Informace o nákupu
loadingbar

Witchblade a tajemný svět artefaktů – část 2: Komiksy Top Cow v České Republice

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Crew 11

Poprvé se u nás objevil komiks z dílny Top Cow v roce 1999 v časopise Crew číslo 11. Jednalo se o crossover Tomb Raider/Witchblade.

V roce 2000 vyšla v nakladatelství Calibre Publishing (nyní Comics Centrum) první minisérie Tomb Raidera v knize Tomb Raider: Legenda o Medusině masce.

TR LMMDruhý crossover Witchblade/Tomb Raider vyšel v časopise Komiks a jeho svět v roce 2001 na pokračování v číslech 1-4, rovněž v nakladatelství Calibre Publishing. V zahraničí měla ve své době crossover s Witchblade sloužit k propagaci Tomb Raidera, u nás k propagaci Witchblade, jejíž vydání Calibre Publishing oznámilo. Nakonec kvůli potížím s podklady (ztratily se podklady několika úvodních sešitů série), vyšel v témže roce souputník Witchblade Darkness. Prvních osm sešitů série vyšlo v naději, že se data v Top Cow najdou a obě série budou moci dále pokračovat (děj v Darkness dále navazuje na Witchblade). Data ale zůstala ztracená ještě další léta a k tomu se přidaly komplikace s licencí, protože Top Cow střídalo několikrát svá zastoupení pro Evropu. Darkness a Tomb Raider se po velkém úspěchu dočkali v roce 2002 dotisku.

TheDarknessDarkness se dále objevil v crossoveru Darkness/Batman, který vyšel na pokračování v časopise Crew v číslech 17–19 v letech 2001 a 2002.

krajina 01Další knihu z Top Cow, tentokrát z imprintu Joe's Comics, u nás vydalo Comics Centrum. Byla jí v roce 2004 road movie o cestě za soubojem o duši do pekelného New Yorku Krajina půlnočních stínů J. Michaela Straczynského.

V roce 2005 vydalo nakladatelství Crew první knihu série Vycházející hvězdy, rovněž z imprintu Top Cow Joe's Comics J. Michaela Straczynského. Čtenáři si pro špatné prodejní výsledky museli na druhou knihu počkat až do roku 2009. Závěrečná třetí kniha u nás doposud nevyšla.

V roce 2007 vyšel v nakladatelství Crew komiks Marka Millara Živý nebo mrtvý, v originále Wanted.

Zatím poslední komiks Top Cow u nás vydalo v roce 2009 Comics Centrum a to druhé vydání Krajiny půlnočních stínů v brožované verzi.

Pokračování článku zde.

Comics 1 Crew BD VH