Informace o nákupu
loadingbar

Comics Centrum

Vánoční akce

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Až do 23. 12. 2013 přidáváme všem zákazníkům k jejich nákupu nad 499,- Kč balík komiksů v hodnotě téměř 1000,- kč zdarma.

Jedná se o komiksy Smečka z Bagdádu, Jonah Hex, Parchanti 1 a Parchanti 2 v brožované verzi.


Obalky
 

Druhý díl komiksu Zámek a klíč bude v prodeji už 4. prosince!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

ObalkaDlouho očekávaný druhý díl hororového komiksu Zámek a klíč právě vychází. Nový díl nese podtitul Hlavohrátky. Zámek a klíč vychází 4. prosince u nás, od 5. prosince bude dostání v knihkupectvích. K vydání komiksu je připraveno i překvapení v podobě unikátních klíčů, které hrají důležitou roli v prvním a druhém dílu komiksové série.

Tatínek Zámku a klíče je Joe Hill...

Tato série je dílem spisovatele Joe Hilla, což je pseudonym Josepha Hillstroma Kinga, syna známého spisovatele Stephena Kinga. Joe Hill nechtěl být hodnocen jako syn svého slavného otce a tak první sbírku povídek 20th Century Ghost (vyšla česky jako Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy) vydal pod tímto pseudonymem a své inkognito si dlouho střežil. Pravda vyšla najevo až po dvou dalších románech Černá krabice a Rohy, právě při tvorbě scénáře k sérii Zámek a klíč. Hillův talent je nesporný, v nápadech a představivosti se směle vyrovná svému otci a to potvrzuje právě v tomto komiksu, který vychází od roku 2008 a teď vychází v USA jeho poslední sešit. Při pročtení celé série je vidět, že celý děj byl od začátku přesně rozmyšlen a právě proto si komiks získal takovou přízeň čtenářů i komiksových odborníků. O tom svědčí i pravidelné nominace na ceny Eisner Awards a British Fantasy Award.

Za kresbu může Gabriel Rodriguez...

Kresba celé série je dílem chilského výtvarníka Gabriela Rodrigueze. Stala se jeho první velkou příležitostí, kterou beze zbytku využil. Jeho na první pohled dětská kresba se k příběhu o dětských hrdinech skvěle hodí a navíc vytváří perfektní kontrast se strašidelným dějem. Přestože celou dobu zachovává svůj výrazný styl v prvním sešitě čtvrtého dílu série je polovina stran nakreslena jako strip Billa Wattersona a v samostatném sešitě s názvem Grindhouse zase věrně napodobuje styl komiksů od vydavatelství EC Comics (americké vydavatelství komiksů pro dospělé, zlikvidované v padesátých letech při vzniku cenzury v komiksu v USA, tzv. Comics Code Authority. Ta zlikvidovala v USA komiks pro dospělé a otevřela naplno brány superhrdinským komiksům, určených převážně čtenářům do 12 let).

Původně to bylo se Zámkem a klíčem trochu jinak...

Po vydání prvních sešitů série se na internetu objevily plány autorů a vydavatelství na celou sérii. Celý příběh měl vyjít v šesti knihách a doprovázet ho mělo deset samostatných sešitů. Knihy měly mít následující stavbu: kniha první – předehra (úvod), kniha druhá a třetí – první dějství, kniha čtvrtá a pátá – druhé dějství, kniha šestá – finále. Kromě první a šesté knihy se měla každá další skládat ze čtyř klasických sešitů. Někde v průběhu vzniku knihy Hlavohrátky došlo k úpravě tohoto schématu a každá další kniha je složená ze šesti sešitů. Jak bude vypadat poslední díl zatím není známo, poslední sešit vychází v USA právě teď. Takže vlastně proto je kniha Hlavohrátky jiná než zbytek série. Tvoří jí čtyři sešitové díly, které jsou uvozené prologem Duchové minulosti a zakončené epilogem Moje armáda. Kniha tak obsahuje stejných šest sešitů, jako knihy ostatní, ale nejde o jediný příběh. Dokonce se spekuluje o tom, že prolog a epilog původně měly být ony samostatné sešity, které byly zařazeny do knihy později, aby se dostala na standardní délku. Přesto krásně doplňují příběh a kniha jako působí dojmem kompaktního celku.

