Informace o nákupu
loadingbar

Comics Centrum

Vrána Soumrak bohů přilétá již tuto středu v limitované edici - jen u nás na webu!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

První sešit nové série Vrány vyšel v USA 12. prosince 2012 a poslední 6. února 2013. Toto souborné vydání, které v našem nakladatelství vyjde 14. 10. 2013, vyšlo v USA 18. července 2013.

Prodej speciální edice bude zahájen 2. října ve 12 hodin pouze na našem eshopu. Kniha v pevných deskách bude potažena pravým kozím pergamenem se speciální obálkou.

Pro sběratelskou edici jsme si připravili opravdovou vzácnost – potah knihy bude z pravého kozího pergamenu. Jde o velmi drahý materiál, který lze zhotovit pouze z té nejkvalitnější kůže. Sami jsme v koželužně vybírali vhodné kusy. Pro jeho vysokou cenu a ne úplně jednoduchou práci s ním, se s pergamenem setká běžný člověk leda ve vitríně v muzeu, ale asi málokdo ho držel opravdu v ruce. Vyvinuli jsme speciální metodu potisku inkoustem, abychom na tak vzácný materiál nenanášeli syntetické barvy, které by ho mohly poškodit. Proto pozor na vodu!

Speciální edice komiksu Vrána Soumrak bohů vyjde v počtu 100 číslovaných kusů.

Každý komplet bude obsahovat:

- knihu v pevné vazbě potaženou pravým kozím pergamenem s potiskem,
- list navíc s obrázkem se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem 1 až 100,
- ručně vyrobené otvírací pouzdro na knihu potažené přírodní jutovou tkaninou s potiskem,
- barevný plakát ve formátu A3 se slepotiskovou pečetí,
- knižní záložku z pravého kozího pergamenu se slovníčkem,
- potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí
- a navíc ještě DVD besedy s Jamesem O´Barrem na KomiksFestu 2012.

Cena tohoto kompletu je 2000 Kč.

Komiks Vrána je dnes již kultovním dílem. Autor James O´Barr do něj vložil všechen bol, smutek a vztek ze ztráty milované osoby, stejně tak i lásku, kterou k ní cítil. Tehdy přiletěla Vrána a pomohla hlavnímu hrdinovi vykonat svou pomstu. I když byl mrtvý. Vrána zůstává, jen příběh je jiný. Tentokrát Vrána přiletí do koncentračního tábora v roce 1945, aby dalšího muže provedla na jeho cestě k pomstě...

VRANA SOUMRAKBOHU SLE 2013


 

Ú.P.V.O jako úřad paranormálního výzkumu a obrany

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

icon - hellboy - bprdÚřad paranormálního výzkumu a obrany je fiktivní organizace, kterou vymyslel výtvarník a scenárista Mike Mignola, aby vytvořil profesionální tým pro svého hrdinu Hellboye.

Úřad byl založen v roce 1944 profesorem Trevorem Bruttenholmen, jako odpověď na paranormální pokusy nacistického Německa. První základna Ú.P.V.O byla na letišti v Novém Mexiku, později se úřad přesunul do moderní budovy ve Fairfieldu ve státě Connecticut.

Profesor Bruttenhlom působil jako ředitel od konce padesátých let, kdy skončil s prací v terénu. Současným ředitelem je Dr. Thomas Manning. Za jeho působení bylo do úřadu přijato mnoho „agentů se zvláštními schopnostmi" mezi jinými i Abe Sapien a Liz Shermanová.
BPRD1947-sm
Hlavním agentem a maskotem úřadu byl napůl člověk a napůl ďábel Hellboy, kterého Bruttenholm vychovával a stal se i jeho adoptivním otcem. Hellboy v úřadu působil až do událostí na hradě Hunte, po kterých v roce 2000 z úřadu odešel.

Jeho přátelé to těžce nesli a po určitých počátečních rozpacích vznikl nový elitní tým ve složení: Dr. Kate Corriganová (působí jako spojka mezi normálním světem a ostatními členy týmu), Johan Kraus (medium bez lidského těla, které má fyzické tělo jen díky speciálnímu obleku), Liz Shermanová (pyrokinetička, která nedokáže plně ovládat svůj „dar"), Abe Sapien (rybí muž, objevený v zapečetěné laboratoři) a Roger (homunkulus, kterého svým dotykem oživila Liz Shermanová).

Tento tým v prvních dvou knihách série Ú.P.V.O. řeší samostatné relativně nezávislé případy. Postavy se představují a profilují, aby připravily půdu pro hlavní dějovou linii, která začne běžet od třetí knihy.

