Informace o nákupu
loadingbar

Šťastné návraty do chřtánů pekelných

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

bestie palice upvo11Na začátku října vykoukly na svět hned tři nové komiksy od nakladatelství Comics Centrum – a ve všech třech případech jde o navazující díly již vydávaných sérií. Druhou knihou pokračuje roztomile krvelačná řada Bestie burdenské, zatímco Černá palice dosáhla na čtvrté pokračování a Ú.P.V.O. se dočkalo dokonce již jedenácté knihy.

V první polovině letošního roku vyšla v Česku premiérově série Evana DorkinaJill Thompsonové Bestie burdenské s podtitulem Historky z psíšeří. Nyní vydalo Comics Centrum pokračování příběhů o zvířecích vyšetřovatelích z jedné zdánlivě klidné maloměstské čtvrti.

Hrdinové v ní budou muset čelit novým hrozbám z řad zvířat, lidínadpřirozených bytostí a proniknou o něco málo hlouběji do tajemných nauk společenství Čaropsů. Vedle mnoha pestrých postaviček se mohou čtenáři těšit také na „special guest star“ Hellboye, s nímž zvířecí smečka spojí v jedné z povídek své síly.

bestie2 09Naopak ve svém vlastním univerzu se Hellboy ani nemihne – jedenáctá kniha Ú.P.V.O. s podtitulem Černá bohyně se plně soustředí na rozvíjení tajemných zápletek kolem pátrání po Liz Shermanovézáhadném Memnanu Saovi, který ji v předchozí knize unesl.

palice4 09Tentokrát se zaradujífanoušci rozšiřujících sérií Lovec čarodějnicHumr Johnson, neboť právě v rámci tohoto dílu budou vysvětlena mnohá spojení mezi nimi. Volné konce se začínají uzavírat, mračna se stahují - prostřední díl trilogie Spálená země pomalu ale jistě směřuje ke svému finále, na něž si ale v případě Ú.P.V.O. musí čtenáři ještě chvíli počkat.

Na rozdíl od série Černá palice, jejíž čtvrtý díl je zároveň závěrem základní řady. Na konci minulé knihy jsme hrdiny opustili na prahu Paravesmíru, z nějž se snažili uniknout a vrátit se do normálního života poté, co díky Lucy Weberové alias nové Černé palici rozklíčovali záhadu tajuplné farmy.

Už brzy ale mají zjistit, že návrat domů nebude zdaleka tak jednoduchý, jak si představovali. Jak to s Valdou Dardou, Zlatuškou Zlatonoškou, plukovníkem Bizárem a ostatními nakonec dopadne, se čtenáři dozvědí v komiksu Černá palice: Vzdor osudu, část druhá.

Všechny tři komiksy vyšly 6. října v nakladatelství Comics Centrum, v jejichž e-shopu si je čtenáři mohou objednat s výraznou slevou 40 % do 19. října.