami ho postaví tváří v tvář rodinnému tajemství, kterému se celý život snažil uniknout.
Solomon Kane