První kniha Dutozem a další povídky (česky vyšla v roce 2008) přímo navazuje na knihu Hellboy: Červ dobyvatel. Představí se v ní Johan Kraus a Liz Shermanová se po delší dovolené vrací k týmu. Dozvíme se něco z minulosti Kraba Johnsona a v povídce Abe Sapien versus věda se staneme svědky znovuoživení homunkula Rogera. Závěr tvoří povídka Bubny mrtvých, kde je hlavní postavou Abe Sapien.

bprd-02Druhá kniha Duše Benátek obsahuje pět povídek od různých scenáristů a výtvarníků, na které dohlížel Mike Mignola. Oproti první knize, která sebrala spíše ojedinělé pokusy, zde najdeme propracovanější scénáře a hlubší psychologii postav. Scenáristé a výtvarníci jsou u každé povídky jiní, Mike Mignola pouze na vše dohlížel.

Od třetí knihy se vytvořil nový tvůrčí tým. Scénáře píše s Mignolou John Arcudi a obrázky kreslí Guy Davis s koloristou Davem Stewartem. Ze série v současnosti vychází 111. sešit, pokud tedy započítáme retrospektivní minisérie Ú.P.V.O. 1946, 1947 a 1948. Dějové linky se proplétají s událostmi známými ze série Hellboy a dotvářejí tak obrovský, překvapivě funkční vesmír, do kterého je radost zavítat.

Přitom autoři své postavy nijak nešetří a nechávají je zmítat pochybnostmi o smyslu jejich života, trápit výčitkami svědomí, nejasným původem a některé nechali dokonce zemřít. Přesto se jedná o velmi zábavnou a inteligentní četbu, která pobaví každého, ale přinese i poučení.

Jen pro zajímavost originální zkratka BPRD (Bureau for Paranormal Research and Defense) je shodná se zkratkou indické organizace pro policejní výzkum a vývoj (Buereau of Police Research and Development).1717813-art8
 

Nová Vrána už krouží, v češtině přistane za měsíc

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Přichází Vrána, ta stará známá, i když vlastně úplně nová. Na pozadí koncentračního tábora se budou dít věci... A je jen na vás, jestli se půjdete podívat. Procházka růžovou zahradou to nejspíš nebude. Vrána znovu přilétá. Vrána je tu.

V češtině bude Vrána Soumrak bohů (The Crow Skinning the Wolves) v prodeji za měsíc.

Vrána
tc-stw-01-009
tc-stw-01-018
tc-stw-01-020
tc-stw-01-001


   

Parchanti, to je explozivní příběh o zradě a pomstě

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

parchanti-vsadte-siParchanti (v originále The Losers) je minisérie která vycházela v letech 2003 – 2006 ve vydavatelství Vertigo. Scénáristou série byl Andy Diggle, britský komiksový scénárista, který svou spisovatelskou dráhu začal prací pro týdeník 2000 AD, odkud parchanti2 13ho vylákalo do USA vydavatelství DC Comics. Pro něj pracoval mimo Parchantů také na sériích Lady Constantine, Batman Confidential a Green Arrow: Year One. Pro vydavatelství Marvel převzal po Edu Brubakerovi postavu Daredevila a pro Marvel vytvořil i minisérii Shadowland.

Jock je pseudonym britského výtvarníka Marka Simpsona, který se proslavil pracemi pro 2000 AD a pro vydavatelství DC Comics, kde pracoval na Hellblazerovi, Green Arrowovi a Batmanovi. Pro vydavatelství Boom Comics nakreslil sérii Die Hard Year One, která rozvíjí postavu Johna McClanea, kterou v sérii filmů Smrtonosná past ztvárnil Bruce Willis.

Jeden sešit z druhé knihy nakreslil výtvarník Shawn Martinbrough. Tento výtvarník se živí pracemi pro prestižní magazíny a vytváří i reklamy. V komiksovém světě pracoval opět pro vydavatelství DC Comics, kde pracoval na sérii Batman: Detective Comics.

Parchanti to v Česku nemají lehké...

První i druhá kniha série vyšly v češtině v roce 2010 a nás zaujaly především svým důrazem na akčnost a realitu. Všechny akce, které jsou v komiksu zachycené, je možné po vojenském výcviku provést a autoři se snažili o maximální realističnost. Všechny zbraně, vozidla, letadla a zařízení, které Parchanti využívají, existují a mají stejné vlastnosti, jako v komiksu. Navíc 32 sešitem se příběh uzavře a již nikdy nepokračuje. Tato sevřenost a zjevně naplánovaný celý děj jsou pro nás při výběru důležité a díky tomu jsme Parchantům dali šanci na českém trhu. Pro české čtenáře byl tento komiks asi od začátku příliš akční, představení jednotlivých postav a jejich zázemí se dočkali až v druhé knize a nejspíš další aspekty. Druhá kniha pak při uvedení na trh naprosto zapadla.

