Informace o nákupu
loadingbar

Vypadá to dobře - Drsná škola se dočká filmového zpracování

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Vypadá to, že Drsná škola od Franka Millera se konečně dostane na velké plátno. Již v roce 2001 to vypadalo, že by adaptaci komiksu natočil David Fincher v hlavní roli s Nicolasem Cagem, to se ale bohužel nakonec nerealizovalo. Určitě by bylo zajímavé vidět, jak by se s tímto tématem Fincher popral. Poslední, co se proslýchalo o tomto projektu bylo, že si film natočí Miller sám poté, co dokončí Sin City 2. Ale nakonec nejspíš nedopadne ani tato varianta.

bdhbtpb
http://geektyrant.com/news/2013/5/16/frank-millers-hard-boiled-is-getting-a-feature-film-adaptati.html

Ale co se nestalo! Z rozhovoru pro Bleeding Cool s jihoafrickým režisérem Mukundou Michaelem Dewilem vyplynulo, že byl měl film režírovat on. Možná Dewila ještě moc neznáte, aktuálně natočil například film Vehicle 19, což je další film o autech, kde hrál hlavní roli Paul Walkner. Nicméně tady přinášíme pár slov přímo od režiséra:

"Chystáme na adaptaci Millerova komiksu Drsná škola. Budu na tom pracovat společně s Stephenem L´Heureuxem ze Solipsist films. Právě natočili Sin City 2 a sami vlastní hodně Millerových komiksů. Je to opravdu velký projekt o kterém se rozhodne během pár týdnu... Takže hurá do toho! Jsme rádi, že se do projektu můžeme zapojit"

Ještě není jasné, jestil bude film jen režírovat, psát scénář, nebo obojí. Musíme si počkat, jak se to vyvine a jak nakonec všechno dopadne. Doufáme, že Miller neskončí s režírováním, i když jeho poslední počin The Spirit se moc nepovedl. Dewill je v tomto krůček dopředu oproti Millerovi, ale zase krok zpátky v porovnání s Fincherem.

Drsná škola je o chlápkovi jménem Carl Seltz, který pracuje jako likvidátor v pojišťovně, bydlí na předměstí, je milujícím manželem a obětavým otcem. Nixon je šílený, vražedící výběrčí daní, který za sebou nechává šokující haldy mrtvol... taková malá šílená jatka ve jednom městě... Číslo 4 je robotická mašina na zabíjení - a poslední naděje budoucích zotročených mechanických pracovníků. A tihle všichni jsou jedna a ta samá psychotická identita...

nixonscan-660x336

Už jste četli Drsnou školu? A libíla by se vám její adaptace na filmové plátno? A kdo by se vám nejlépe hodil do hlavní role?

Drsna skola obalka Comics Centrum