Informace o nákupu
loadingbar

To, co zabíjí děti

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Mrazivý horor – ideální doplněk horkého léta

To co zabiji deti 1 obe cernaNa vrcholu léta představilo svým čtenářům nakladatelství Comics Centrum novou hororovou sérii To, co zabíjí děti od scenáristy Jamese Tyniona IV. První svazek plánované třídílné série obsahuje patnáct sešitů příběhu oceněného v loňském roce prestižní cenou Willa Eisnera.

Archer’s Peak ve Winsconsinu je typické nudné městečko amerického Středozápadu. Ovšem jen do té doby, než se z něj začnou ztrácet děti. Celý případ je o to zapeklitější, že ve výpovědích dětí, jež se jakýmsi zázrakem přece jen nalézt  podařífigurují namísto reálných únosců příšery skrývající se ve stínech hlubokého lesa.

Místní policie je zcela bezradná, a tak se zdá, že záhada zůstane nevyřešena, avšak jen do chvíle, kdy do města dorazí záhadná  cizinka. Dívka s podivným vystupováním, vybavená děsivým šátkem a ještě děsivějším mluvícím plyšákem, se zdá být jedinou osobou, která může řádění tajemných zabijáků zastavit, a zachránit tak celé městečko před blížící se katastrofou.

Komiksovou sérii To, co zabíjí děti společně vytvořili scenárista James Tynion IV (známý prací na sérii Batman pro DC Comics či na grafických sériích The WoodsWynd a dalších) a italský kreslíř Werther Dell’Edera (LovelessAmazing Spider-Man).

Série To, co zabíjí děti vychází ve Spojených státech u nakladatelství BOOM! Studios od roku 2019 a její základní řadu by měly tvořit tři svazky po patnácti sešitech. Kromě toho rovněž vychází spin-off s názvem Popravčí kolej, jenž by měly tvořit dvěknihy. Roku 2021 oznámila streamovací služba Netflix, že připravuje na motivy komiksu stejnojmenný seriál.

Spolu s mrazivým hororovým příběhem vyšly u Comics Centra též závěrečný díl fantasy série se svérázným zpracováním starých britských legend Král, jenž byl a bude 5: Pustá země, a nový přírůstek do světa Černé palice – Plukovník Bizár: Parazmatek.

Všechny tři komiksové novinky vyšly 1. srpna v nakladatelství Comics Centrum a jednotlivé svazky jsou v e-shopu až do 14. srpna k dostání za zvýhodněnou cenu.