Zámek a klíč v televizi? Snad v roce 2014...

V roce 2011 připravila televizní stanice FOX pilotní díl série na motivy komiksu. Scénář napsali tvůrci Ztracených Alex Kurtzman a Roberto Orci, produkci zajišťoval Steven Spielberg. Seriál byl velice dobře obsazen, bohužel studio se z finančních důvodů soustředilo na seriály Terra Nova a Falling Sky a Zámek a klíč zrušili. První díl byl dvakrát pouštěn na San Diego Comics Conu v roce 2011 a 2012 a od té doby ho nikdo neviděl. Televizi možná také vadila uzavřenost seriálu a nemožnost další série po skončení děje. V současné době se připravuje natáčení několika filmů na motivy série. Scénář by měl opět napsat Kurtzman a Orci, zbytek zatím není znám. První film by se měl natáčet v roce 2014, další budou snad následovat záhy.

Anotace...

Tři sourozenci Zámkovi přežili strašlivý vražedný útok ve vlastním domě, který stál život jejich otce. Ve chvíli, kdy si začínají znova dávat dohromady své životy, objeví malý Bóďa starý klíč s naprosto neuvěřitelnou schopností. Co myslíte, že by se stalo, kdybyste dokázali překonat vlastní strach, zvládnout jakoukoliv dovednost nebo naučit se jakémukoliv druhu umění tak jednoduše, jako kdybyste otočili klíčem v zámku? Možná by vás to stálo život, zvlášť kdyby se do toho vložil Kulišák, zapřisáhlý nepřítel rodiny Zámkových. Druhý díl série Zámku a klíče scenáristy Joe Hilla, doprovozený halucinogenními kresbami Gabriela Rodrigueze, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Trailer ke komiksu Zámek a klíč Hlavohrátky

youtube

Slevové akce (nevztahují se na LE):
- sleva 40% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra od 4. 12. 2013 do 11. 12. 2013
- sleva 30% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra od 12. 12. 2013

Ostatní prodej:
- v ostatních knihkupectvích od 5. 12. 2013

Podoba limitované edice:
- kniha Zámek a klíč 2: Hlavohrátky ve vázané vazbě
- klíč Zjevný z oceli v sametovém černém váčku
- klíč Lebeční z mědi v sametovém černém váčku
- speciální krabičku na limitovanou edici
- dvě unikátní zámkové záložky
- výtisk bude opatřen pořadovým číslem jednotlivých výtisků 1 až 100
- potvrzení pravosti limitované edice a klíčů na ručním papíře
- cena jedné knihy LE 1000,- Kč

Z  mek a kl      5296387b401a1
 

Horové a strašidelné komiksy přicházejí, pojďte se podívat, které to jsou...

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Strach je emoce, která vzniká jako reakce na hrozící nebezpečí. Motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění v agresi. Strach rozlišujeme na atavistický, který je vrozený, a naučený. Přestože strach se původně vyvinul jako negativní, varující emoce, pro mnohé lidi jsou určité formy strachu příjemné a často si jej úmyslně navozují – provozováním třeba extrémních sportů, nebo sledováním, čtením či vyprávěním hrůzostrašných příběhů - hororů. A u horrorů v komiksu se zastavíme a podíváme se na ně trochu z blízka.

I mezi komiksy se od počátku objevuje celá řada strašidelných a děsivých příběhů. O tom, že je o ně čtenářský zájem pak svědčí i největší cenzorská akce v dějinách komiksů. V roce 1954 vydal doktor Fredric Wertham knihu Seduction of the Innocent (Svádění neviňátek), ve které označil za viníka všech špatných věcí v poválečném USA právě komiksy. Přestože Dr. Wertham většinu pramenů odhadoval a komiksy nikdy nečetl, mohl odkázat na komerční úspěch hororových sérií The Vault of Horror a Tales from the Crypt vydavatelství EC Comics. Následná kampaň amerického senátu a zavedení cenzurního schvalování komiksů radou Comics Code Authority znamenalo výrazné omezení pro vydavatele. Proto se řady vydavatelství EC Comics ztratily ze stánků a jsou znovuobjevovány až v současnosti. Stále se spekuluje o tom, že celá tato akce byla konkurenčním bojem méně úspěšných vydavatelů, která se vymkla z ruky.

