Informace o nákupu
loadingbar

Comics Centrum

Jak se balí Kurva?

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

balikDostali jsme pár dotazů od našich zákazníků a fanoušků, které se týkají toho jak budeme balit a rozesílat knihu Kurva velký Sin City. Obavy z toho, aby kniha dorazila v pořádku ke svému majiteli jsou pochopitelné a proto neuškodí zveřejnit fakta a podrobnosti, které se budou týkat expedice.
Jsme pověstní tím, že všechny knížky zodpovědně balíme a u této knihy tomu nebude jinak.

ulozenkaTak tedy jak:

1) Možnost doručení je těmito způsoby:

Zasilkovna logo obdelnik zakladni verze WEB- osobně – nejbezpečnější, ale pouze v případě, že s knihou neupadnete :-)

- Uloženka, Zásilkovna – velmi spolehlivý a šetrný způsob přepravy

ceska posta logo- Česká pošta – má reputaci takovou jakou má, ale bohužel ji stále poměrně velká část zákazníků využívá. Takže u ní si na zásilky budeme dávat velký pozor!!!

Front match2) Způsob balení

Knihy budeme balit jednotlivě do bublinkové fólie, následně pak do třívrstvé kartonové krabice. A to všechno budeme chránit proti vlhkosti smrštitelnou fólií. Balíčky budou pro lepší manipulaci převázány provázkem.

Takže teď už víte jak jsme na expedici Kurva velkýho Sin City připraveni my. A co vy? Máte už přichystaný dvoukolák a VIP místo pro tuhle krásku :-)

 

Překladatel a sběratel komiksů Honza Kantůrek slaví

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

kant8Překladatel a sběratel komiksů Jan Kantůrek oslaví v neděli 4. května narozeniny.

Conan1 18 Honza je člověk, který pro české čtenáře objevil a skvěle přeložil knihy R. E. Howarda o barbaru Conanovi a už víc než dvanáct let pro nás překládá komiksy o Hellboyovi a agentech Ú.P.V.O.

Mezi milovníky fantasy si získal věhlas překlady knih Terryho Pratchetta, či E. R. Burroughse. A i když on sám dává přednost klasickým komiksům např. Princ Valiant, Modesty Blaise, Flash Gordon, jeho překlady nových komiksů jsou svěží a zábavné.

hellboy2 01Navíc dokáže text převézt do češtiny tak, že je stejně čtivý jako originál. Třeba hororový komiks Ragemoor přeložil tak, že jeho čtení vyvolává stejný pocit strachu jako u děl E. A. Poea či H. P. Lovecrafta. Přeložil pro nás také komiksy 300 Franka Millera, Koralína Neila Gaimana, Jonah Hex Jimmyho Palmiottiho, Grandville Bryana Talbota, Solomon Kane Scotta Allieho či Smečku z Bagdádu Briana K. Vaughana

zamek a klic 2 01V současné době pro naše nakladatelství pracuje na překladu pokračování sérií Ú.P.V.O. a Zámek a klíč.

K jeho narozeninám mu přejeme hodně zdraví a ještě víc krásných knih na překlad.

 

KOM!KS

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

PlakatAkce, kde se potkává komiks a pop art s elektronickou hudbou, jsou oblíbené především v Berlíně. Ve středu 7.5. se něco takového bude dít konečně i u nás a my u toho nebudeme chybět.

V pražském prostoru Mikrona (Československého exilu 4, Praha 4) se odehraje od 18:00 vernisáž Bereniky Saudkové a Car2na. Zde si také budete moci zakoupit knihy našeho nakladatelství se slevou 40%. Sleva se nebude vztahovat na předprodej knihy Kurva velký Sin City.

bunkrPo vernisáži začne v 22:00 velkolepá warehouse party s housovým projektem CATZ N DOGZ. Na tu jsme připravili speciální Sin City chill out zónu. Více informací o akci KOM!KS najdete tady. 

Zde se podívejte na propagační film k akci.

Microna

   

Co je vlastně Sin City?

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

014-m-theredlistBlack Odpověď na tuhle otázku je v podstatě velmi jednoduchá: úžasný komiks.

Složitější je, pokud bychom chtěli zařadit Sin City do nějakého žánru.V různých článcích se dočtete, že se jedná o detektivku nebo dokonce o noirovou detektivku. Pro přesné zařazení se tedy pokusme definovat termín noir. To že slovo noir znamená francouzsky černý je poměrně známé, ale také je zažité tímto slovem označovat specifický druh filmů.

Termín film-noir je používán pro kriminální filmy, které byly natáčeny v USA od začátku čtyřicátých do konce padesátých let minulého století. Typické pro ně bylo to, že byly natáčeny černobíle se zvláštním nasvícením scén s velkým zdůrazněním kontrastu světel a stínů.

TaskaVizuálně filmy vycházely z vlny německého expresionismu, jehož typickým příkladem je ještě v Německu natočený film M, režiséra Fritze Langa (Metropolis). Proto také Langův druhý film po jeho emigraci do Spojených států byl právě film-noir Velký zátah (The Big Heat). Dalšími známými filmy z tohoto období jsou Hluboký spánek (The Big Sleep), Podvod (The Set-Up), Noc a město (Night and the City), Gun Crazy a 24 hodin do smrti (D.O.A.).

kanalNámětově vycházely tyto filmy z takzvané drsné školy (hard boiled), kterou spisovatelé publikovali zpočátku v magazínu Black Mask a později pronikla i do běžné literatury. I u nás jsou známá jména jako Dashiell Hammett, James M. Caine a především Raymond Chandler.

