Informace o nákupu
loadingbar

TMNT jako čtyři mušketýři ještě po osmadvaceti letech

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Patří k postavám, které zná skoro každý, ale už asi jen málokdo ví, že se úplně původně objevili v nezávislém autorském comicsu. Kdože to je? Když si přečtete jejich jména budete hned vědět: Leonardo, Michelangelo, Raphael a Donatello. Ano, slavné želvy nindža, které provázely dětstvím skoro každého.
Ze stok se vyvalili (tady je to přirovnání celkem trefné) v roce 1984, kdy je jejich autoři Kevin Eastman a Peter Laird vytvořili jako parodii na čtyři tehdy populární comicsy: Daredevil, New Mutants, Cerebus a Ronin.

Želvy se asi i k překvapení samotných tvůrců velmi líbily, comicsová řada přerostla ve sběratelské figurky a v roce 1987 pak dokonce v úspěšný televizní seriál, který je známý i z našich televizí.

Samotná comicsová série byla od počátku cílena spíše na dospělé a podíleli se na ní i docela známí tvůrci, například Michaell Zulli (Alice Cooper: Poslední pokušení, povídka v knize Krajina půlnočních stínů). Po úspěchu seriálu, následovali tři hrané filmy, kde se na podobě želv podílelo studio Jima Hensona (Mupeti, Sezamová ulice) a nová comicsová řada, zaměřená spíše na mladší čtenáře. V roce 1996 začalo vydavatelství Image Comics vydávat další řadu, označenou jako třetí, která byla opět věnována dospělejším čtenářům a navázala na sérii první.

V roce 2003 začalo vysílání nové animované série. Držela se více původních příběhů, ale z důvodu zacílení na mladší diváky, je poněkud odlehčila. První sezóna tohoto seriálu vyšla i u nás na DVD v novinových stáncích. Seriál se dočkal 155 epizod, od prvního seriálu bylo natočeno 193 epizod. Letos se začala vysílat nová počítačem animovaná série od studia Nickelodon.

Licenci na comics koupilo v loňském roce vydavatelství IDW Publishing a začalo vydávat novou sérii, kterou píší Kevin Eastman a Tom Waltz. A jak vypadají noví TMNT? Mrkněte tady. Nyní se objevila zpráva od samotného Eastmana, že v minulosti již několikrát zmiňovaný a odkládaný film, který má kombinovat živé herce a počítačem generované želvy je stále ve fázi příprav. Prý už je hotový fantastický scénář a film by měl být v roce 2014 hotový. V souvislosti s filmem zatím padají jména jako Michael Bay, ale to jsou zatím ještě jen spekulace.

A kdo chce, může se mrknout na Eastmanovy a Keithovy varianty předních stran a pak zkouknout prvních osm stránek comicsu - všechno k vidění zde.

idwtmnt4

Zdroj ukázky: http://www.comicsalliance.com/2011/08/24/teenage-mutant-ninja-turtles-1-preview-idw/