Informace o nákupu
loadingbar

VYJÁDŘENÍ K PRODEJI LIMITOVANÉ EDICE MĚSÍČNÍHO STÍNU

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

1pUEZd8z 1p 7ICIO1NZFAVážení čtenáři, mnozí z vás jistě zaznamenali, že spuštění prodeje 110 kusů speciální limitované edice Měsíčního stínu, jež bylo naplánované na 2. listopadu 2020 večer, se zkomplikovalo a zpozdilo.

Stalo se tak z důvodu, že někteří nakupující použili k přihlášení na naše webové stránky boty. Díky tomu se do nich přihlašovaly některé účty několikasetkrát a zároveň naše stránky zasáhly v tentýž čas i flood DDOS attacky.

Přestože naše webové stránky nárazový přístup zákazníků běžně zvládají (spuštění kolosálních knih, Černý pátek apod.), takové množství přístupů (v řádech tisíců) již bohužel zvládnout nemohly. Po celou dobu jsme se snažili boty eliminovat, ale i my sami jsme v jednu chvíli ztratili k systému zcela přístup a marně jsme se pokoušeli prodej zastavit.

Díky tomu došlo v jeden moment k mylnému zveřejnění zprávy o zrušení prodeje a uvedení některých z vás v omyl. Tuto zprávu jsme z důvodu přetíženosti systému nemohli odstranit. Stejně tak jsme nedokázali zastavit e-shop, i ten se stal pro nás po nějakou dobu zcela nepřístupným.

Pečlivě jsme přes noc prošli všechny uskutečněné objednávky a zjistili jsme, že zhruba 90 % výtisků si stihli před totálním kolapsem systému objednat naši pravidelní zákazníci. U zbývajících deseti procent nejsme schopni určit, zda jde o pravé či falešné profily, ale vzhledem k výše uvedenému množství takovýchto objednávek jsme se rozhodli je považovat za pravé, abychom nepoškodili dobře smýšlející zákazníky, kteří náš e-shop navštívili poprvé. Máme od některých zákazníků zprávu, že se jejich objednávka chybou systému uskutečnila dvakrát, proto zkusíme obvolat ty, jichž se to týká.

Závěr je tedy následovný: USKUTEČNĚNÉ NÁKUPY JSOU PLATNÉ A NOVÝ PRODEJ SE KONAT NEBUDE.

Velice nás mrzí, že ač někteří z vás přistupovali k nákupu limitek férově, nakonec se na ně nedostalo. Na druhou stranu, od samého počátku propagace speciální limitované edice Měsíčního stínu bylo anoncováno, že se jedná o omezený počet 110 kusů, a tudíž je to riziko, se kterým se musí počítat. Takový už je úděl speciálních limitovaných edic. Proto jsme také do prodeje naplánovali i standardní edici tohoto titulu, která vás, jak věříme, také potěší.

Na závěr jen dodáme, že se všem nepříjemným záležitostem předejít nedá. Chtěli jsme maximálně eliminovat koupi knih na spekulaci (omezením maximálního počtu speciálních edic na jeden kus na objednávku), a to zřejmě vedlo některé kupující k použití přihlašovacích botů, kteří následně přetížili naše internetové stránky.

Bez ohledu na neregulérní přístupy byl o tuto speciální limitovanou edici velký zájem, který jsme opravdu nečekali. Drtivou většinu z vás, co jste si ji objednali, známe a jsme rádi, že z ní budete mít radost. Doufáme, že na vás ostatní se usměje štěstí příště.

Přes vzniklé potíže věříme, že si naše knihy budete užívat i nadále.

Vaše Comics Centrum