Informace o nákupu
loadingbar

Završení vítězného Goonora - vychází Goon 2: Mé vražedné dětství

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Vychází další díl oscarového komiksu Goon – ještě více akce, srandy a skvělého kreslířského umu

Ode dneška je na pultech knihkupectví druhý díl oceňovaného komiksu Goon, tentokrát s podtitulem Mé vražedné dětství. Kromě vtipně napsaného příběhu, skvělé výtvarné práce a někdy až hodně černého humoru, se druhý díl dostává více pod kůži samotnému Goonovi. Jak se Goon dostal ke své práci? Jak to vlastně bylo s bossem Labraziem? Kde přišel Goon k nerozlučnému parťákovi divnookému Frankymu? To všechno ve dvojce je. A navíc, Goon se s ničím a nikým fakt nepáře.

vitezny goonor4 ok

Všichni jsme dvojku pečlivě přečetli a musíme za Comics Centrum říct, že se nám líbí ještě víc, než jednička Nic než utrpení. To bylo spíš ještě takové předkolo, taková malá ochutnávka, rozjezd, začátek pořádně drsného dobrodružství. Druhý díl posouvá všechno ještě dál - příběh, humor, akci, kresbu, prostě všechno. Humor je ještě černější, fórky sušší a rozhodně si udržuje úžasnou kvalitu kresby a použitých barev, které jsou snad ještě výraznější. Byla to jednoduše radost číst.

A komu se líbily fiktivní reklamy, nechybějí ani tady. Tentokrát si můžete dát skvělou geneticky upravenou kukuřičnou kaši, nebo na super prima sadu Goon Junior, ve které nesmí chybět olověná trubka. A kdo by takovou KPZ nechtěl, že jo. Trubka se může vždycky hodit. A co je tady opravdu navíc, to je jedno vysoce morální ponaučení = „čtěte Goona a budete mít v životě jasno". Powell si dal záležet na tom, aby vylíčil Goonovo dětství a ukázal, proč je takový, jaký je. A proč se s ničím moc nemaže. Nejméně pak se zombíky.

Goon 2 04 2

Postavu Goona vymyslel americký scenárista a výtvarník Eric Powell jako určitou kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. První příběh vyšel v březnu 1998. Doposud Powell vydal 13 sebraných knih Goona, s dílem 0 vlastně 14 a k tomu knihu krátkých příběhů Noir. V současnosti Powell spolupracuje s režisérem Davidem Fincherem na převedení Goonových příběhů na filmové plátno.

...Goon a Franky byli nejlepšími kamarády už od svých mladých uličnických let. Mé vražedné dětství ukazuje, jak se dva malí prcci stali přáteli a jak se na své svalnaté cestě zločinu stali dvěma drsnými týpky, kteří zatápějí nejen zombíkům, ale nakonec i hlavnímu bossovi Labraziovi. A mimochodem, toho už vlastně dlouho nikdo neviděl. Tahle nostalgická cesta vzpomínkami ale nebude vůbec žádná procházka růžovým sadem, jak by se mohlo zdát. Spíše naopak. Goon se bude muset poprat s hordou zombie, armádou pobudů, šílenou rodinkou vykrádající hroby, chlápkem se zlatou hlavou a jeho zabijáckým megarobotem, koláče milujícím poblázněným tchořopičákem, nadrženou mořskou čarodějnicí se slabostí pro suchozemské chlápky a spoustu dalších věcí, které hnusně zapáchají a ještě hůř vypadají. „Vy zbohatlíci máte ve svý čtvrti policii a pistolníky, ale tady na periferii je všechno co máme Goon!"...

GOODPORTRAIT 1

Mnohokrát oceněný Goon
Powell obdržel za Goona pětkrát cenu Willa Eisnera (komiksový Oscar) a také mezinárodní ocenění Horror Guild award. Eisner Awards jsou ceny, které se udělují v Americe od roku 1988 za kreativní přínos americkému komiksu. Udělují se v několika kategoriích a jsou brány v podstatě jako komiksoví Oscaři. Nominace v každé kategorii uděluje porota složená z pěti členů. Z těchto nominací pak volí odborná porota komiksových profesionálů. Výsledky se prezentují na výročním mezinárodním Comic-Conu v San Diegu v Kalifornii.

Goon získal
2004 Eisner Award Winner - Best Single Issue/Single Story (Nejlepší samostatně vydaný komiksový sešit/Uzavřený příběh) za The Goon #1 (Dark Horse) – ocenění získal Goon společně se sešitem Conan The Legend #0 od Kurta Busieka a Caryho Norda (Dark Horse)
2005 Eisner Award Winner - Best Continuing Series (Nejlepší navazující série) za The Goon od Erica Powella (Dark Horse)
2005 Eisner Award Winner - Best Humor Publication (Nejlepší humorná publikace) za The Goon od Erica Powella (Dark Horse)
2008 Eisner Award Winner - Best Writer/Artist – Humor (Nejlepší Scénárista/Výtvarník – Humorné knihy) za The Goon od Erica Powella (Dark Horse)
2008 Eisner Award Winner - Best Painter or Multimedia Artist (Nejlepší kreslíř nebo Multimediální tvůrce) pro Erica Powella za The Goon: Chinatown (Dark Horse)

eisnerawards 2008statueseisnerawards logo 0