Informace o nákupu
loadingbar

Nezkrotný berserkr… druhý Conan

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

IMG 4930Nezkrotný berserkr je prvním odtajněným překvapením z edičního plánu Comics Centra pro rok 2020. Na druhé překvapení si počkáme do listopadu. Už v perexu musím chtě nechtě zmínit, že není Berserkr jako Berserk. Našeho Nezkrotného berserkra napsal Comics Centrem oblíbený autor Jeff Lemire, od kterého CC vydává sérii Černá Palice a minulý rok vydalo pocitovku Rváč. Za sebe vnímám paralelu mezi květnovým překvapením a způsobem práce Comics Centra. Stejně jako Nezkrotný berserkr, Comics Centrum mlčky, v chaotickém světě, nemilosrdně vydává komiksy podle svého edičního plánu.


Nezkrotný berserkr je poctivý a čerstvý US komiks ze stáje Dark Horse (2019). Jde zatím o čtyřsešitový příběh o barbarovi z dávnověku, který se díky kouzlu přenese do New Yorku dnešních dnů. Možná si někteří z vás vzpomenou na francouzský komediální film Návštěvníci (1993) s podobnou zápletkou. Jestliže máte Lemirea načteného, tak by vám mělo být jasné, že o komedii nepůjde. Mimo výtečného vizuálu založeného na akci zjistíte, že příběh má srdce. Můžete Berserkra chápat jako takového Conana v našich časech, ale stejně tak můžete najít milou Lemireovu vizi, že přátelství a pomoc jsou pro lidské společenství hodnoty platné napříč věky.


IMG 4933Myslím, že vizuální stránka Berserkra vás majzne solidně mezi oči, protože kreslíř Mike Deodato Jr. (*1963, vlastním jménem Deodato Taumaturgo Borges Filho, Campina Grande, Paraíba, Brazílie) jednoznačně vizuální komunikaci se čtenářem dává jako prd. S Lemiereem spolupracoval na Thanosovi (Thanos, Marvel, 2017) a zdá se, že si pánové padli do oka. Jak už víme od Mikea Mignoly (Hellboy Universe), tak když nebývale plodný scénárista/kreslíř najde kreslíře, se kterým se mu skvěle pracuje, tak pro něj dříve nebo později něco napíše. Deodato měl touhu kreslit příběh o barbarovi s promakanými bitkami. Voila, Nezkrotný berserkr, napsaný na tělo silným stránkám kreslíře, je na světe. Kdo mi chybí na postu koloristy, je Dave Stewart. Místo něj se o barvy postaral Frank Martin, který nepřekvapivě též patří do týmu Thanos.


Formát a zpracování knihy bude klasicky á la Comics Centrum (Černá Palice/Drákula/Zámek a klíč). Pevná vazba s matným přebalem a parciálním lakem, pečlivě vybraný matný papír, plátěná záložka. Počet stran 144, v bonusech můžete očekávat studie postav, skici a obálky.


Děkuji za váš čas a jako vždy, čtěte. Doporučení bude tentokrát jednoduché. Mrkněte na Rváče a/nebo se začtěte do opomíjeného, leč skvělého, spin-offu ze světa Černé Palice Sherlock Frankenstein a Legie zla.

Autor článku: Ctibor DEmnoG Svoboda