Parchanti ve filmu

Výbušný příběh o členech elitní speciální jednotky, kterou vyslali do bolivijské džungle. Jejich mise měla být pátrací a ničivá, vojáci však brzy zjišťují, že se stali obětí ďábelského podrazu...

Explozivní příběh o zradě a pomstě zachycuje členy elitní speciální jednotky, kterou poslali do bolivijské džungle. Jejich mise měla být pátrací a ničivá. Jenže Clay, Jensen, Roque, Pooch a Cougar záhy zjišťují, že se stali obětí ďábelského podrazu, jenž zosnoval mocný nepřítel, známý pouze jako Max. Nyní jsou považováni za mrtvé a oni této skutečnosti hodlají využít ve svůj prospěch. Riskují vše, aby očistili svá jména a porazili Maxe. Připojí se k nim krásná tajemná agentka Aisha, která je velmi schopná a sleduje své vlastní cíle. Nyní musí Parchanti táhnout za jeden provaz, nehádat se navzájem a být pokud možno krok před nemilosrdným Maxem, který se snaží zatáhnout svět do high-tech globální války a profitovat z toho. (oficiální text distributora)

the losers

Film se nakonec do českých kin ani nedostal a skončil rovnou ve videopůjčovnách. Spekuluje se, že stejně jako v případě Jonaha Hexe, scénáristé zcela bezdůvodně zasahovali do výborně vystavěného příběhu a změnou motivů jednotlivých postav úplně rozbili perfektní atmosféru komiksu. Ze závěru filmu je patrné, že se uvažovalo o celé sérii, ale neúspěch jí zabil. Postavu Jensena hrál herec Chris Evans, který je ve filmových zpracováních komiksů téměř veteránem. V roce 2005 se objevil jako Johnny Storm ve filmu Fantastická čtyřka a v roce 2007 ve stejné roli v pokračování Fantastická čtyřka: Silver Surfer. Po Parchantech se objevil v adaptaci komiksu Scott Pilgrim proti zbytku světa a v roce 2011 ztvárnil prvního avengera Kapitána Americu. Ve stejné roli se objevil i v trháku Avengers a příští rok si zahraje stejnou postavu ve filmu Captain America: The Winter Soldier.

Další maličko známější tváří filmu byla Zoe Saldana, která se přes drobné role dostala do počítačového kostýmu Neytiri z velkofilmu Avatar a poté jako poručík Uhura svedla pana Spocka ve filmech Star Trek a Star Trek: Do temnoty.
allbanners
The Losers – All New Character Posters
Posted by geeksyndicate on March 30, 2010
 

Jonah Hex má tvář plnou násilí...

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

cooke-stewart-hexJonah Hex se poprvé objevil na pultech komiksových stánků v roce 1972 v magazínu All-Star Western (později se přejmenoval na Weird Western Tales). Jako jediný komiks z vydavatelství DC Comics Jonah Hex nikdy nesplňoval parametry pro udělení schválení Comics Code Authority. Celou 92 dílnou sérii psal Michael Fleisher a většinu kreseb obstaral Tony DeZuniga.

V letech 1993 – 1999 vyšly s Hexem tři minisérie, do kterých autoři naroubovali do Divokého západu zombie, duchy a monstra Cthulhu.

V roce 2005 začalo DC Comics vydávat novou sérii. Scénáře psal tandem Justin Gray a Jimmy Palmiotti a na postu výtvarníka se střídalo větší množství výtvarníků. Právě prvních šest sešitů této série tvoří knihu Tvář plná násilí. Kresbu pěti povídek zařídil Luke Ross a jednu pak hexovský veterán Tony DeZuniga.

Justin Gray je scénárista píšící výhradně pro vydavatelství DC Comics a pracoval vedle Hexe na sériích Hawkman a Power Girl. Napsal také scénář pro animovaný film Dead Space: Downfall.

Jimmy Palmiotti je komiksový výtvarník a scénárista, který svou kariéru začal ve vydavatelství Marvel. Spolupracoval se svým přítelem (donedávna jedním z vedoucích v Marvelu) na sérii Daredevil, pro Steva Dilona vytahoval tuší Punishera a v roce 1994 si založil vlastní malé vydavatelství, kde publikoval některé vlastní komiksy. Nadále píše i kreslí pro ostatní vydavatele.

