Informace o nákupu
loadingbar

A zrodí se hvězdy… První kolosálka v roce 2020 – část 2

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

RS07 00COVERKresba je klasicky ve stylu, který podle vydavatelství nese název imagelike. Heroické pózy, gigantická ramena, dlouhé nohy, útlý pas, neuvěřitelná práce s panely a počítačový coloring, který byl ve své době revolucí. Na A zrodí se hvězdy… se postupně vystřídalo zhruba osm talentovaných kreslířů Image/Top Cow. Hlavními tahouny série byly Keu Cha, David Finch, Karl Moline a Brent Anderson.

J. Michael Straczynski patří do generace komiksových gigantů. Generace, ve které se narodili Frank Miller, Alan Moore nebo Neil Gaiman. Vystudoval psychologii a sociologii v San Diegu. S Frankem Millerem má společnou lásku k filmovému řemeslu. V TV začal jako scénárista u legendárního animovaného seriálu He-Man and the Masters of the Universe (vřele vám doporučuji na Netflixu seriál The Toys that Made Us). J. M. S. najdeme jako scenáristu i u detektivních seriálů Jake a Tlusťoch a Walker, Texas Ranger. Zlomovým pro něj byl sci-fi seriál Babylon 5 (1993–1998), pro který napsal 92 epizod ze 110, a který též produkoval. Ve své době šlo o revoluční seriál, který byl zaměřen výlučně na dospělé publikum. Stejně jako komiks A zrodí se hvězdy… měl seriál naplánován svůj začátek, prostředek a konec (pět sérií) s důrazem na psychologickou uvěřitelnost postav. U filmů ho najdeme u Thora (2011), Underword: Awakening (2012) a Word War Z (2013). Tento rok by měla jít do kina Godzilla vs. Kong. Komiksů napsal doslova stovky. U nás je nejznámější jeho kniha Krajina půlnočních stínů, která již vyšla v několika rozebraných vydáních. Mimo Image dostal u DC na hraní Supermana a Wonder Woman, u Marvelu Spider-Mana a Thora. J. M. S. je borec.

RS19 04LTRDSoučástí české kolosální knihy budou pochopitelně všechny výše zmíněné sešity. Aby to bylo úplně jasné, tak vás v klasickém kolosálním formátu čeká 1 008 plnobarevných stran. Dohromady 42 sešitů, obálky, varianty obálek, skici a mraky dalších super věcí. To vše v, po poly/grafické stránce zvládnuté, knize s kulatým hřbetem v pevné vazbě s potahem a parciálním lakem.

Chápu, že někteří z vás se, stejně jako já, budou rozhodovat, zda si mají knihu koupit, když mají starší české vydání (vydané pod názvem Vycházející hvězdy). Rozhodování je za mě jednoduché. V češtině vyšlo prosím pěkně 14 sešitů (tj. 8+6) z 24 resp. 42. Takže jen v základním příběhu jsme už léta „vykysnutý“ lehce za polovinou. A k tomu bonusově získáme dalších 18 sešitů příběhů mimo hlavní řadu. Takže za mě není o čem přemýšlet.

Děkuji za váš čas, a jako vždy, čtěte. Rád bych doporučil ze stejného období od J. M. Straczynského Krajinu půlnočních stínů, kterou vydalo Comics Centrum, ale jak vidím, je i třetí dotisk vyprodán. Tak to mě zaskočilo. Ok, tím pádem se mi jeví jako dobrý adept komiks od Joe Hilla Plášť: Edice Deluxe.

První část článku zde.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda