Informace o nákupu
loadingbar

Výlety do paravesmíru a do Zásvětí:

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Žhavé komiksové destinace letošního léta


V letních dnech spatřily světlo světa dva nové přírůstky do úspěšných komiksových sérií: svět Černé Palice Jeffa Lemirea se dočkal nového svazku o svérázném plukovníku Bizárovi a řadě 
Král, jenž byl a bude  přibyl pátý díl, jenž je zároveň završením celého příběhu.
Král 5
Plukovník
  

 

  

 

 

Hlavní příběh série  Černé palice  je uzavřen, nicméně stále vycházejí další svazky, jež rozšiřují Lemireovo svébytné universum a doplňují informace o jednotlivých postavách komiksu. Po Doktoru AndromedoviDrtilebovi  Sherlocku Frankensteinovi se vlastního příběhu dočkal i plukovník Bizár, první pozemský cestovatel paravesmírem. Jeho nejnovější výprava však vede mnohem hlouběji, než by se na první pohled dalo očekávat, a Bizár doufá, že na jejím konci znovu najde cosi ztraceného a zapomenutého.

Autorem scénáře publikace Plukovník Bizár: Parazmatek je opět Jeff Lemire, ovšem výtvarného zpracování se tentokrát ujal Tyler Crook, jehož čeští komiksoví příznivci mohou znát například ze série  Pochmurný kraj.

Autoři série  Král, jenž byl a bude, scenárista Kieron Gillen a kreslíř Dan Mora, připravili v pátémposledním dílu svého příběhu s podtitulem Pustá země závěrečné finále celé originální ságyBritánie je stále uvězněná v Zásvětí, a navíc musí skupina hrdinů, v čele s Duncanem a jeho svéráznou babičkou Bridgette, čelit nikoliv jednomu, ale hned několika  vzdorokrálům, kteří by rádi usedli na anglický trůn. Kromě toho se některé legendární postavy začínají dožadovat splacení svých dluhůPodaří se Duncanovi zachránit jeho snoubenku a celou Anglii? A kdo vytáhne z kamene bájný Excalibur?

Série je vydáním posledního svazku kompletní a případní zájemci jistě uvítají zprávu, že si ji nyní mohou u Comics Centra pořídit též ve formě zvýhodněného kompletu všech pěti knih.

Kromě výše uvedených komiksů vyšel zároveň i první svazek nově uváděné série To, co zabíjí děti, hororového příběhu o malém americkém městečku, z něhož se bez vysvětlení ztrácejí děti.

Všechny tři komiksové novinky vyšly 1. srpna v nakladatelství Comics Centrum a jednotlivé svazky jsou v e-shopu až do 14. srpna k dostání za zvýhodněnou cenu.