Většinou byli hlavními hrdiny těchto filmů muži, kteří se pohybovali těsně na hranici zákona, nebo ji překračovali, soukromí vyšetřovatelé a jejich osudové krásky (femme fatale), mnohdy se dokonce jednalo přímo o gangstery a zločince. Bylo to vlastně logické pokračování westernů, jenom v nich neohrožení pistolníci neodjížděli do zapadajícího slunce, ale ztráceli se ve tmě a páře stoupající z kanálů. 

Ale to jsme se dostali někam do roku 1960 a co bylo dál? Dál přichází neo-noir. Ten vychází z vizuálních prostředků filmu-noir, ale používá je novým způsobem a klasické zápletky posouvá do své současnosti. Prvním filmem označeným jako neo-noir je hitchcockovo Psycho.

tumblr mjvh57SCWu1rtjmi5o1 1280Řada námětů z filmu-noir se dokonce dočkala nových neo-noire verzí, které si z originálu berou to nejlepší a rozvíjejí nová témata. Jako příklad může sloužit film D.O.A., z roku 1950 a jeho remake z roku 1988 s českým názvem Hlásím svou smrt.

Alfred-Hitchcocks-Psycho-006Žánrově je Sin City kriminálka drsné školy, která využívá výrazové prostředky filmů neo-noir. Touhle informací se teď můžete blýsknout mezi intelektuály, ale nezapomeňte se na pár z výše zmíněných filmů podívat. Protože těmhle filmům nedokázalo ani několik desítek let, dělících nás od jejich vzniku, ubrat na atraktivitě. Sin City se vám po jejich shlédnutí bude líbit ještě mnohem víc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co jste možná o Sin City ani netušili

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Sin city vsePrávě vyšla sedmá kniha ze série Sin City Do srdce temnoty. Přestože mají knihy na obálkách pořadová čísla, vnitřní chronologie je jiná. Jak tedy běží příběh jednotlivými knihami?

- Čísla níže uvedená označují pořadí v jakém se jednotlivé příběhy odehrávají.
- V případě paralelních dějů mají čísla ještě písmenné označení.
- Tučně je vždy napsána kniha a strany od - do.
- Normálním písmem je přidáno vysvětlení, proč je kniha zařazena na dané místo.SinCity4 011. Kniha Ten žlutej parchant strany 1-148

Po seSinCity6 01tkání Hartigana a Nancy odchází Marv  baru. Následující děje se odehrávají paralelně, každý na jiném místě:
2a. Povídka Prostě takovej normální sobotní večerz knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 6-23
2b. Kniha Ten žlutej parchant strany 149-223

Marv vyráží na záchranou výpravu za hustého sněžení, tedy nedlouho po povídce Prostě takovej normální sobotní večer.
3. Povídka Tichá noc – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 33-58

V baru v klidu popíjí Marv a Manute má obě oči a pracuje pro plukovníka:
4. Povídka Modroočka – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 66-79

Marv pomůže Dwightovi, vydloubne Manutovi oko a holky ze Starýho města jsou vzteklý kvůli tomu, že se jich několik ztratilo:
5. Kniha Ženská, pro kterou bych vraždil strany 1-141

Strana 50 knihy Drsný sbohem a strana 162 knihy Ženská, pro kterou bych vraždil ukazují jednu scénu, pouze z jiného úhlu pohledu:
6. Kniha Drsný sbohem strany 1-50
7. Kniha Ženská, pro kterou bych vraždil strany 142-168

Sin City 07 01Během policejního pátrání po Dwightovi dokončí Marv svou pomstu a skončí ve vězení, oba děje se odehrávají paralelně:

8a. Kniha Drsný sbohem strany 51-193
8b. Kniha Ženská, pro kterou bych vraždil strany 169-206

SinCity5 01Povídky se odehrávají během jednoho večera, Modroočka je už zařazena do organizace:
9. Povídka Blbě zahnout – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 98-120
10. Povídka Špatná cesta – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 123-125

Dwight říká, že kvůli událostem na farmě jeho kamarád (Marv) čeká v cele smrti:
11. Povídka Neviňátko v červenémz knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 128-151

Pánové Shlubb a Klump jsou v nemilosti, kvůli událostem z povídky Neviňátko v červeném
12. Povídka Tlusťoch a prcek – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 25-27

Holky ze Starýho města konečně vyřídili záležitost s násilníkem:
13. Povídka A vítězem se stává... – z knihy Chlast, děvky a bouchačky strany 61-64

SC1Marv končí na elektrickém křesle:
14. Kniha Drsný sbohem strany 194-200

SinCity3 01Manute má už jen jedno oko a Modroočka a plukovník do konce knihy umírají:
15. Kniha Do srdce temnoty strany 1-296

Při finální přestřelce snad definitivně umírá Manute:
16. KnihaVelká tučná zabíjačka strany 1-169

Události se odehrávají po ději v knize Velká tučná zabíjačka.
17. Kniha Rodinný hodnoty strany 1-126


Povídky Náš zákazník, náš pán, Tatínkova holčička a Krysy z knihy Chlast, děvky a bouchačky jsou zcela samostatné a stojí mimo hlavní děj.
   

Strana 6 z 23

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>