Informace o nákupu
loadingbar

Ztracené zítřky čarodějky z pochmurného kraje a posmutnělého Doktora Andromedy

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

kraj8 andromedaSe závěrem letních prázdnin vyšel u pražského nakladatelství Comics Centrum poslední díl jižanské hororové pohádky Pochmurný kraj, a zároveň dlouho odkládaný Doktor Andromeda a království ztracených zítřků spadající do světa série Černá palice.

Jako by toho mladá čarodějka Ema už za sebou neměla dost, na konci předposledního dílu Pochmurného kraje, když se jí podařilo zničit její zlou sestru Kami, objevila se nová hrozba, tentokrát v podobě dlouho obávané Hester Beckové.

Není tedy těžké uhodnout, že právě jejich vzájemný střet se stal ústředním motivem závěrečného dílu série s nepříliš optimistickým podtitulem Nenávratno. Ve skutečnosti však půjde o víc než jen o vítězství v bitvě dvou mocných čarodějek. Ema zjistí, že pokud chce Hester porazit, bude se muset vzdát něčeho natolik cenného, že to navždy změní její budoucí život.

Osmým dílem se uzavírá celý Emin příběh, který společně vytvořili scenárista Cullen Bunn spolu s výtvarníkem Tylerem Crookem, jehož mrazivé akvarely vtiskly nezaměnitelnou podobu většině série.Andromeda 04

O další svazek se rozšíří také série Černá palice, jejíž hlavní příběh je sice uzavřen, ale některé z postav dosud musely na vydání svého příběhu počkat. Z nich měl největší smůlu Doktor Andromeda, jehož kniha vyšla se zpožděním, které šlo na vrub přejmenování hrdiny kvůli duplicitě, která se objevila v jednom z později vydaných crossoverů.

Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra, k tomu podotýká: „Myslím, že to čekání určitě stálo za to. Doktor Andromeda je podle mě to nejlepší, co v rámci základní řady Černé palice vzniklo. Lemire zde dotáhl k dokonalosti originalitu svého pohledu na superhrdinský žánr, především na jeho odvrácenou stranu.“

Dojemně lidský příběh otce a syna na pozadí Andromedova superhrdinského „životopisu“ vyšel spolu s posledním dílem Pochmurného kraje 31. srpna a až do 13. září si je zájemci mohou pořídit v e-shopu nakladatelství za zvýhodněnou cenu. Kromě toho mohou zájemci v e-shopu zakoupit ve zvýhodněném balíčkukompletní řadu Pochmurný kraj, tj. všechny díly od prvního až do závěrečného osmého.