Informace o nákupu
loadingbar

Witchblade číslo pět:

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Krvelačné stvůry a trable svobodné matky

Witchblade 5 obe cernaPražské nakladatelství Comics Centrum připravuje vydání v pořadí již deváté kolosální knihy z rozvětveného světa tajuplných artefaktů. Konkrétně se jedná o pátý svazek o newyorské policistce, která je nositelkou čarodějného artefaktu Witchblade. Vydání Kompendia budou mít opět v rukou samotní čtenáři a vyjít by mělo tradičně před Vánocemi.

Newyorská policistka Sára Pezziniová je sice díky Witchblade schopna takřka nadpřirozených věcí, avšak ani jí se nevyhýbají strasti obyčejné ženy. V závěru minulého svazku přišla na to, že je těhotná, aniž by tušila, jak a s kým dítě počala.witchblade 5 05

V pátém Kompendiu, jež obsahuje sešity 101 až 125 kultovní komiksové série amerického vydavatelství Top Cow, tak bude Sára muset učinit několik zásadních rozhodnutí. Jako nositelka mocné zbraně k sobě přirozeně přitahuje bytosti zla, ovšem kdyby se svého daru vzdala, zůstala by i s dítětem úplně bez ochrany.

Jak toto dilema vyřeší, naznačuje alespoň zčásti příchod nové postavy Daniely Baptistové, která se jeví jako vhodná Sářina nástupkyně. Součástí svazku je též několik crossoverů, například se starou známou Magdalenou nebo Afroditou IV, a také část nazývaná jako Prvorozená (First Born), v níž se objevuje i Angelus a nositel Darkness, Jackie Estacado.

Sága o Witchblade začala vycházet v roce 1995, a za jejím vznikem stál dnes již legendární komiksový výtvarník Michael Turner. S postupem let se na tvorbě příběhů o Witchblade podílela celá řada skvělých výtvarníků a scenáristů. Jediným scenáristou pátého svazku je Ron Marz (Green LanternSilver Surfer) a na výtvarné stránce se podílel především Stjepan Šejić  (DarknessSunstoneSebevražedný oddíl).

Příběh „čarodějného ostří“ v rukou newyorské policistky v minulosti inspiroval také televizní tvůrce. Podle komiksu byl natočen americký televizní seriál, v Japonsku pro změnu anime seriál. Kromě toho vyšel pod stejným názvem také román a vznikl manga komiks.

Tak jako u předchozích dílů  Witchblade, i tentokrát rozhodnou o vydání knihy sami čtenáři prostřednictvím předobjednávek, jejichž minimální počet je již tradičně stanoven na 300 kusů. Předobjednávky bude možné provádět od 14. září do 22. října 2023 na stránkách Comics Centra, kde mohou čtenáři zároveň sledovat stav šancemetru.