Informace o nákupu
loadingbar

OZNÁMENÍ PŘEKVAPENÍ pro I. pololetí roku 2024

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Začátek velkolepé fantasy ságy od Stjepana Šejiće

Prvním z letošních překvapení od pražského nakladatelství Comics Centrum je autorský projekt známého komiksového tvůrce Stjepana Šejiće vycházející v Česku pod názvem Chřtán. Kromě dvou svazků epického fantasy příběhu se fanoušci mohou těšit také na autora samotného, neboť přislíbil účast na letošním pražském Comic-Conu.

chrtan 1 obe cernachrtan 2 obe cernaChřtán (v originále Ravine) je spletitým příběhem a zároveň lidovým označením fiktivního kontinentu, na němž se příběh odehrává. Svou přezdívku získal světadíl zásluhou trhliny v říši Saradrion, skrze kterou vstoupili na kontinent tvorové Starého světa.

V tomto úrodném fantasy podhoubí se odehrávají příběhy několika postav: mladé dračí jezdkyněpoutníka s temnou minulostí, znetvořeného pomstychtivého krále a dalších. To vše v pečlivě vystavěném a značně rozsáhlém světě plném magie, která se řídí velmi specifickými  zákony.

Za ryze autorským projektem  Chřtán stojí chorvatský komiksový tvůrce Stjepan Šejić, jenž se v minulosti jako kreslíř či kolorista podílel kupříkladu na sérii  Witchblade  a na dalších knihách z rozsáhlého světa  Artefaktů , dále kupříkladu na sériích Battlestar GalacticaSuicide SquadJustice League i na mnoha dalších komiksech.

Scenáristicky mu pomáhal Ron Marz, kterého naši čtenáři znají ze série  Witchblade, kterou psal od 80. dílu až do konce. Ve Chřtánu měl na starosti dialogy, kterými doplnil Šejićův námět.

Chřtán se prozatím dočkal dvou dílů publikovaných v letech 2013 a 2014Otázka, zda a kdy plánuje autor vydání dalších pokračování, patří mezi ty, jež mohou komiksoví příznivci položit autorovi  osobně, a to u příležitosti jeho návštěvy Comic-Con Prague 2024 , kde bude rovněž možné nechat si od něj oba díly Chřtánu podepsat.

Václav Dort, šéfredaktor nakladatelství Comics Centrum, k vydání Chřtánu dodává: „Zaujme nejen úžasnou kresbou, ale i obrovským záběrem. Autor na pozadí příběhu buduje rozvinutý svět ve stylu klasické fantasy. Pevně doufáme, že se dočkáme dalších dílů této ságy.“

Oba svazky vyjdou v kolosálním formátu v pražském nakladatelství Comics Centrum 5. 4. 2024 a do 19. 4. budou e-shopu  k dostání za zvýhodněnou cenu.

Věříme, že vás Chřtán zaujme stejně jako nás. Pokud se chcete dozvědět víc o tomto komiksu, pusťte si video, které jsme pro vás natočili.

 
Snímek obrazovky 2023 12 07 v 14.25.45