Informace o nákupu
loadingbar

Stíny na měsíci

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Vydání Měsíčního stínu jsme přesunuli na říjen a nyní pilně pracujeme na podkladech, které jsme bohužel nedostali v očekávané kvalitě a s půlročním zpožděním. U malovaného komiksu je to, slušně řečeno, průšvih. To však nemění nic na tom, že vy ve výsledku dostanete opracovaný diamant velikosti velkoformátových/kolosálních knih.

Máte se na co těšit.

Jaká ekvilibria s Měsíčním stínem provádíme, si můžete přečíst ve sdíleném facebookovém příspěvku šéfredaktora Václava Dorta:

118768353 3667167126627259 1017412781764745065 oMěsíční stín začal vycházet po sešitech v Epicu (imprint Marvelu, 12 sešitů, paperback, hardback), potom přešel do Vertiga (imprint DC, sešity, paperback, hardback, přidaná kapitola) a nakonec definitivní verze vyšla loni u Dark Horse.

Jak postupně zjišťujeme, Měsíční stín nikdy nevyšel správně. Při výrobě litografií u jedenácté strany druhého sešitu přehodili azurový a purpurový plát, takže hnědé postavy byly fialové (všechna vydání). Přikládám druhou stranu devátého sešitu. Vlevo je vydání u Vertiga, vpravo strana, která vyšla nyní v nejnovějším vydání u Dark Horse. Čekáme, jestli nenajdou nepoškozené litografie. Pro jistotu jsme si nechali poslat z jakéhosi antikvariátu Vertigo verzi, abychom ji při nejhorším nascanovali.

Listováním touhle verzí jsem zjistil, že má u poloviny kapitol jinak řazené stránky. Vyzkoušeli jsme to i u druhé poloviny stránek, a ejhle! Každá kapitola musí začínat na levé straně.

Takže: Když vycházel Měsíční stín po sešitech, nemohli si dovolit, aby začínal na levé straně, takže všechna sešitová vydání Marvel a Vertigo jsou špatně řazená. V hardbacku a paperbacku od Vertiga je zhruba polovina kapitol správně, ale zbytek pro úsporu místa udělali opět s posunutou stranou. Ještě horší je hardback, tam dokonce posunuli proti přání autora i poslední kapitolu.

Takže, zpátky na stromy! Musíme předělat celou knihu.

Takže, Definiteve Edition od Darkhorse tak docela Definitive není.

Nevím, jestli všechno stihneme i v posunutém termínu.

Ta knížka je neuvěřitelná a zaslouží si velkou péči.