Luke Ross je pseudonym výtvarníka Luciana Queiroze, který vedle Hexe kreslil třeba sérii Gen 13, Indiana Jonese, nebo dvě minisérie Samurai.

RIP DeZuniga
Tony DeZuniga
JustinGray
Justin Gray
JIMMY palmiotti
Jimmy Palmiotti
3043155-luke-ross
Luke Ross
Jonah Hex v Česku

Knihu jsme vydali v červenci 2010 u příležitosti plánované premiéry stejnojmenného filmu v našich kinech. Hex patří k těm westernovým hrdinům, kteří nás oslovili třeba ve filmech Sergia Leoneho. Tedy je to hrdina, který dodržuje svůj morální kodex, který se ale ne vždy shoduje s platnými zákony. Projíždí krajinou, pomáhá těm, kteří mu připadají, že si pomoc zaslouží, nebo mu alespoň dobře zaplatí. Není náhodou, že mu Luke Ross nakreslil sice zjizvenou, ale přesto rozeznatelnou, tvář Clinta Eastwooda. Knize také pomáhá její povídková stavba, kde je každý příběh ukončen zábavnou pointou a viníci jsou potrestáni. A potrestané zlo vidí asi každý rád, prostě každý by měl dostat, co si zaslouží.

jonah hex wallpaper
Jak to bylo ve filmu?

Americká armáda má pro zjizveného lovce, na nějž čeká smrt, nabídku, která se nedá odmítnout. Výměnou za svou svobodu musí zastavit teroristu, který je připraven rozpoutat na zemi pravé peklo.

Oscarový herec Josh Brolin skvěle ztvárnil Jonaha Hexe, tuláka a nájemného vraha, který dostane každého, koho si zamane. Jonah jen o vlásek unikl smrti a kvůli své násilné minulosti zůstal ponořen do světa mýtů a legend – jednou nohou stojí stále v realitě, ale druhou již vkročil na onen svět. Jeho jediným spojením s lidským světem je Lilah (Megan Fox). Jenže poté dostane Jonah nabídku od americké armády, kterou nemůže odmítnout: výměnou za svou svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla (John Malkovich). Turnbull shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého.

Film se nakonec do českých kin ani nedostal, skončil rovnou ve videopůjčovnách. Filmaři při první verzi filmu vzali jako základ tři nadpřirozené série a nechali Hexe mluvit s mrtvými a bojovat s duchy. Při zkušební projekci byl film přijat tak nepříznivě, že následovalo velké přestřihávání a přetáčení, aby nadpřirozeno zmizelo. Ne zcela se to podařilo a výsledkem je krátký, místy zmateně působící film s výtečným Joshem Brolinem, který se pro roli zjizveného kovboje nejspíš narodil. Možná se někdy v budoucnu dočkáme lepšího převedení Jonaha Hexe na plátna kin.

Přitom komiks je skvělý...

Jsme svědky příběhu klasického hrdiny, který je drsný, krutý, ale v jádru vlastně spravedlivý." Ondřej Hartman, MFantasy

Pokud doma schováváte kovbojský klobouk, nebo alespoň dévédéčka s „Dolarovou trilogii", bude se u vás Jonahu Hexovi líbit." Tobiáš Smolík, Sarden

Tomuhle komiksu totiž nechybí nic, co dělá western westernem. Napínavé přestřelky, krásné nebezpečné ženy, slizcí záporáci a hlavně sympatický hlavní hrdina. Dlouho zde nebyl hrdina, který by budil sympatie již od první stránky a nad kterým by čtenářky, i přes jeho zřetelně viditelný handicap, provzdychali několik nocí. Jonah Hex je prostě sympaťák od kosti." Petra Gawlasová, Topzine

A kdo by se chtěl mrknout na Jonah Hex Motion Comics?

Tak tu máme odkaz na první díl Jonah Hex Motion Comics: Two Gun Mojo Chapter One
Díl druhý Jonah Hex Motion Comics: Two Gun Mojo Chapter Two
Třetí kapitola zde Jonah Hex Motion Comics: Two-Gun Mojo - Chapter Three
Kapitola číslo čtyři Jonah Hex Motion Comics: Two Gun Mojo Chapter Four
Pátá kapitola Jonah Hex Motion Comics: Two Gun Mojo Chapter Five

jonah-hex-comic

   

Strana 10 z 23

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>