Informace o nákupu
loadingbar

Spider-Man je mrtvý, ať žije Stan Lee...

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

I když je to maličko mimo záběr našeho vydavatelství, tak si tato událost určitě zaslouží naši pozornost.

Stanley Martin Lieber oslavil své 90. narozeniny. Nevíte kdo to je a proč by to mělo být spojené s komiksy? Stanley je v komiksovém světě známý jako Stan Lee, je to velice známá osobnost, která stála u zrodu velkého množství hrdinů z vydavatelství Marvel. A zcela jistě velmi výrazně ovlivnil světový komiks.

U příležitosti jeho jubilea vydal Marvel 700 číslo série Spider-Man. To by nebylo ani tak moc překvapivé, jako spíš to, že hlavního hrdinu nechalo vydavatelství v komiksu zemřít. Tedy jak se to vezme. V několika předešlých dílech došlo k tomu, že si Doktor Oktopus vyměnil tělo se Spider-Manem a Petera Parkera uvěznil v tom svém, smrtelně nemocném. A právě v tomto jubilejním čísle dojde k tomu, že hlavní zloduch v těle Spidermana zabije tělo doktora Oktopuse. Zdálo by se tedy, že by měl být i Peter Parker mrtev.

Co se z toho ale nakonec vyklube asi teď neví vůbec nikdo. Jak ale víme, superhrdinové nezůstávají mrtví dlouho. Třeba se tak život Petera Parkera někam pohne, v něco zajímavého se vyvine, někam se převtělí... Kdo ví.

Reakci jednoho fanouška na tyto hrátky s životem Petera Parkera si můžete prohlédnout v tomto videu. Upozorňujeme ale citlivější povahy, že tolik slov Fu*k a Sh*t neuslyšíte ani ve fekálním pornu, které natočila Cartmannova máma a pokud bychom měli parafrázovat starý český vtip - když vynecháme sprostá slova, neřekl o komiksu vůbec nic. 

spiderman1

asm700preview5jpg-f2b662 640w