1 2 4  
3

V tomto kontextu je humorná předmluva spisovatele hororů Roberta Blocha v knize Hellboy: Sémě zkázy, ve které vypráví o tom, jak si s Dr. Werthamem popovídali o hororových knihách a jak se doktorovi jeho popisy hrůz líbily. Velcí vydavatelé se v rámci CCA (Comics Code Authority) občas o nějakou strašidelnou řadu pokusili, ale k opravdovým hororům to přece jen mělo daleko. Ze současného pohledu nastal největší zlom v roce 2002, kdy v mladém vydavatelství IDW Publishing vyšla třísešitová minisérie 30 dní dlouhá noc scenáristy Steva Nilese a výtvarníka Bena Templesmitha. Templesmithův novátorský výtvarný styl, který se velmi blíží filmovému vyprávění a syrový Nilesův příběh plný krve a oddělených končetin byl pro čtenáře velmi příjemný šok. Opět se ukázalo, že o strašidelné příběhy mají čtenáři zájem a tak vzniklo ze světa 30 dní dlouhé noci mnoho pokračování různé kvality, ale také mnoho dalších hororových řad u dalších vydavatelství.

5
Je třeba vypíchnout minisérii 30 dní dlouhá noc: Rudý sníh, která se odehrává za druhé světové války na ruské Sibiři. Zde se utkávají ruští partyzáni s německými vojáky a společně musí zastavit postup skupiny upírů. Scénář opět Steve Niles, kresba Ben Templsmith.
6 7
Pro IDW také vznikla řada hororů založená na konzolové hře Silent Hill o prokletém městě, kde ožívají noční můry. První knihu V nitru hynoucí kreslili napůl Ben Templesmith a Aadi Salman.

8 9 10
Steve Niles v té době také zabodoval se svým detektivem Calem McDonaldem. Ten se živí jako soukromý vyšetřovatel poté, co ho od policie vyhodili pro nadměrnou konzumaci drog. Cal ale není prvoplánovitý feťák, má pouze schopnost vidět nadpřirozené bytosti v jejich skutečných podobách. A právě zjištění, že je jimi náš svět zamořen ho přivedlo do omamné náruče narkotik. V sérii s podtitulem Criminal Macabre už vyšlo 14 komiksových příběhů různé délky, dva beletristické romány a sbírka povídek. Cal a jeho přítel ghúl Mo'Lock se ve svých případech inspirovaných drsnou školou musejí vypořádat s celou plejádou klasických hororových monster jako jsou mumie, upíři, vlkodlaci a démoni.

11 12
Poněkud stranou čtenářského zájmu vyšlo komiksové zpracování některých básní a povídek E. A. Poea a H. P. Lovecrafta, které pro Marvel vytvořil Richard Corben. Tyto třídílné minisérie vyšly v letech 2006 a 2008. Další pokračování se nekonalo.

13 14
Ale po práci na sérii Hellboy se Corben nechal přemluvit k práci pro vydavatelství Dark Horse, pro které vytvořili s Janem Strnadem komiks Ragemoor a i další zpracování Poeových povídek.

15 16
Hororovým námětem se pyšní také série Zámek a klíč spisovatele Joe Hilla a malíře Gabriela Rodrigueze. Hill sám je synem světoznámého hororového spisovatele Stephena Kinga, který začal psát pod pseudonymem, aby nebyl kvůli své rodině protěžován. Po sbírkách povídek a dvou románech napsal pro IDW Publishing sérii o rodině Zámkových, kteří dokáží ovládat kouzelné klíče. Série začala vycházet v roce 2008 a koncem letošního roku by měl vyjít poslední díl závěrečné šesté knihy.

Nina, Tyler, Kinsey a Bóďa Zámkovi se po smrti hlavy rodiny Rendella Zámka vracejí do města Lovecraft na sídlo Klíčov, kde začínají nacházet klíče, které mají podivné vlastnosti. Tyto zázraky dokážou vidět pouze děti a právě na nich stojí hlavní tíha boje se zlem. To se plíživě vynoří ze studny a postupně začíná připravovat svou pomstu. Kontrast líbivé kresby a dramatického děje je zde velice výrazný a perfektně funguje. Televizní stanice Fox připravila a dokonce natočila první díl stejnojmenné série, ale z různých důvodů nakonec seriál zrušili a nikdy neodvysílali. V současnosti se připravuje série filmů, první by měl mít premiéru v roce 2014.

