Informace o nákupu
loadingbar

Tajemství života a další pikanterie

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

podle

Keanu Reevese a superhrdiny jménem Enigma

Enigma obe cernaV prosinci vyšlo u pražského nakladatelství Comics Centrum avizované překvapení na druhé pololetí: oceňovaný grafický román  Enigma. Spolu s ním se na pultech objevila také třetí, závěrečná, část akčního komiksu BRSRKR , na jehož tvorbě se podílel světově proslulý herec Keanu Reeves.

Michael Smith je úplně obyčejný člověk žijící obyčejný život. Vše se však změní ve chvíli, kdy se málem stane obětí bizarního superpadoucha, ale na poslední chvíli ho zachrání maskovaný hrdina  Enigma. Michael v něm pozná komiksovou postavu ze svého dětství a rozhodne se tajuplného ochránce vypátrat. Tuší totiž, že se tak dozví pravdu nejen o něm, ale také sám o sobě.

Průlomový komiks  Enigma , jenž originálním způsobem pracuje nejen s klišé  superhrdinského žánru, ale také s tématem hledání sexuální orientace, vyšel v USA poprvé v roce 1993, tedy již před třiceti lety, jako jeden z prvních titulů imprintu Vertigo vydavatelství DC Comics.

Roku 
2021 publikovalo finální vydání komiksu s mnoha bonusy vydavatelství Dark Horse a právě z něj vychází česká verze. Komiks před vydáním prošel v Comics Centru náročnou, téměř rok trvající, digitální restaurací, a mohl tak ve světové premiéře vyjít ve velkém formátu.

Autorem 
scénáře  Enigmy je Peter Milligan, oceňovaný komiksový autor (Hellblazer,  X-Force, Bad Company). Výtvarnou stránku obstaral tehdy ještě mladý Duncan Fegredo, jehož čeští čtenáři znají především díky jeho práci na sérii Hellboy (Temnota vábíDivoký honBouře a běsy ad.). Grafický román Enigma byl jednou z prvních Fegredových komiksových zakázek a, jak sám zmiňuje v doslovu, také dílo, v jehož rámci hledal  vlastní styl.BRSRKR obalka

Spolu s odtajněným překvapením vyšel rovněž dlouho očekávaný závěrečný díl trilogie BRSRKR , jíž vytvořil kanadský herec Keanu Reeves ve spolupráci se scenáristou Mattem KindtemAkční příběh s přesahy do sci- fifantasy či špionážního thrilleru o nesmrtelném polobohu, který se snaží vypátrat pravdu o podstatě své existence, se tak dočkal velkého finále. V něm je odhaleno nejedno temné tajemství a konečně se ukáže, zda se hlavnímu hrdinovi podaří to, oč usiluje celou dobu: zemřít.

Všechny tři knihy série BRSRKR  jsou nyní v nabídce také jako zvýhodněný komplet .

Publikace Enigma  a BRSRKR 3  vyšly v pražském nakladatelství Comics Centrum 14. prosince 2023 a do 21. prosince budou v e-shopu k dostání za zvýhodněnou cenu.