Informace o nákupu
loadingbar

V hlavní roli Xerxes, aneb 300: Rise of the Empire v srpnu 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Zatím jsme z komiksu Xerxes kromě tří stránek neviděli vlastně nic a přitom se stále o zpracování minisérie Xerxes mluví. Jak Frank Miller sám o komiksu prohlásil, tak Xerxes upevňuje svou vládu 50 př.n.l. v Persii. Říká se mu Král králů. Stojí v čele obrovské armády, která nemilosrdně ničí tolik nenáviděné Řeky, kteří zabili jeho otce. Nehledá přitom nic menšího, než cestu stát se Bohem - a svých cílů i dosáhne! Komiks Xerxes by měl být zasazen do doby 10 let před komiks 300 a měl by začínat bitvou u Marathonu. Hrdinou na straně Řeků by měl tentokrát být Themistoklés, kterého popisuje jako naprostý opak Leonida, kteý vedl Řeky v bitvě u Thermopyl (300: Bitva u Thermopyl).

xerxeslarge

S filmovým zpracováním to naopak vypadá o něco lépe, nicméně film nepůjde do kin nejspíš před srpnem příštího roku. O filmu 300: Rise of the Empire (300: Vzestup říše), zatím nebylo mnoho řečeno, nicméně se ví, že hlavní roli krále Xerxa by měl hrát znovu Rodrigo Santora, který si tuto postavu zahrál už ve filmu 300: Bitva u Thermopyl. 

rodrigoZ

2242537-xerxes le film frank miller 300 sin city prequel 04

Režie filmu se ujal Noam Murro a dalšími hvězdami filmu by měli být Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey, Hans Matheson, Igal Naor, Callan Mulvey, Jack O'Connell a Andrew Tiernan. Premiéra se zatím plánuje na 2. srpna 2013.

Další novinkou z filmových projektů podle námětů Franka Millera je obsazení role Manuta ve filmu Sin City 2: Ženská, pro kterou bych vraždil. Po smrti Michaela Clarka Duncana, který v prvním filmu Manuta hrál, byl jako nový představitel vybrán herec Dennis Haysbert, známý i u nás jako prezident Palmer ze seriálu 24 hodin.

haysbert

Manute

Sin City a l