17 18 19
Strašidelné příběhy pro děti píší i známí spisovatelé, mezi jinými i Neil Gaiman. Ten strašidelné příběhy nejdříve vyprávěl svým dětem a poté i pro ty ostatní napsal příběh o Koralíně. Ta v novém domě objevila za kouzelnými dveřmi cestu do světa, který je na první pohled lepší, než ten náš. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Tuto knihu překreslil do komiksu výtvarník P. Craig Russel a ke kompletnímu Gaimanovu textu přidal navíc obrazy. Dohromady celý komiks výtečně funguje, a mrazí i ty, kteří už nejsou malí.

20

S hororovými rekvizitami pracuje i Mike Mignola v sériích Hellboy a Ú.P.V.O. a určitě i Eric Powell ve svém Goonovi, i když ten s nimi pracuje hodně po svém. Všichni výše zmínění autoři se znají a proto se jejich práce prolínají. Hellboy se propadne do Goonova města, Cal McDonaldův přítel Mo'Lock si popovídá s Frankym z Goona a McDonald musí zpacifikovat upíry z 30 dní dlouhé noci.

Strašidelné prvky se objevily i v díle R. E. Howarda, tvůrce známého barbara Conana, který vedle řady čistě hororových povídek využíval nadpřirozené prvky i u puritána Solomona Kanea, který putoval středověkým světem a trestal podle svého vlastního kodexu bezpráví.

21 22
Naše vydavatelství vydalo v češtině většinu titulů zmíněných v tomto článku, výjimkou jsou pouze tituly od EC Comics. Ale pokud se chcete hezky bát, určitě si vyberete. Hellboy, Goon, členové Ú.P.V.O., Koralína, Solomon Kane a zámek Ragemoor jsou vám k dispozici.
   

Vrána jako téma v průběhu věků, aneb jak to s tou Vránou vlastně je?

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Crow-Web JOBARRKomiks Vrána od Jamese O'Barra je zcela po zásluze pojem. Ať už se fanouškům komiksu líbí, nebo nelíbí, chladného nenechá nikoho. Věčný příběh o ztrátě, lásce, pomstě a odpuštění funguje i bez znalosti životního The Crow Midnight Legends Volume 1 Dead Time 2O'Barrova příběhu a našel si tisíce čtenářů u nás i v zahraničí.

Po známém filmovém zpracování se komiksoví vydavatelé pokusili vytvořit pokračování, což se jim dařilo, i když není možné je porovnávat s originálem. Využili tak nápadu s vránou jako průvodcem ze záhrobí a přivedli na svět celou řadu mstitelů. Seznam pokračování, který zde uvádíme, vychází z posledních vydání a proto se názvy mohou od těch původních trochu lišit.

První vznikl komiks Vrána: Mrtvá doba. Příběh prý původně vznikal jako scénář pro druhý film s Vránou a podílel se na něm i sám O'Barr. Do komiksu ho přepsal John Wagner a nakreslil ho Alexander Maleev (Hellboy a Ú.P.V.O. 1: 1952). Hlavní postavou je indiánský válečník, který se mstí na potomcích těch, kteří ho kdysi zavraždili.

The Crow Midnight Legends Volume 2 Flesh  Blood 2Druhá v pořadí byla The Crow Midnight Legends Volume 2: Flesh & Blood, kterou opět kreslil Alexander Maleev, tentokrát podle scénáře Jamese Vancea. V tomto díle se mstí Iris Shaw, pracovnice pozemkového úřadu, která vyletěla se svou kanceláří do povětří.

Knihu The Crow Midnight Legends Volume 3: Wild Justice napsal Jerry Prosser a nakreslil Charlie Adlard. Od předešlých knih se liší tím, že události sledujeme spíše očima pachatele, než oběti a také se zde objevují mstitelé dva.
The Crow Midnight Legends Volume 4 Waking Nightmares
 
Čtvrtou knihou v pořadí je The Crow Midnight Legends Volume 4: Waking Nightmares od Christophera Goldena (scénář), Phillipa Hestera (kresba tužkou) a Ande Parkse (vytažení tuší). Hrdinou je policista z Čínské čtvrti, kterému zavraždili manželku a unesli dceru.

Tyto knihy byly černobílé, původně vycházely v nakladatelství Kitchen Sink, které vydalo i první Vránu a později práva přešla na producenta filmů Edwarda Pressmana, který je do nedávna nechtěl nikomu uvolnit.

Podle filmového scénáře začala v roce 1999 vycházet ve vydavatelství Image barevná série nazvaná pouze The Crow. Scénář psal Jon J. Muth a výtvarníci se v sérii střídali. Je velmi obtížné zjistit, kolik měla The Crow nakonec dílů, protože se některé objevovaly v souborných vydáních a dotiscích. S největší pravděpodobností vyšlo deset sešitů, než byla série zrušena. Hrdina se zde jmenuje Eric Drawen, příběh se místy drží filmového scénáře, někde ho doplňuje a někde jde svou vlastní cestou. Tato série je poměrně vzácná a mezi sběrateli ceněná. Později vyšla souborně ve dvou knihách Vengeance (sešity 1-3, 5 a 6) a Evil Beyond Reach (sešity 4, 7-10). Nově série vyšla v knihách The Crow Midnight Legends Volume 5: Resurrection a The Crow Midnight Legends Volume 6: Touch Of Evil.

The Crow Curare obalkaV roce 2012 začala u vydavatelství IDW Publishing vycházet série The Crow: Death and Rebirth. Scénáře psal John Shirley a na kresbě se střídali Kevin Colden a Kyle Hotz. V únoru 2013 vyšel tento komiks souborně v jedné The Crow Shattered Lives  Broken Dreamsknize. Byl kreslen barevně. Na základě pozitivních ohlasů byl osloven James O'Barr a ve spolupráci s Jimem Terrym vytvořili Vránu: Soumrak bohů (The Crow: Skinning the Wolves), která vyšla v červenci 2013 v USA a v září 2013 i u nás. Dále vznikly série The Crow: Curare, pro kterou také napsal námět James O'Barr a kterou nakreslil Antoine Dode, The Crow: Memento Mori, se scénářem Roberto Recchioniho a kresbou Werther Dell'Edera, The Crow: Death and Rebirth napsal John Shirley a nakreslil Kevin Colden a The Crow: Lethe od Tim Seeleyho a Ilias Kyriazise.

Vedle komiksů se Vrána objevila i ve třech dalších filmech, povedeném televizním seriálu The Crow: Stairway to Heaven (kdysi ho zakoupila a nechala prý i nadabovat televize Nova, ale u nás nebyl nikdy odvysílán) a několik knižních pokračování. Zajímavá je i sbírka povídek a básní The Crow: Shattered Lives & Broken Dreams, do které přispívalo mnoho známých spisovatelů, hudebníků a výtvarníků.


The Crow Midnight Legends Volume 1 Dead Time obalka The Crow Midnight Legends Volume 2 Flesh  Blood obalka

The Crow Curare 3
 

Budeme mít také DEN DOPRAVY ZDARMA

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

velkyLetos jsme se připojili ke Dni dopravy ZDARMA a budeme tak také mít Den dopravy ZDARMA!

KDY: 12. 11. 2013 od 12:00 hodin do 13. 11. 2013 do 12:00 hodin
KDE: Na našem e-shopu
JAK: Dopravné, balné i poplatek za dobírku ZDARMA

Jedinou podmínkou je cena objednávky minimálně 300 Kč. A nebojte, myslíme i na komiksové nadšence ze Slovenska. I tam budeme v daný den posílat bez poplatku za poštovné, balné a dobírku. U slovenských zákazníků je pak jediná podmínka, a to objednávka v minimální hodnotě 12 euro.


Děkujeme za přízeň a budeme se těšit na vaše objednávky.

Comics Centrum

Komiksy CC
Dopravné, balné i poplatek za dobírku ZDARMA! Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
   

Strana 8 z 23

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>